Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok önző?! Anyukám...

Én vagyok önző?! Anyukám tönkreteszi az álmaimat.

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú történet lesz... 24 éves lány vagyok az esküvőmre készülődök, de lehet még meg is gondolom magam... Nincs túl jó anyagi helyzetünk, sem nekem és a páromnak, sem a szüleimnek. Anno, mikor bejelentettük, hogy szeretnénk összeházasodni, anyuék vettek egy lakást svájci frank alapú törlesztőrészletre a saját nevükre. Azt mesélték be, hogy a miénk lesz, a törlesztőrészletet állják, csak a fenntartási költségeket kell állnunk, így úgy éreztem valamilyen formában biztosítva van a jövőnk (anno figyelmeztettem őket, hogy egyedül ilyen lakást mi nem tudunk fenntartani). Sajnos a törlesztőrészlet azóta a duplájára emelkedett, amit súlyosbít édesanyám folyamatosan durvuló alkoholizmusa.

Én főiskolába jártam vidéken így ideiglenesen albérlők laktak a lakásban, az albérleti díjat sokszor sajnos ki sem fizették, több hónap ingyenélés után is csak nagy nehezen tudtuk kirakni az utcára...

Most viszont közeledik az esküvő tervezett időpontja, és szeretném elkezdeni közös életünket párommal. Anyu azonban kijelentette: majdnem 100 rugót ki kell fizetnünk a lakásra havonta, ha mindenképp be akarunk költözni. Így is sok pénzükbe volt az én iskolám és vagy meg tudjuk fizetni, vagy ne is álmodjunk az egészről (ezt több lépcsőfok megelőzte: ingyen - havi 35 - havi 60, ez már az, amennyit a jelenlegi albérlő is kifizet, nekünk ennél jóval többet kell...), ő több pénzt nem hajlandó áldozni ránk.

Én nem mondtam határozott nemet, megértem, hogy ezt a pénzt már nehéz, sőt idegileg is megterhelő előteremteni... de megmondtam, hogy nem tudom garantálni, hogy mindig minden körülmények között meglesz ez a mennyiség. erre teljesen kifordult magából, még fenyegetőzött is...

Kérdésem, hogy önző vagyok? Valóban támogattak az iskolában, de zömiben diákhitelből tartottam fenn magam, amit szintén fizetnem kell most, hogy befejeztem az iskolát. A támogatásuk 90%-a visszavándorolt a zsebükbe (kell vacsorára címszó alatt - ami zömiben az asztalon felkínált alkoholválasztékból állt), és később, amikor dolgozni kezdtem az iskola mellett, akkor is többet fizettem haza, mint amennyit egy különálló életre félretehettem volna.

Igazságtalannak tartom, hogy az "ajándékunkért" hirtelen fizetnünk kell, és hogy mindezt lelkileg rám terheli, valamint hogy szó nélkül hónapokig hagyott totálisan idegeneket élni a lakásban, és most a saját lányát meg inkább be sem engedi, minthogy ezt kockáztassa (nem azt mondtam, h semmit nem fizetnénk, csak h nem biztos, h az egészet ki tudjuk fizetni)

félek odaköltözni, mert attól tartok, hogy a nagy nehezen előteremtett szükséges összeg anyu kívánsága révén egyszercsak megint emelkedik... Akkor hova költözzek a férjemmel? idehaza? ilyen állapotba rángassam bele a szerelmem? párom szüleihez? valahogy nem bírnám, tudván én mit élek át itthon...

félreértés ne essék, két állásom is van, szóval folyamatosan dolgozok és páromnak is van állása, de mindez kevés ahhoz, hogy határozottan fenntartsuk a lakást.

6 éve vagyok együtt párommal, és vártam így is eleget. Az esküvő költségeit részben a szüleink állnák, az én szüleim ebből is ki szeretnének hátrálni, mondván a mi személyes döntésünk volt, nekik ehhez semmi közük. De azért azzal szeret dicsekedni, hogy az ő esküvőjükbe anno egy fillérrel nem kellett beszállni, mindent a szülők álltak.

