Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 18 éves lányaim nem...

Ha a 18 éves lányaim nem csinálnak otthon semmit és nem kérdezik meg, hogy vagyok az mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt, hogy elkényeztettem őket, vagy hogy utálnak? Esetleg mindkettő? Egyszerűen csak háztartási robotnak érzem magam és nem tudom miért lett ez így.
2011. jan. 25. 11:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Én 19 éves vagyok, a húgom 15, de a szobánk takarításán meg 1-2 apróságon kívül mi sem csinálunk semmit sem. Anyu egész nap itthonvan, ráér, megcsinálja. Nincs is szükségünk rá, hogy mi csináljuk a házimunkát. Persze ha ő is napi 7-8 órát távol lenne, mint mi (én az egyetem miatt sokszor többet), mi is jobban kivennénk a részünket belőle.

Ősszel, illetve most műtik anyut, egy hétig kórházban van, utána hetekig nem nagyon csinálhat semmit. Ilyenkor megcsinálok mindent, amit kell, takarítok, amennyire tudok, főzök is, mosok...stb. A szükség nagy úr. :D Te is menj el valahova egy hétre, akkor biztos nekiállnak, nálunk is ez az egyetlen mozdító erő, bár a húgomnál még ez sem. -.-

2011. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lenyél határozottabb és ne engedj mindig.Az h egyszer nem érnek rá még ok de h többször az már csak kifogás.Probáld meg őket valamivel rávenni,ha ök nem képesek segiteni akkor te sem érezd magad kellemetlenül.

Bár ahogy irtam ezt nem most kelett volna elintézni hanem révezetni öket már kicsit elöbb,de még talán nem késö,ha jolnevelt és értelmes gyerekeid vannak.Tényleg amúgy sokszor csak akkor jönnek rá a fiatalok h mennyi munka van otthon vagy milyen sok pénzbe kerülnek alapvető dolgok ha majd rákényszerül ő is.

2011. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%
Vezessétek be,hogy mindenki elmosogat maga után.Nálunk épp fordítva volt,anya dolgozott és erre hivatkozva sosem mosogatott,ha pedig egy héten egyszer mégis előfordult,akkor azt mondta mindent neki kell csinálni(Pedig főzök,mosogatok,mindent megcsinálok)Én is napi 8órában jártam gyakorlatra ami nagyon kimerítő volt,egész nap nem volt megállás,otthon meg halomba a mosatlan.Na akkor kijelentettem,hogy mindenki mosogasson maga után.Én azonnal elmosom az edényt ha eszek/iszok valamit,így nem gyűllik össze sok.A párom után is elmosogatok,mert Ő 12órába dolgozik és ha látom,anya tényleg fáradt akkor utána is.De abba senki sem hal bele ha azonnal elmossa az edényt,1perc az egész.
2011. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy ezzel egyedül vagy. Az én lányom 20 éves, de nem csinál semmit. Most munka nélküliként itthon vagyok, ezért nem is kérek tőle semmit. Illetve egyedül csak azt, hogy a saját szobáját tegye rendbe, takarítsa ki, mert ezt az egyet én már semmikép sem vagyok hajlandó. Ezért a szobája mindig úgy néz ki, mintha bomba robbant volna a közepén: ruhái szerte széjjel - a tiszta és szennyes is - az ágya folyamatosan bevetetlen, és minden egyéb is szanaszéjjel, porszívózás talán néhány havonta.

Egyszerűen nem is értem, hogy ha ennyire lusta is valaki, hogy lehet ennyire igénytelen, mikor egy tiszta, rendes házban nőtt fel? Tudom, biztosan mi szülők tehetünk róla. Ezt sok választ írótól megkapjuk, de azt hiszem ők többségében még maguk nem neveltek gyereket.

Tehát én is csak cselédnek érzem magam a gyerekeim mellett. A férjem, amellett, hogy dolgozik, sokkal többet segít a háztartásban, mint a gyerekeim, bár a fiam is dolgozni jár. A 20 éves lányom viszont lassan már iskolába sem, mert a tanuláshoz is lusta.

Ja, és hogy megkérdezné hogy vagyok? Ugyan már!

Sajnos most már csak arra várok, hogy talán elkerül itthonról, és kénytelen lesz a saját lábára állni.

