Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindent nekünk, nőknkek...

Miért mindent nekünk, nőknkek kell elviselnünk? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Először nem tudtam melyik kategóriába tenni a kérdést, de aztán ezt választottam. Nekünk (nőknek) annyi feladatunk van: menstruálunk, nekünk fáj az első néhány szexuális együttlét, afrikában a nőket körülmetélik, hogy ne legyenek hűtlenek, és hogy nekik fájjon a zsex, de a férfiak minél jobban élvezzék, 9 hónap kihordás+szülés, akkor ott a munka (egy fizetésből ma már aligha lehet megélni) nekünk kell foglalkozni a gyerekkel, reggel tízórai csomagolása, ha kisebb, értemenni, gondoskodni róla, ha beteg, ugye a férfiaknak minden este meleg vacsora kell, ránk vár a házimunka, kert, és a férfi még ezután elvárja a nőtől, hogy az ágyban is jó legyen. A férfi meg hazajön a munkából, követeli a vacsorát, majd leül a TV vagy számítógép elé, míg ránk marad a mosogatás. Na és még az is ott van, hogy nekünk tűrnünk kell, ha a férj itt-ott berúg... Csak én gondolom ezt így?
2011. jan. 22. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan már:)

Teher alatt nő a pálma!Mindenkire annyit szabott ki az isten, amennyi alatt nem szakadunk össze.


Szerintem igen is lehet egy nő sikeres a munkájában, szerető feleség, boldog családanya, akinek van ideje a háztartásra, férjére és gyerekeire egyaránt.

Ez mind felfogás kérdése...De tudod, nem akarlak meggyőzni az igazamról, végül is a te dolgod, hogy mit csinálsz, gondolsz.

15/L

2011. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Ez a nő egy elkeseredett feminista.Ha nem tetszik az hogy nő vagy akkor operáltasd át magad férfivá, hogy tapasztald a különbséget.

Azt hiszem Jennifer Lopez mondta egyszer hogy azért irányítjuk mi a világot és a férfiakat mert nekünk van vaginánk.

2011. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

1. A menstruálás nem feladat, nem kell elvégezni, megjön, és kész. Sokaknak nincs vele gondja, vagy éppenséggel még jobban is érzik tőle magukat.

2. Fáj valóban, de épp ettől meg lehet ezt élni csodálatos dologként is, mert picit talán különlegesebb elveszítenünk a szüzességünket. Plusz az impotenciától való rettegés sokkal borzalmasabb lehet szerintem.

3. Te nyilván nem Afrikában élsz (vagy olyan helyen, ahol ez szokás), úgyhogy személyesen ez nem is érint, plusz rengeteg borzalmas szokás van életben primitív népeknél, nem csak ez (sajnos), és nem mindet nőknek kell elviselniük.

4. A gyerekvárás csodáit talán nem kell magyarázni, és a szülés is lehet életre szóló pozitív élmény - a férfiak csak fantáziálhatnak effajta kötődésről.

5. Dolgozni a férfiaknak is rengeteget kell, mindannyiunknak...

6. Ha jól választ az ember párt, akkor a hétköznapi gondok kettéoszlanak, ez sem sújt minden nőt, és tenni is lehet ellene.

7. Sokan gondolják így, de ugyanennyien az ellenkezőjét vagy valami egészen mást...

8. Nőnek lenni jó!

N

2011. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%

Igen, ezek a negatívumok mind nekem is eszembe jutottak. Minden sz*r dolog a nőkkel kapcsolatos. Az igeóazságtalan kettős mércét ki is hagytad. Ez abból lett, hogy apasik qrva önzők, és maguknak minden jót megengedtek s úgy alakították az egész világot hogy nekik jó legyen a nők meg levannak sz*rva.

De ha okos vagy könnyen kijátszhatod. Én pl. úgy dobtam azt a pasit aki trehány volt és velem akarta volna megcsináltatni mint a csuda. Ha egy pasit az anyja-apja elkényeztette, soha sem fog dolgozni, mindig te fogsz helyette dolgozni (házimunka, kerti munka+állandó utánapakolgatás) amíg ki nem készülsz.

Gyereket nem kell szülni (kivéve ha van saját lakásod) a bizonytalanságba+ a pasi lakásába ne. A másik ha a pasi lusta ki kell dobni. egyszer élünk, nem éri meg idegeskedni. Ha nem érti meg, akkor felesleges vele bajlódni. Ha nem takarítana fel maga után, én nem tenném. Úgy maradna a mocskába. én külön szobában laknék és kész. Ha aruháit nem pakolja be a szennyesbe, szétdobálja, félrerúgnám és ha szólna mondanám neki hogy keresse meg és mossa ki.

Nem szabad a pasikat elkényeztetni, mert a fejedre nőnek mint egy szemtelen gyerek.

