Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igazságos így? Szerintem...

Ez igazságos így? Szerintem baleset lehet belőle! Elegem van Belőlük!

Figyelt kérdés

1.Ma, mivel busszal járok, előbb mentem haza, és nem hoztam a tesómat, és anyáékat sem hívtam fel. Amint haza értem elvették anyáék a telefonomat, mert nem hívtam őket fel. De nekem szükségem van a telefonomra, mert ha lesz vmi baj, akkor nem tudom nekik elmondani/segítséget kérni.


2. A szüleim már lassan mindenért vernek. Nem veszik észre, h egész nap sírok, inkább ezért is csak kapok egy pofont. Ráadásul azt mondják, hogy elkényeztetett kis p*csa vagyok, pedig csak EGYETLEN EGY márkás cuccom van ( a nike-s táskám), nem igénylek sokat, kaját is keveset. Ez ellenben pl.: ha a húgom azt mondja, h Helo Kitty-s szoba, akkor olyat kap, ha azt mondja, hogy barbie-s telefon, akkor anya szalad a boltba érte. Fel sem tűnik nekik, hogy már szinte depist csinálnak belőlem, inkább vernek,pofoznak, szidnak és büntetnek. Ez igazságos?


A kérdést úgy írtam, h 1. az első kérdés a 2. a második kérdés. Remélem el tudtatok igazódni. Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. jan. 24. 21:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
Egyáltalán nem igazságos.Gondolom azt hiszik,hogy a húgod rosszul érzi magát amiért kicsi.Vagy csak azért adnak meg neki mindent,mert kicsi.Mármint kisebb mint te.Sosem értettem,hogy miért kell megkülönböztetni a saját gyerekét valakinek.
2011. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem igazságos. :( De tudom milyen, bár nálunk pont fordított a helyzet, a bátyámat istenítik mindenért. Sose lehettem és sose leszek nekik elég jó, nem úgy, mint a bátyuskám. Na, szóval értem, mi a helyzet,

Mondanám, hogy próbáld velük megbeszélni,d e sajnos ez nálam nem működött. :(

2011. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Remélem megkapják majd ezért a maguk büntetését!!!
2011. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőket a gyámhatóságon fel kell jelenteni.Méghozzá haladéktalanul.
2011. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem írtál már ki egyszer kérdést e témában?

Ha nem, akkor ajánlom az oda érkezett válaszokat, használd nyugodtan a keresőt.

Ha jól emlékszem, valamilyen táskás sztori volt, az emberke azt kapta ajándékként, míg a huga mindenféle ruhákat kapott csak úgy, pedig szülinapja sem volt, meg elvette a szerencsétlen tesó ruháit is...

2011. febr. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami miatt "büntiben vagy"? Rossz fát tettél a tűzre, vagy vissza-esett a tanulmányi átlagod, vagy valami hasonló? A hugi esetleg szorgalmasabb? Ezt az oldalát nem ismertetted velünk.
2011. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még ha el is követett valamit tanulás vagy egyebek terén, akkor se kéne így beszélni vele, meg verni...
2011. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Megint egy síró kiskamasz... Vajon miért nem hiszem el a felét sem annak, amit írsz?

Ha az volt a szabály, hogy hívd fel őket, te pedig nem tetted, akkor jogos, hogy elveszik a telefonodat. Az, hogy bőgésért pofont kapsz, egy elég komoly jelzés arra vonatkozóan, hogy már pattanásig feszíted a húrt. Gondolj bele, ők güriznek egész nap, aztán a te sírásodat is tűrniük kell. Irigykedsz a kishugodra, miért is egy barbie-s telefonért??? Nagyon gyerek vagy még.


Inkább arról írj, hogy milyen házimunkában segítettél ma be anyukádnak, rendet raktál-e magad után, játszottál vagy tanultál-e a kishugoddal etc...

2011. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
hát ez mindenhol így van, hogy a második szülött gyereket jobban elkényeztetik, mint az elsőt. vagyis én csak ezt látom.
2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13:50-es válaszoló,ezt nagyon rosszul látod.A második gyerekre sokkal kevesebb idő jut,mint az elsőre,csak a másodiknak ez a természetes.Az első gyerek ezért nyavajog mindenért,mert őt elkényeztették,hiszen csak ő volt egyedül,több idő jutott rá és ezt elvárja akkor is,ha már ketten vannak.Természetesen vannak kivételek és nem a kérdezőnek válaszoltam,hiszen neki nehéz úgy válaszolni,hogy nem ismerjük a másik fél által elmondott történetet is.
2011. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!