önző volnék?! annyira gonosznak találom, hogy amit anno nekik megteremtettek az ő szüleik, azt természetesnek látják, de maguktól viszont nem várnak ugyanilyen áldozatot a saját gyerekük felé. nagyon sokat küzdöttem azért, hogy most esküvőnk lehessen és ráadásul anyu végig áltatott, hogy segít, már le lett foglalva a helyszín, az időpont.

Úgy érzem megérdemlem, hogy jobb életem legyen (bántalmazott gyerek vagyok, az eddigi életem katasztrófa).


Mi a véleményetek, tanácsotok?


2011. jan. 28. 01:34
1 2 3
 1/29 napietus ***** válasza:
71%
esetleg átválthatnátok a hitelt forint alapúra. kérdezzétek meg a bankban! úgy nem olyan durva a törlesztő, ráadásul fix.
2011. jan. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Morcika83 ***** válasza:
89%
Nehéz ügy, én a következőt tenném! Mond meg anyucinak hogy fizeted a lakást amennyiben a nevedre íratja, onnantól azt csinálsz a lakással amit akarsz, eladod fizeted, kiadod, bármit tehetsz vele.Az hogy a szűlőnek mennyire kötelező anyagilag támogatni a felnőtt gyermekét az más kérdés, szerintem nem az. És ne is számíts rá, az alkoholbetegség komoly dolog, és nem hiszem hogy jobb lesz a helyzet, a mostani jelmondatodnak az kéne legyen szerintem: menteni a menthetőt.Elvárásokat ne nagyon kreálj a szüleid felé, mert csalódni fogsz. Sok sikert kívánok neked.
2011. jan. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehetne valahogy megszabadulni a lakástól?
2011. jan. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 napietus ***** válasza:
76%
azzal ha eladják nincsenek beljebb. a mostani árfolyamokon a tartozásra valószínűleg a pénz nagy része rámenne, és ott vannak, ahol a part szakad...
2011. jan. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

szerintem ha mindenképp szeretnétek, házasodjatok össze, szerényebb körülmények között.

én nem mennék bele, hogy egy olyan hitel törlesztését fizessem, amit én nem is kértem, hogy vállaljanak fel, pláne, hogy - amint írod - te már akkor is jelezted, ekkora lakást nem tudnátok fenntartani.

és ugyan nem a legjobb megoldás, de ha egy olcsóbb albérletbe mentek, és az mellett félreraktok, még mindig előrébb vagytok, mint pumpálni egy olyan dologba a pénzt, ami nem is a tiétek. ha most így viselkedik, semmi nem garantálja, hogy a tiétek lesz a lakás, ha visszafizetitek a hitelt.

az édesapád hogy áll ehhez az egész dologhoz?

2011. jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy őnző,helyedbe menekülnék ettől a családtól...Velem volt sajna ilyen,egy rokon részéről,segített,s aztán felhánytorgatta visszkérte,azóta nagyon kevés embertől fogadok el bármit is.Így őlik ki az emberből a segítség elfogadást is...
2011. jan. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Édesapám a csendes szenvedő kategória, lehetőleg inkább kivonja magát bármiből, csak ne kelljen anyuval veszekednie. jóindulatú, csak gyáva, nemigen számíthattam rá szinte soha...
2011. jan. 28. 02:02
 8/29 anonim ***** válasza:
47%

Erre nem lehet mit írni..Önző lennél? Talán igen,talán nem..

De ha végig gondolod,akkor mégiscsak valahol egy kicsit szerencsés helyzetben voltál/vagy mint sokan mások.

Nézzük engem.

Soha nem tudtam egyetemre menni,mert a szüleim amikor betöltöttem a 18 évemet,kijelentették,hogy felneveltek innentől kezdve leveszik a kezüket rólam.Engem nem támogattak,hogy egyetemre mehessek,téged igen..Nos...szerinted nem vagy valahol egy picit szerencsés?

