Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már au-pair? Főiskola...

Voltál már au-pair? Főiskola előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Azon gondolkom, hogy kimegyek külföldre au-pairnek. Viszont főiskola előtt kéne, amikor még fiatalka vagyok. De olyan furcsa érzésem lenne amikor mindenki beadja a jelentkezési lapot, az egyetemekre meg a főiskolákra én meg aztmondom, hogy ' Jaj most nem, mert világot akarok látni ' és ha nem jön össze? vagy mindneképp ki tudok menni? attól félek, hogy nem adom be sehova a jelentkezési lapot és itt ragadok anyuék nyakán. vagy hogy hazajövök 1-2 év után és nem addigra szigorúbb elvárások miatt nemtudok tovább tanulni, vagy valami ilyesmi. Esetleg ez 24-26 évesen is lehetséges, hogy kimenjek? Vagy inkább a fiatalokért kapkodnak. Bármilyen tapaztalatot, élményt, tanácsot, tényleg bármit ami az au-pairekhez kapcsolódik szívesen olvasnék. Előre is köszönöm!
2011. jan. 22. 22:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy mit értettél az alatt, hogy az egyik család maga volt a pokol? :O
2011. jan. 22. 23:41
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
halasztásról annyit érdemes tudni, hogy 2 félévet lehet összesen, és nem számít bele az államilag finanszírozott félévekbe, tehát nem veszel el magadtól időt. de ha bármelyik egyetem honlapjára felmész és letöltöd a hkr-t (hallgatói követelményrendszer), biztos találsz infót a halasztásról is...csak elég hosszú, szóval böngészni kell benne. de ha felhívod telefonon a tanulmányi osztályt, bármelyik egyetemét, ők is adnak infót:) én is halasztom a következő félévet, rám fér már valami más.
2011. jan. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Nos, a pokol definíciója mindenkinél más és más, ahogy a tűréshatár is, nálam ezek miatt a dolgok miatt érdemelte ki ezt a jelzőt a család:


- nem volt ablak a szobámban (pontosabban volt, csak épp a gyerekszobára nézett, ugyanis a helyiség onnan lett leválasztva - két, éjszaka többször sírásra ébredő gyereknél ez nem éppen ideális, olyan vékony volt, mintha egy helyiség lett volna)


- a család rendszeresen visszaélt az időmmel és a jóindulatommal (meg volt beszélve egy napirend, és a feladataim, ehhez képest sokkal többet dolgoztam, egyszer felajánlottam, hogy hétvégén is dolgozom, hogy elmehessenek romantikázni, hát utána természetesnek vették volna, hogy a többi hétvégét is bevállalnám. a kisujjamat nyújtottam, és az egész karom kellett.)


- úgy kezeltek, mint egy idióta cselédet. elvittek a nagy családi banzájokra, ahol a nyelvüket sem beszéltem (és nem engedték, hogy otthon maradjak egyedül 2 napra), hozzám se szóltak egész nap, közben tudtam, hogy rólam beszélnek, szinte sajnálkozva, nagyon megalázó volt (főleg, mikor megkérdezték, hogy éheznek-e otthon a szüleim)


- a gyerekek (főleg a nagyobbik) valami elviselhetetlenül rossz természetű volt, nem nevelték egyáltalán, agresszív, kezelhetetlen, hisztis, a szülők kb. leszarták mert én voltam velük a legtöbbet, ők meg mindig ajándékkal lecsillapították, amitől csak rosszabb lett a természete (pl. egyszer hozzávágta a kést a 3 éves húgához, a szülők válaszul kinyalták a seggét és ajándékot adtak neki).


Hát ezekkel telt be a pohár, én alapvetően is mindig kiállok magamért, így nem okozott gondot szóvátenni a problémáimat, amikkel kapcsolatban úgy tettek, mintha megértenék, és ígérték hogy változtatnak, ebből persze nem lett semmi. Aztán szemét módon kb. kitettek a házból, mert - én megígértem nekik, hogy addig nem megyek el, míg nem találnak mást a helyemre - a hátam mögött szereztek felügyelőt a gyerekek mellé, velem meg közölték egy este, hogy akkor másnap mehetek, ha annyira akarok. Mikor én direkt miattuk mondtam az új családomnak (akik ráadásul a szomszédos országban éltek), hogy nem akarok kicseszni a régivel, hadd költözzek csak akkor, ha találtak a helyemre új lányt.


