Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a 18 éves lányaim nem...

Ha a 18 éves lányaim nem csinálnak otthon semmit és nem kérdezik meg, hogy vagyok az mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt, hogy elkényeztettem őket, vagy hogy utálnak? Esetleg mindkettő? Egyszerűen csak háztartási robotnak érzem magam és nem tudom miért lett ez így.
2011. jan. 25. 11:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Már kisebb korikban(nem ovodásra értem)hanem gimis korukban rájuk bizhattál volna kisebb munkákat,pl egyik mosogasson el másik porszivozzon fel.HA alájuk van minden téve és nincs nekik szolva akkor persze h ugyveszik h majd anya megcsinálja.Utálni tuti nem utálnak,inkább ugyárzik h megbirkozol te a feladataiddal és biztos szolnál ha baj van.

Nekem van ismerösöm ahol huszonéves gyerekeknek a mai napig apuci megcsinálja a vacsit,beviszi a szobába,ami elviekben nem feltétlen rossz dolog,mert látszik h mindent a gyerekért,de azért nem kell tulzésokba esni,ilyneböl lesz az a gyerek aki 30 évesen egy vajas kenyeret nem tud megcsinálni magának,mert nem tudja hogy kell kenyeret vágni.Szerintem legjobb az aranyközépút,nem kell halálra dolgoztatni a gyereket,de legalább kisebb dolgokban részt vehet és segithet otthon.

2011. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha én nem csinálom a házimunkát, megcsinálja a férjem, és vele nem szúrhatok ki, hogy nem főzök. És szégyen ha neki kell mosogatni, mikor 3 nő van otthon. Egyszer már összebeszéltünk, hogy hagyjuk az edényeket úgy ahogy vannak és tényleg, 4 nap után az egyik gyerek elmosogatott, amikor már be sem lehetett lépni a konyhába. De utána minden maradt a régi rendszerben. Olyan, mintha csak vendégek lennének a gyerekeink otthon, pedig sosem tiltottam nekik, hogy bármihez hozzányúljanak.
2011. jan. 25. 11:41
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt valahol a kályhánál kellett volna kezdeni, én már 3-4 évesen "segítettem", tartottam a lapátot sepregetésnél, kivittem a kaját a kutyának, összeszedtem a szemetet a lakásban.

Ilyenkor már nehéz olyasmire rávenni őket, ami nekik nem természetes, de bőven gyalázat, hogy egy 18 éves lánynak ne legyen természetes egy kis házimunka, vagy segítség anyunak. Már késő a fokozatosságot elkezdeni, állj a sarkadra, add a tudtukra, hogy felnőtt nők, és elvárod, hogy bizonyos dolgokat megcsináljanak. Esetleg csináljatok beosztást, kinek mi a feladata, pl az egyik a szennyest szedi össze, a másik felmos, az egyik ekkor mosogat, a másik akkor. És írjatok a beosztásba közös programokat is, pl shoppingolás, stb, hogy lássák, ennek az értelme az, hogy ha megosztjátok a munkát, akkor több a szabadidő.


Az utálatot verd ki a fejedből, erről szó sincs. De lustának lusták.


25/N

2011. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként tényleg semmi baj a lányaiddal, csak simán 8 évesek, vágynak az önálló életre de az otthonra is. Kettős érzés, mindenkinek megfelelni, ezért foglalkoznak csak a külsejükkel, de nem utálnak és nem gondolom,hogy rosszul nevelted volna őket. A rossz nevelés szerintem sokkal inkább az a kategória, amikor 13 évesen részegen hajnal 2-kor még az utcán van a gyereked. Te nem ilyen vagy és a lányaid sem, nem rosszak ők, csak kezdenek felnőni :) És szeretnek téged :)
2011. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem rontottál el semmit sem.Ebben a korosztályban benne van ez, csak a határaikat próbálják feszegetni.Szerintem szépen,finoman, intelligensen, de nem utasító hangnemben szólj nekik, hogy mi a dolguk, hogy mi a feladatuk.Oszd ki a tenni valókat.Hiszen neked is csak egy életed van. Néha te is tedd azt amihez a kedved van, nő vagy és az nem ugyanaz mintha rabszolga lennél...
2011. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj, ez majdnem minden szülő esetében így van. Anyukám is sokszor viccesen beszól a szobánkba, hogy nem szállodába vagytok :D Keresztanyám szintén:) Nem egyedi eset csak nagyon a szívedre vetted mert azt hitted nem szeretnek.
2011. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%

Itt a titok nyitja, hogy te robotnak érzed magad. És aszerint viselkedsz. Ők meg egy robottal mit beszéljenek?

Javaslat: Próbálj élő emberként viselkedni. Olykor hagyd a francba a mosogatást. Menj el uszodába, hangversenyre, vagy ahova szeretnél. Ők meg mit látnak? Nézd már! A konyha szalad! Na ez az anya meg hol járkál? És kedvesen megmondod, hogy hát kivetted az évi rendes szabadságot. Erre elkezdtek beszélgetni, ők annyira, de annyira fognak örülni, hogy az anyjuk egy igazi nő, és támogatni fognak, rendesek lesznek veled. Azt kérded, fognak-e segíteni? Nem. Az nem segítség lesz. Csak elvégzik a házimunkának az egy-egy személyre eső részét.

2011. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem utálnak,szeretnek! De természetes nekik,hogy rend van tiszta a ruha,van kaja a hűtőben és ezért nem kell tenniük semmit. Már 10 évvel ezelőtt is nyugodtan besegítettek volna a háztartásba. De most is megpróbálhatod,nem lehetetlent! Pl.vasárnapi ebéd után(amikor a háziasszonyok rendszerint kitesznek magukért),ha már mindenki befejezte az evést,de még nem álltak fel. Akkor mond meg nekik,hogy ,,Lányok! Nagyon elfáradtam,segítsetek! X mosogat, Y felseper,felmos a konyhában!" A legjobb ha az apjuk is hallja és akkor pláne nem lesz ellenkezés! Gondolom én.... 2 felnőtt lány ne legyen lusta.
2011. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevelted elég következetesen őket.

Nem utálnak, inkább csak szánnak.

Tesóm ugyanilyen, de az anyámat nem sajnálom, mert nekem ki kellett mindig vennem a magam részét, tőle ezt nem várta el, mert ő volt a "legkisebb királylány."

2011. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Na jó, megnyugodtam, ezek szerint korral is jár. Kis korukban befogtam őket, akkor szívesen csinálták, de most látom, hogy ha valamit kérek akkor vagy egyből azt mondják nem érnek rá vagy megcsinálják de annyira kelletlenül, nem szívesen, hogy utána még nekem lesz bűntudatom. De be kell vezetnem tényleg valami rendszert ami alól nincs kibúvó, mert ez így tényleg gáz. Azt hittem, mire ekkorák lesznek, maguktól is felérik ésszel, hogy én is ember vagyok és erre vártam. Én hülye :)
2011. jan. 25. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!