Vagy vegyük a lakást..A szüleid hitelbe vágták magukat,hogy lakást vegyenek neked!Te éveken át úgy voltál,hogy neked egyszer lakásod lesz,ha máskor nem akkor örökölni fogsz..Az tény,hogy a gazdasági válság keményen érintette őket,és biztos vagyok benne,hogy ők sem gondolták,hogy lesz idő amikor már nem fognak tudni a hitelekbe fizetni..De nyögik valahogy..és te? Írod,hogy két helyen is dolgoztál,egyetemre jártál..hányszor segítettél anyagilag ha csak pár ezer forint összegben is hozzájárulni a hitelbe?

De vegyük engem..Ugye egyetem nincs..A szüleim önkormányzati lakásban élnek..Amikor terhes lettem,apám egy expressz újságot dobott hozzám,hogy ideje lenne lakást keresnem,mert ő nem hajlandó eltartani minket..Az ő nyakukra ne szüljek.(hozzáteszem,hogy évek óta dolgoztam már) Elköltöztem,és soha nem támogattak,lakást nem kaptam,sőt még esélyt sem,hogy valaha örökölni fogok tőlük az adósságon kívül..Szerinted szerencsés vagy?? Igen,mert ha egy kicsi esélyt de kaptál..

Vegyük az esküvőt..Azt már én sem értem,hogy miért várod el,hogy a szüleid fizessék a nagy lagzidat..Mert régen ez volt a divat? Ma már örülnek az emberek ha ennivalóra telik,és nem hiszem,hogy 100.000 forintos esküvői ruha kölcsönzésére telik..Ha nincs pénzetek,akkor csinálj két tanús esküvőt..Nekem is ez volt,hiszen a szüleim már az elején kijelentették,hogy ők egy fillérrel nem szállnak bele,hiszen ők nem akarnak nagy lagzit..Ha akarok akkor fizessem is meg...

Így leírva,igen egy kicsi önzőség van benned...Hiszen te meg nem akarod észre venni,hogy a szüleidnek egyre nehezebb,hogy esetleg mindennapi anyagi gondokkal küszködnek,hogy végül is a jövődet biztosították(egyetem)..

24 évesen ideje lenne már a saját lábadra állni,és nem a szüleidtől várni mindent.

UI: Egyébként szívből jövő boldogságot kívánok nektek a házassághoz..

2011. jan. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

A forint alapra a váltást nem engedik, legfeljebb dollár vagy euró alapra, de akkor hirtelen még 20-30 ezerrel növekedne a törlesztőrészlet, és így is maradna...


Eladni nem lehet még 5 évig, jelzáloghitel van rajta.

albérletet próbáltam nézni, de sajnos nagyjából ugyanez az árkategória. egy kicsivel olcsóbbat láttam, de a helyzet az, hogy eléggé reális a megszabott ár...


Kis esküvő? én azt szerettem volna... Apukám rokonságát viszont kötelező meghívni, durván 30fő, párom rokonsága is kb 40fő (szintén a kötelező jelleg). Az ő részéről nem kérdéses, hogy támogatják a szülei, az én "oldalam" a necces.

+ legeslegjobban az zavar, hogy nem okozna problémát, ha a szüleim letennék az italt...

2011. jan. 28. 02:08
 10/29 anonim ***** válasza:
86%
Előző sajnálatos ested volt,de az se jobb ha valakinek adnak valamit utána meg még ő szív miatta,meg tök jó hogy kap lakást meg mehet egytemre,szeretet meg nem kap,meg verték gyerekként,de tök jó a lakás,bántalamzott terrorban tartott emberekkel foglakozom munkám során...tudom min megy keresztül a kérdező,vehetnek neki kacsalábon forgó villát is sajnos a dolgok attól,még nem változnak belül...
2011. jan. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!