Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húgom el van szállva magától....

Húgom el van szállva magától. Mit csináljak hogy újra a régi legyen?

Figyelt kérdés
Borzasztóan érzem magam mióta a húgom azt hiszi,ő már nagylány. 12 éves,és hát elég szép,csinos,fejlett lány.És ugye megnézegetik a fiúk.És ő most el van szállva magától.Divat lett az EMO,azt sem tudja mi az,de ő EMO-girl. :s csúnyán beszél,persze csak mikor anyáék nincsenek itthon.Ha itthon vannak olyankor áldott jó gyerek.Ezért anyáék nem is hisznek nekem.Hajnalokig ült az msn-en,na azt le is töröltem,de csak rosszabb lett,azóta chat-el.Én 19 éves vok,eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk,de ez nagyon durvába fordult.Visszadumál,régen sosem mert ilyet csinálni.Szót fogadott.A telefonjában láttam,hogy 3 számra is "szerelmes sms"-eket küld.SEGÍTENETEK KELL!!! Mit tegyek??
2008. jan. 26. 09:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani,hogy lány vagyok,és eddig az egyik legjobb barátnőm volt a kiscsaj...
2008. jan. 26. 09:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked sem volt könnyű kamaszodni, neki sem az. Most van abban a korban, hogy keresi önmagát. Sajnos úgy érzem, te meg átvetted anyukátok szerepét és te akarod nevelni a kicsit. Sokban igazad van, de így nem tudsz segíteni neki. Inkább lázadást érsz el vele. Ha akapcsolatotok jó volt eddig, akkor ahhoz kellene visszatérni. Sokat beszélgetni vele. Pl. miért is vonzza az az EMO? Meg ilyesmi. Akár el is mehetsz vele koncertre meg ilyenek, hogy lássa, te nem undorodsz az ő életétől, csak neked más a világképed. Idővel lehiggad majd és minden újra helyrejön köztetek. A megnevelését meg bízd anyukátokra.
2008. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem várhatod el tőle, hogy olyan legyen, mint régen. Ő már soha nem lesz az a tündibündi kislány, aki volt. Akár tetszik, akár nem, ő már nem gyerek, saját vágyai és döntései vannak. Neked nem voltak gondjaid a kamaszodással?

12 évesen én is hasonló voltam, ma sem vagyok egy angyal, de a fiatalok 80%-a ezerszer rosszabb, mint én. A húgod se olyan durva eset, hidd el, pár év múlva sztem jókat röhög majd ezen az emó korszakán. És milyen hülyeség már, hogy letörlöd az MSN-jét, meg hogy megtiltod hogy hajnalig intertezzen. Akkor meg hajnalban ordít.

Mindenestere egy megszívlelendő tanács: HA AZ ENGEDÉLYE NÉLKÜL OLVASOD A TELEFONJÁT MEG A MAGÁNÜGYEIT, AZONNAL HAGYD ABBA, MERT HA MEGTUDJA KURVA IDEGES LESZ ÉS OKKAL!!!

szentem azzal van a fő gond, hogy te abszolút nem érted meg őt!


a szüleitek amúgy hol vannak?

2008. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szüleink? Pékek, és napi 12 órát dolgoznak a hét 6 napján, hogy nekünk mindenünk meglegyen!!!!
2008. jan. 26. 13:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgyhogy ne csodálkozz azon,hogy átvettem anya szerepét...
2008. jan. 26. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz módszer, gyakorolhatsz előre a te anyaságodra. Most már csak azt nem értem, neked hogyan sikerült felnőböd, ki volt a te pótanyud, mert az akkor 6-10 éves hugid nem lehetett.


Hidd el nem bántani akarunk, csak segíteni. Minél inkább tiltod és rátelepszel, annál inkább lázad és menekül. Hatalmas falakat lehet így 2 ember közé építeni, akár pár hét, 1-2 hónap alatt. Mondjuk ne okold magad, felnőtt, tapasztalt anyukák is elkövetik ezt a hibát kamaszok nevelése során. És azután az egész egy állóháborúvá alakul :s


Inkább próbáld őt megérteni és újra jó barátságot kialakítani vele. Ha a bizalom megvan, finoman tudod majd a jobb irányba terelgetni. Amúgy meg csak reménykedhetsz, hogy semmi visszafordíthatatlan nem történik vele addig, mire ezt kinövi.

2008. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg es ne szolj bele mert kamasz de a legjobb lenne ha anyukadek es te egy picit elbeszelgetnetek vele nehogy valami hujeseget csinaljon tudod ezek a ma fiatalok :))
2008. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Míg én pici vtam,anya nem dolgozott,csak másodállásban,mikor apa vot itthon.Amúgy 13 éves korom óta főzök,mosok,takarítok...
2008. jan. 26. 18:09
 9/11 anonim válasza:
97%

komolyan mintha a nővéremet hallanám!! :@

12 évesen ez a normál benne van a korban mit vársz tölle!! Az én nővérem is vmi ilyesmi és komolyan egyre jobban kezdem megutálni!én tesómék is szokták olvasgatni az sms-eimet én naon ki tok rájuk akadni volt már olyan h az msn-emen beszél az eggyik sráccal az én nevembe aztán meg kérdeztem h honnan ismerjük egymást!Szerintem gyorsan szokj le erről mert nem lesz semeik őtöknek jó

2008. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy nagy előnyöd ebből a dologból: ha neked lesznek gyerekeid, a kamaszkorukat már könnyedén fogod venni...:) Igazuk van az előttem szólóknak. Az a helyzet, hogy mégha anyja helyett anyja is vagy a hugodnak, nem ez a jó út hogy "jó útra térítsd". Ne avatkozz bele ennyire a magánéletébe!!!! Ez az egyik legfontosabb most neki - az ő saját ügyeit akarja megoldani ő saját maga, mint egy felnőtt, és lázad ha nem annak kezelik. Ma még EMO, holnap meg valami egészen más... és ez is normális lesz!! Mindent ki kell próbálni, mert jelenleg halvány fogalma sincs, ki is ő maga valójában. Legyél a barátja, ahogy eddig, és gondolom nem azért voltál, mert "szót fogadott". Ilyennek is el kell őt fogadni, megérteni, átvészelni ezt az időszakot, és hidd el, ha majd kicsit idősebb lesz, megtérül ez a barátság!! Itt most nagyon rajtad áll, hogy később mennyire lesz szoros a kapcsolatotok. És ha a hajnalig az msn-en ül, akkor mi történik? Ha tanul, ha nem cigizik, ha nem drogozik, nem hajnalban jön haza.. Ebben a korban annyira fontos a kommunikáció!!! Igaz, még csak 12, de legyél mellette, mert ha nem lázad ellened is, akkor legalább te tudod majd befolyásolni a "jó irányba", de nem "megmondani neki a frankót", ha már neked jutott ez a feladat.
2008. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!