2011. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg szülő azt hiszi, hogy ha elkényezteti a gyermekét,

akkor jót tesz vele.

A gyerek meg hülye lesz bármit is megcsinálni,

ha mindent készen elé raknak.


Addig élősködik a szülei nyakán, amíg csak mindene meg van.

(Kaja, pia, fűtés, TV, internet, tiszta ruha stb...)


Ez annyira elharapódzott,

hogy már neve is van a szakirodalomban!!!


Úgy nevezik, hogy:

"MAMA-HOTEL"

2011. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolatolvasók, még ha szeretnéd is, hogy azok legyenek, magyarul meg kell mondani nekik, hogy mit csináljanak, mit vársz tőlük. Ha ezután sem csinálják, neked se muszáj kaját csinálni nekik és kitakarítani a szobájukat. Elég nagyok már. Rajtad múlik minden.
2011. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%

Ne aggódj, majd ha a saját lakását kell rendben tartania, akkor megtanulja.

Én 21! éves koromig semmit az égvilágon nem voltam hajlandó megcsinálni. A napjaim abból álltak, hogy 5- 6 órát szépítkezzek és bombanöként robbanhassak egyet az esti bulikban. Másról sem szólt az életem. Nekem ez volt természetes. Rengeteg pasi lengett körül, és mikor anyám felvetette, hogy kéne valamit azért csinálni, fogtam a cuccaimat, összepakoltam és mentem az egyik pasashoz. Ez még párszor elöfordult aztán egyik ilyen utam alkalmával megismerkedtem a mostani férjemmel. Pár hónap alatt rám sem ismertek úgy megváltoztam. Elöször csak meglepetést szerettem volna, hogy egy ilyen kaliberü nönek mint én, sem törnek le a körmei ha éppen elmosogat vagy kitakarít. Tetszett a reakció amit kaptam visszajelzésként ezért rendszeresítettem. Már van közös kislányunk, mindent én csinálok itthon, szóval megszoktam.

A lányod is csak akkor fogja megcsinálni ha a sajátját kell. Ez van.

2011. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
75%

Dehogyis! Normális tizenévesek!

Egyszerűen osszd ki a feladatukat, előre egy hétre, és kérd is számon, de csak a hét végén!

Mondd meg nekik, hogy jó lenne, ha néha megkérdeznék, hoyg vagy! Szeretnek! Csak a tizenéveseknek annyira érdekes a sjaát életük meg a kortársaik, hogy ez leköti a figyelmüket. Csak akkor esznek majd észre maguktól, ha nekik is gyerekük lezs. Viszont tekintélyre még szükségük van. Ha szereted őket, akkor légy következetes, és keményen vasald be a kötelességeiket! Ettől még lehettek vidámak, kedvesek.

2011. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent a fenekük alá tol ami biztos így van másképp nem lennének olyanok amilyenek akkor sose tanulják meg hogy igen is vannak olyan dolgok amiket nekik is meg kell tenniük. Én megtenném hogy nem látnám el őket. Hogy csak annyit főznék amennyi nekem meg a férjemnek elég, hogy csak a saját ruháinkat mosnám ki. Hogy csak a saját szobámat meg a közös helységeket takarítanám. Ha valamit széjjel hagynának azt eltenném magamhoz hadd keressék. Hiába nagykorúak amik otthon élnek ugyan olyan felelősséggel tartoznak mint a szüleik. Ha nem fogja meg gyorsan azt a gyeplőt nem fognak tanulni semmiből.
2011. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
75%
én 21 éves lány vagyok dolgozom és itthon szó szerint imádok takarítani az anyukám szinte semmit nem kelli haza jön melóból itthon is dolgozik. Két műszakba dolgozom ha délelőttös vagyok akkor ha haza jövök délutános héten pedig meló előtt mindig rendet rakok elmosogatok felmosok takarítok. Anyukám néha csak a mosógépet indítja el vagy hétvégén főz meg porzsivozik. És én úgy vagyok vele kisebb koromba mindig könyörögni kellett ma már felüdülést jelent ha takaríthatok és feltölt energiával. Igaz a barátomtól néha megkapom hogy rend mániás vagyok és ha náluk vagyunk hétvégén tiszta rossz, hogy nem takaríthatok. Csak remélni tudom, hogy később ha családom lesz akkor is szeretni fogom ezeket a dolgokat.
2011. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!