Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 18 éves lányaim nem...

Ha a 18 éves lányaim nem csinálnak otthon semmit és nem kérdezik meg, hogy vagyok az mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt, hogy elkényeztettem őket, vagy hogy utálnak? Esetleg mindkettő? Egyszerűen csak háztartási robotnak érzem magam és nem tudom miért lett ez így.
2011. jan. 25. 11:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy utálnak. Sok gyerek csak akkor tanulja meg értékelni a szülő munkáját, amikor azt neki kell elvégeznie, addig természetesnek veszi és nem látja a súlyát.

A hogy vagy kérdést nálunk sem szokás feltenni,mindig látjuk a másikon, ha valami esetleg nincs rendben.

Szóval nyugodj meg,ha valakit utálunk nem így viselkedünk :)

2011. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
Ez sajnos azt jelenti,hogy elrontottad őket.Talán ha egy két hétig hanyagolod a házimunkát,nem főzöl,csak magadnak,nem mosod ki a ruháikat,és nem rakod tele a hűtőt minden nap,akkor talán észreveszik magukat.
2011. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak elkényeztetted őket és egy kicsit ellustultak. Ne aggódj nem utálnak, hidd el akkor nem így viselkednének!:)
2011. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
elég gáz ha ennyi idősen nem csinálnak semmit.ezek szerint jól el vannak kényeztetve.és így mellettük tényleg csak robot vagy.adjál nekik munkát otthon ,ha nem csinálják akkor egy kis zsarolással.pl.nem kapnak meg ezt vagy azt stb.
2011. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Azért lett így, mert így csináltad 18 évig. Ha nem tetszik, akkor változtass, ne siránkozz. A rossz nevelés miatt, amit te követtél el, igazságos, hogy rosszul érzed magad.

Bármikor eldöntheted, hogy nem vagy robot, a felnőtt gyerekeid így sem mutatnak nagy érdeklődést irántad, ez esetleg megváltozhat. Észrevesznek.

2011. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Bocipók ***** válasza:
87%

Dehogy utálnak!!!!!

Csak tényleg alájuk raktál mindent és most ez van.

Úgy tudsz segíteni nekik (és magadnak) hogy felkészíted őket a kollégista-létre.

Mossanak magukra, meg vásároljanak be, tanuljanak meg főzni (legalább az alapokat).

2011. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem fel sem fogják, mennyi munka van egy háztartásban. Én is csak akkor értettem meg igazán, amikor fokozatosan átvettem anyukámtól ezeket a feladatokat, bár én már jóval 18 éves korom előtt kezdtem. :))) Most 21 éves vagyok és szinte minden házimunkát én csinálok, hogy ne anyának kelljen munka után fáradtan elvégezni őket.

Próbáltad már őket megkérni, hogy segítsenek, vagy figyeljenek oda jobban? Egy kis noszogatás mindenkinek kell. :) De ha nem akarnak segíteni, akkor jó módszer lehet, hogy te se csinálj semmit, egyszer csak észbekapnak hogy valami nincs rendjén és csinálniuk kéne vele valamit. :)


De biztosan nem utálnak! Csak a jóba könnyű beleszokni!

Sok sikert! :)

2011. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekként írok neked, az én anyám is ilyen, és néha lelkiismeretfurdalásom van.

ha csinálnék valamit, akkor azt mondja, hogy "hát így ebbe az évbe nem lesz kész, inkább hagy csináljam én"... Na ezek után én mit csináljak?.. :)


Én se kérdezem meg, hogy hogy van. Én is magamtól elmondom, ő is mondja, ha valamije fáj..


15/L

2011. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak annyit jelent, hogy 18 évesek.
2011. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül elkényeztetett az,aki nem csinál semmit. Például egy háztartásbelinek szerintem nem szükséges a gyerekek segítsége. Mi sem csináltunk régen semmit, néha felmostunk, mégis elkényeztetés nélkül nőttünk fel a testvéremmel, és akárki segítséget kér mindketten azonnal ott vagyunk, még nehéz fizikai munka esetében is.Én is úgy fogom nevelni a gyerekemet, hogy ne kelljen minden nap valamit segítenie, elvégre gyerek,nem felnőtt, ráér akkor csinálni, ha saját családja lesz, biztos vagyok benne, hogy bepótolja a gyerekkorban kimaradt takarítást :D
2011. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!