Hát ennyi.

2011. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én jövő februárban végzek a fősulimmal, és utána szeretnék kimenni, akár au-pairnek. A halasztás is egy lehetséges alternatíva. Érettségi után még nem is jutott eszembe ez a lehetőség, és nem is bánom, mert nekem szimpatikusabb az, hogy elvégzem a sulit, van egy szakmám és mielőtt elhelyezkednék itthon, egy kis külföldi munkával keresek kiindulási összeget (esetleg egy saját lakás, még ha részben hitellel is stb.), illetve mielőtt nekikezdek a tényleges életnek, szeretnék világot látni. Már csak a nyelvre kell ráfeküdnöm, és remélem összejön majd.

21/L

2011. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azért ettől kicsit tartok.:S ügynökségen keresztül mentél vagy magadnak kerestél családot? Tényleg, melyik országban volt ez? És utána hova kerültél?


A halasztásnál nem nagyon necces hogy 1 év azis? Bár a nyár miatt 3 hónap előnyben lennék, nem? vagy ti hogy oldottátok meg?

2011. jan. 22. 23:59
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem halasztottam, mert többek között arra szántam az au pair-évemet, hogy eldöntsem, mit is tanuljak otthon. Így én kintről adtam be a jelentkezést, csókoltatom az e-felvit.


Nem ügynökségen keresztül mentem, ez meg sem fordult a fejemben és nem is tenném, Európán belül felesleges. Mindent magamnak intéztem, és a maga ura voltam, nem tartoztam senkinek elszámolással. Ha ügynökségnél lettem volna, sokkal nehezebben, lassabban jutok el az első családtól az újig. Ráadásul sok au pair barátnőm lett kint, és az az 1-2 akik ügynökséggel jöttek, folyton panaszkodtak. Én nem ajánlom. Sokkal jobb, ha magadnak válogatsz a családok közül, az összesből, nem pedig abból a leszűkített halmazból, amit elédraknak. És ne feledd, azok a családok pénzelik az ügynökséget..


Luxemburgban voltam először, Belgiumba mentem át. Igazából nem bántam, mert a francia nyelv mindkét helyen hivatalos, és én azt akartam megtanulni. Átlagban Brüsszelben a legjobbak az au pair fizetések.

2011. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy nem halasztanék. Világot látni bármikor lehet, az iskolapadba viszont sokkal nehezebb visszaülni kihagyások után. Most ráadásul benne vagy a dologban. Később lehet, hogy változik a rendszer, esetleg újra kell érettségizned 1-2 tárgyból. Sose lehet tudni.

Amúgy nehogy már 24 évesen öreg legyél világot látni...

Ja és nem egy olyan hirdető családot láttam, akik eleve nem is vesznek fel lányokat 18éves kortól, csak 20-23tól.


Azon is gondolkozhatsz, hogy megpályázol pl. ERASMUS programot és külföldön töltöd a szakmai gyakorlatod vagy 1-1 félévet. Több csoporttársam is kiment így külföldre.

2011. jan. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én majd érettségi után megyek ki Olaszországba au pair-kedni :)

Előtte nyelvtanulás, stb.

Ha összejön minden tökjól, akkor kint is akaork majd élni Olaszban.

2011. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-22 23:07


Itt vagy még? Szerettem volna egy privát üzenetet kűldeni neked au-pair munkával kapcsolatban, de a hozzászólásodnál nincsen ott ez a funkció.

Kérlek írj valamit ha itt vagy!

2011. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Itt vagyok, valahogy elállítódott megint, mostmár azt hiszem, tudtok írni, és tegyétek bátran. :)
2011. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!