Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feladni egy jól fizető munkahe...

Feladni egy jól fizető munkahelyet, mert nem érzi valaki jól magát ott?

Figyelt kérdés

Nem ilyen egyszerű..

Párom 4. napja dolgozik egy új munkahelyen, de ma már mondta telefonon, hogy nem érzi jól magát ott.

Az okok, amikért váltott: lett egy lakáshitelünk, havi 40.000 Ft-os törlesztővel, volt/van egy autóhitelünk havi 40.000 Ft-os törlesztővel,+ nekem egy régi kis Fiat Pandám, van egy 10 hónapos kislányunk, akire ugye elég sokat költünk havi szinten, + a rezsi, a kaja, életbiztosítás, internet, 2 mobilszámla, most télen a tüzelő. Az új munkahelyen 30.000 Ft-tal több a fizetés, + jóval közelebb van a lakhelyünkhöz, tehát a benzinköltség is jóval kevesebb, ezáltal több marad a kasszában!

Annyira sajnálom a páromat, tudom milyen érzés olyan helyen dolgozni, ahol rosszul érzed magad, viszont anyagilag sokkal jobban állnánk, ha maradna ezen a helyen!

Tanácstalan vagyok, nem tudom mit mondhatnék neki!

Nem akarom, hogy neki rossz legyen, de nem vagyunk olyan helyzetben, hogy mindegy az a 30.000 Ft + ami megmarad a munkahely közelsége miatt!

Eléggé letörtem!!


Köszönöm, ha elolvassátok, és válaszoltok!

Üdv


2011. jan. 27. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért 4 nap után szerintem ezt még nem lehet megítélni, várjon még egy kicsit. Én hagytam már ott munkahelyet ilyen okból, de 3 hónap után, nem 4 nap után - és úgy, hogy előtte kerestem másikat, ahol egyből vártak.

Sajnos a párkapcsolatra, az egyén életminőségére is rámehet, ha tényleg megalázzák az adott munkahelyen - én akkor váltam depresszióssá és hazaérve egyedül iszogattam is néha (nem sokat, de egyedül akkor is gáz).

De előbb mérje fel, nem lehet inkább a problémákat megoldani? És idővel lehet, megkedvel ott embereket, stb. Szóval tudni kellene, pontosan mi a baj! De ne úgy állj hozzá, hogy a családért tűrnie kell stb. (feltéve, ha fordított helyzetben ő is megértő lenne Veled!!!)

2011. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem 4 nap alapján nem igazán lehet erről dönteni.. Miért nem jó ott neki?
2011. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Megértem, mert én is hagytam már ott ilyesmi miatt munkahelyet fél év után, de


1. az első napokban mindenki kicsit rosszul érzi magát, ez normális,

2. ilyen anyagiak mellett nem kellene két kézzel dobálni ki a melót az ablakon

3. ebben a gazdasági helyzetben is meg kellene becsülni, hogy van tisztességes munkahelye.


Felnőtt ember, tűrjön egy kicsit, igyekezzen alkalmazkodni, és nyelni. Sajnos sokan vannak most úgy, hogy nem épp ott dolgoznak, ahol elképzelték, de ha kilép a párod, akkor talán hónapokig megint semmi, vagy ennél, rosszabb jön... Ez most sajnos nem kívánságműsor.

2011. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg, hogy a próbaidőt letölti ott, és utána vált, ha nem működik. 4 nap után mint az előttem szólók is mondták, nem lehet megítélni ezt, és jó döntést hozni. Ha nincs próbaidő, akkor tűzzetek ki mondjuk 2 hónapot.
2011. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4nap alapján nem lehet erről dönteni, minimum egy hónap kell, vagy több ahhoz, hogy ki ismerje magát az ember és kollégáit részben megismerje.

Persze, minden kezdet nehéz, de ezen túl kel esni.

2011. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából maga sem tudja! Azt mondja, hogy rendesek, normálisak a kollégák, senki sem bunkó vele vagy ilyesmi, csak Ő úgy fogalmazott, hogy "nem vagyunk egy dimenzióban".

Az az igazság, hogy kollegalitás szempontjából egy nagyon jó munkahelyet hagyott ott, rengeteget poénkodtak, hülyéskedtek, beszélgettek.. stb. és szerintem ez hiányzik neki, hisz egyik napról a másikra átkerült egy másik helyre, más emberek közé. Meg hiányoznak neki a volt kollégái! Én is mondtam, hogy csak 4 napja van itt, itt is lehet kialakítani jó, akár baráti kapcsolatokat, de ugye az nem egy-két nap!

Persze, nem fogom Őt "kényszeríteni", hogy ott maradjon, mert annál jobban szeretem, de sokkal nehezebb lesz, ha elmegy innen!

2011. jan. 27. 13:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még várjatok, be fog szerintem illeszkedni.
2011. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló! Ezt Én is így gondolom!

Mindenesetre beszélek Vele, hogy próbáljuk kivárni a próbaidőt, 3 hónap, és ha utána is így gondolja, akkor váltson!

Csak az a gond, hogy anyagilag is utol kellene érni magunkat, és így, hogy folyton tovább akar állni, ha nem tetszik valami nem fog menni...

2011. jan. 27. 13:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek köszönöm!
2011. jan. 27. 13:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell ennyi hitelt a nyakatokba venni...


4 nap még semmi,ha 2-3 hónap múlva is rosszul érzi magát,akkor hagyja ott,keressen mást,semmi nem ér annyit h napi 8-12 órába rossz környezetben legyen az ember ha van más lehetőség...


hagytam már ott munkahelyet ilyen miat,jelenleg párom dolgozik olyan helyen ahol nem érzi jól magát,csak én biztatom,h nem érdekel ha pár hónapig 1 fizuból élünk,a jó kedve többet ér nekem,meg őt ismerve ugyis talál mást...

2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!