Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már au-pair? Főiskola...

Voltál már au-pair? Főiskola előtt vagy után?

Figyelt kérdés
Azon gondolkom, hogy kimegyek külföldre au-pairnek. Viszont főiskola előtt kéne, amikor még fiatalka vagyok. De olyan furcsa érzésem lenne amikor mindenki beadja a jelentkezési lapot, az egyetemekre meg a főiskolákra én meg aztmondom, hogy ' Jaj most nem, mert világot akarok látni ' és ha nem jön össze? vagy mindneképp ki tudok menni? attól félek, hogy nem adom be sehova a jelentkezési lapot és itt ragadok anyuék nyakán. vagy hogy hazajövök 1-2 év után és nem addigra szigorúbb elvárások miatt nemtudok tovább tanulni, vagy valami ilyesmi. Esetleg ez 24-26 évesen is lehetséges, hogy kimenjek? Vagy inkább a fiatalokért kapkodnak. Bármilyen tapaztalatot, élményt, tanácsot, tényleg bármit ami az au-pairekhez kapcsolódik szívesen olvasnék. Előre is köszönöm!
2011. jan. 22. 22:58
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Ne kockaztass! Vilagot latni lesz idod! :)
2011. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Bocipók ***** válasza:
83%
Barátnőm úgy csinálta, hogy beadta a jelentkezési lapot, felvették és egyből halasztott, így megvolt már a biztos helye, ahová visszajöhetett.
2011. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Én voltam. Rögtön érettségi után, egyetem előtt. Nem bántam meg, RENGETEGET hozzáadott az értékrendemhez, világnézetemhez. Megtanultam egy teljesen új idegen nyelvet, utaztam, világot láttam, és nagyon sok barátom lett a világ minden tájáról, akikkel a barátság a mai napig - másfél éve vagyok itthon - megmaradt.


Persze, mehetsz fősuli után is, de hidd el, diplomásként már kevésbé fogod élvezni, hogy kvázi más "cselédje" vagy. És a tapasztalatom szerint a fiatalabb lányokat keresik jobban, mert ő még amolyan tesó a gyerekeknek. Én is testvéremként szerettem a kisfiút, akire vigyáztam, 18 évesen kerültem oda.


Azóta sok ismerősömet "kijuttattam" (értsd segítettem nekik, biztattam, tanácsokkal láttam el őket), ha szeretnéd, neked is nagyon szívesen segítek. Az érem rossz oldalát is jól ismerem: magam is családot - ezzel együtt országot is - kényszerültem váltani 2 hónap után, hogy aztán a pokolból a paradicsomba kerüljek, mert a második családomat nagyon szerettem. :)


21L

2011. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Én beadtam a jelentkezésemet, felvettek, halasztottam.

Külföldön egy fiatal házaspárhoz kerültem, két éves volt a gyerkőc akkor. Beleszerettem az apukába, és ő is belém...

Ez volt 6 éve, azóta Cambridge-i egyetemen elvégeztem a gépészmérnökit, a gyerkőcnek az "anyja" lettem [mivel az igazi anyuka lemondott a gyerekről váláskor], és várjuk az első közös babát :)

25/N

2011. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó! Ez komoly?:) Azt hinné az ember, hogy ilyen csak a mesékben van!:) Gratulálok a babához!:)
2011. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Egyetem után munkát keresel, örülsz ha találsz, nem világot jársz, hacsak nem kint találsz munkát, de kevés olyan diploma van, amit elfogadnak, gyakorlat nélkül meg pláne. Au pairnek meg diplomásan? Megalázónak éreznéd és én is hülyének néznélek, mert nem gyerekfelvigyázónak tanultál és güriztél 3-5évet. :D Most menj, felvenni később is fel fognak, olyan gyorsan azért nem váltogatnak. És így esetleg jobb nyelvtudással, munkavégzéssel, szerezhetsz vízumot, az is lehet, hogy odakint is el tudod véhezni az egyetemet, és elmenekülni ebből a romországból.

Persze megvan a hátulütője is: gondolom eddig a szüleiddel éltél, ők tartanak el. Még pár kilométerrel odébb elköltözni egy másik városba is tud nyomasztó vagy szokatlan lenni, sok élettapasztalatod hiányzik, ami viszont egy ilyen munkakörben jól jönne. Na meg ugye a honvágy.

Ja és ami fontos: legyen jogsid és egy nagyobb összeged a letétre, sok helyen kérik, jogsit azt hiszem mindenhol, bár kocsit nem tuti, hogy adnak a segged alá. :D

2011. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen komoly, bár nem volt olyan csodálatos -kezdetben-, mint a mesékben. Én nem akartam szétszedni a családot, a kislánynak nem akartam rosszat (bár lehet, hogy így lett jó, és megszabadítottam egy olyan anyától). Eleinte rettenetesen őrlődtem, és ha nem lett volna szerződésem, aminek kitöltéséhez a párom rettenetesen ragaszkodott, akkor eljöttem volna az első hónapban...

És köszönjük :)


elnézést az offért

2011. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

3. válaszolónak:


tudnál írni a tapasztalataidról? írtam volna privát ímélt, csak nem tudok. igazából minden érdekelne ezzel kapcsolatban, tudunk mondjuk msn-en beszélni valamikor?


21/L


kérdező, bocsi az offért, én is most barátkozom a gondolattal...:)

2011. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik érdekes volt. Felpontozlak titeket. :)))

Ne kérj elnézést, itt nincs off, tényleg minden érdekel.

A halasztással kapcsolatban tud valaki bővebb információt adni? mennyit lehet, van-e következménye meg ami még úgy fontos lehet...

A diplomával kapcsolatban tényleg igazatok van, ha már annyit tanultam tényleg jobb lenne egy jól fizető állás, mint gyerekekre vigyázni 'zsebpénzért ' :)

2011. jan. 22. 23:34
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

3. vagyok.


Minden kérdésre szívesen válaszolok, akár itt, akár privátban (mostmár tudtok nekem írni).

2011. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!