Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igazságos így? Szerintem...

Ez igazságos így? Szerintem baleset lehet belőle! Elegem van Belőlük!

Figyelt kérdés

1.Ma, mivel busszal járok, előbb mentem haza, és nem hoztam a tesómat, és anyáékat sem hívtam fel. Amint haza értem elvették anyáék a telefonomat, mert nem hívtam őket fel. De nekem szükségem van a telefonomra, mert ha lesz vmi baj, akkor nem tudom nekik elmondani/segítséget kérni.


2. A szüleim már lassan mindenért vernek. Nem veszik észre, h egész nap sírok, inkább ezért is csak kapok egy pofont. Ráadásul azt mondják, hogy elkényeztetett kis p*csa vagyok, pedig csak EGYETLEN EGY márkás cuccom van ( a nike-s táskám), nem igénylek sokat, kaját is keveset. Ez ellenben pl.: ha a húgom azt mondja, h Helo Kitty-s szoba, akkor olyat kap, ha azt mondja, hogy barbie-s telefon, akkor anya szalad a boltba érte. Fel sem tűnik nekik, hogy már szinte depist csinálnak belőlem, inkább vernek,pofoznak, szidnak és büntetnek. Ez igazságos?


A kérdést úgy írtam, h 1. az első kérdés a 2. a második kérdés. Remélem el tudtatok igazódni. Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. jan. 24. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha majd megnősz, és ők szorulnak rád, akkor költöztesd őket magadhoz.

Mikor bevitted őket a szobájukba, akkor fordítsd el a kulcsot, és üssed őket bottal, amíg nem tanulnak rendet!

Akkor majd megtudják, milyen a kiszolgáltatotság.

Várd ki türelemmel.

2011. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!


1.Nem teljesen igazságos, hogy elvették a telefonodat, de miért nem hívtad őket fel? Ha úgy beszéltétek meg, hogy felhívod őket akkor tarsd meg a szavad:) Egyébként, úgyis hamarosan vissza fogod kapni szerintem a telefonodat, de legközelebb figyelj oda az ilyen apróságokra mert felesleges vita forrás!


2. A húgodat azért ajnározzák jobban mert ő a kicsi. De teljesen biztos vagyok benne, hogy Téged is ugyanúgy szeretnek csak már felnőtebbként tekintenek rád, nem pedig úgy, mint akinek kéne egy barbis telefon:) Szerintem néha segíts be otthon sírás helyett, mosogass el, rakj rendet és "csoda" fog történni otthon:)


L/19

2011. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Én ezt terveztem. Öt évesen.

Akkor megérdemeltem a seggrepacsit, mert az összes lisztet cukrot, sót, darát stb a konybapadlóra öntöttem, és homokoztam vele.

Amúgy amit javasolsz illegális.


Neked azt javaslom kérdező, deszélj az iskolapszihológussal. talán ha behívná a szüleidet, és négysben beszélgetnének jobb lesz. Végig kell ott hallgatniuk, mert ha közbevágnak, jelez az i.p. hogy fejezzék be, hallgassanak meg. Ha nem válik be ez a terv, gyerekvédelmis!

2011. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, azóta válaszoltak...
2011. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Gyereket verni nem szabad, még akkor sem, amikor rossz fát tett a tűzre. Ez azért már elárul valamit a szülőkről, függetlenül attól, hogy a posztolónak mennyire van más tekintetben igaza.
2011. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Nos, aki ilyeneket állít, hogy itt csak egy hiszti van, és hogy mennyire kell sajnálni a második gyereket, mert rá idő sem jut, az bizonyára második, vagy legalábbis utolsó gyerek lehetett. Mert hogy ez nem igaz, az nem tény, hanem alapigazság.

Ugyan nézzen már mindenki magába, hogy vajon miért van egy csomó báty és nővér, aki bizony úgy érzi, hogy őt elhanyagolják, és miért nincs annyi húg meg öccs, aki ugyanezt érzi. Csak azért, mert ő már ezt megszokta? Egy nagy frászt, aki ilyet mer állítani.

Az első gyerek ugyanúgy nem tehet arról, hogy első, mint a többi arról, hogy nem első. De az első valóban az, akinek attól valóban minőségileg romlik a helyzete, ahogy megszületik a többi. Vajon hányszor hallja a következőket: "te vagy a nagyobb, engedj neki, ő még nem látja be", "most nem érek rá, látod, hogy a húgodat/öcsédet kell fürdetnem/etetnem/altatnom/ringatnom, stb. És végül háttérbe szorul, szorongásosak betegségeket növesztenek, hogy végre nekik is legyen valami abból, ami a törődést jelenti. És persze rendesen hátrányban is lesznek, mert a kicsinek még nem kell betartania a szabályokat, a nagynak meg kötelességei lesznek a kicsivel szemben. Nos, az még nem baj, ha nagyként ő vigyáz a kicsikre, de hogy ezt azzal tolerálják, hogy ő az egyenlőbb az egyenlők között, ezért neki semmi sem jár, csak a leszidás. Hát, ez valóban igazságtalan.

Mivel én is a 'nagyobbik' gyerek kategóriás voltam, totálisan egyetértek minden olyan 'nagyobb' gyerekkel, akik úgy érzik, szüleik a kisebb gyereket jobbra értékelik.

2012. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na én meg kisebbik gyerek voltam és nagyon is elhanyagoltak. A bátyámhoz képest a tizedét sem kaptam sem figyelemben sem anyagiakban.
2012. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!