2011. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

én a legtöbb dolgot nem tapasztaltam meg ezekből...félévente 1szer jön meg a menstruációm, nem fáj, könnyen kibírom

az 1. szex nem fájt, csak kicsit feszített, és sikerült elmennem a végén

hálistennek nem afrikában élek, és a pasim arra is figyel, h nekem is nagyon jó legyen az ágyban

szülésnél lehet érzéstelenítést kérni

a munka jó, m nem unod magad otthon halálra, és emberek között lehetsz

anyám nem tesz ki uzsit, este ad pénzt másnapra, h vegyek zsemlét

a pasim rendimádó, és mindent megcsinál, hagy lustálkodni :D

a számítógépen együtt játszunk, és ha néha iszunk, együtt rúgunk be :D

Nem törvényszerű az, amiket leírtál. :D én szeretek nő lenni, és sztem nem rosszabb nekünk, mint a pasiknak.

20/L

2011. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Sztem is, mint ahogy ezt elöttem is írták csak jó párválasztás kérdése.

Az én párom is kiveszi a részét mindenből.Ha itthon van, és látja hogy tök hulla vagyok szó nélkül elmosogat, a gyerekkel is sokat foglalkozik, tisztába teszi, öltözteti, eteti.Az udvart ő takarítja.

Még a főzésben is kiveszi a részét, és ha épp nem értem rá, vagy szimplán csak nem volt energiám főzni, egy szót nem szólt.Vagy megcsinálta ő, vagy azt mondta hogy se baj, akkor ma eszünk hideget.

No persze vannak olyan pasik is akik arra nem képesek hogy odamenjenek a csaphoz egy pohár vízért, de ők is nevelhetők, vagy ha nem akkor mehet isten hírével.

2011. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen. lehet hogy csak azért látom igy a dolgokat, mert így nőttem fel. Apám hetente egyszer-kétszer berúgott, ment a kocsmába. Még akkor is elment, emlékszek, amikor anya beteg volt, én voltam otthon csak a testvéremmel, akkor voltunk 4-6 évesek. És otthagyott minket. Apám hazajött a munkából, megette a vacsorát, s leült a gép elé. Nem is szólt hozzá. Minden anyára hárult. Apám semmit sem volt képes elvégezni. Köszi a válaszokat :)
2011. jan. 22. 20:52
 18/21 anonim ***** válasza:

Valóban sok dolog van de fordítsuk meg a dolgokat hátha mondok neked újat:


menstruálunk: ez ellen nem tehetsz semmit, viszont sok fájdalomcsillapítót fejlesztettek ki többek közt férfiak, hogy nők fájdalmát enyhítsék.


nekünk fáj az első néhány szexuális együttlét: valóban, viszont mindig képes lesze a szexre. Fogalmad sincs mennyire megkeseríti egy férfi életét ha impotens, rányomja a hangualatára a bélyeget, rosszabb lesz a munkája


"de a férfiak minél jobban élvezzék, " érdekes én mást tapasztalok. A mi kultúránkban a nő gyönyöre a legfontosabb, minden pasi arra törekszikhogy minél jobban kielégítse a nőt, mert annál jobb nincs mintha egy csaj megdícsér. Ellenben ha csajnak nem jó, nincs orgazmusa akkor az mindig pasi hibája (annak ellenére hogy a női orgazmus nem csak a pasitól függ hanem a nő pillanatnyi lekiállapotától, i történt vele aznap, volt e konfliktusa aznap stb) Akkor is a pasi hibája ha csaj csak fekszik mint egy fa és nem erőlteti magát semmilyen módon.


"9 hónap kihordás+szülés": az a nő aki ezt nem szereti és tehernek éli meg inkább ne szüljön, nem kötelező


"ott a munka " - valóban , egyenjogúság van. Viszont itt meg hatalmas a kettős mérce. Ha egyenjogúság van akkor a diszkóban miért kell csak a pasiknak fizetni belépőt? Ez is megkülönböztetés csak ezellen a feministák nem szokták felemelni a szavukat (pedig azt mondják h az egyenjogúságért küzdenek de ebből is látszik hogy nem)


Vagy ugyanúgy ott van a randevú. Ugyanazért a munkáért 2 fő ugyanannál a cégnél ugyanannyi pénzt keres, egyedül a cégnél eltöltött idő függvényében lehet eltérés. Ez törvényi előírás, ahol één multinál dolgoztam fizetési sévok szerint volt a fizetés, előre lefixálva, szóval nem nemi alapon dől el az összeg.

De ha egyenlők a keresetek miért hallgatólagos elvárás szinte mindig hogy a férfi fizessen? Amikor nincs több pénze?


"nekünk kell foglalkozni a gyerekkel, reggel tízórai csomagolása, ha kisebb, értemenni, gondoskodni róla, ha beteg, ugye a férfiaknak minden este meleg vacsora kell, ránk vár a házimunka, kert, és a férfi még ezután elvárja a nőtől, hogy az ágyban is jó legyen."


Egyéni párválasztás kérdése. Én személy szerint rossznak tartom ha nincs munkamegosztás, nekem az a természetes hogy segítek takarítani, főzni imádok szóval ez szerintem erősen egyénfüggő


"férfi meg hazajön a munkából, követeli a vacsorát, majd leül a TV vagy számítógép elé, míg ránk marad a mosogatás"


szintén egyénfüggő. Nálunk az egyik mosogat,a másik főz.


"nekünk tűrnünk kell, ha a férj itt-ott berúg" Nem kell, de azért hetente-kéthetente találkozhat a barátaival egy sörre vagy az is rossz?


Ja és gondolj arra hogy sose fogsz kopaszodni:)

2011. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy normális kapcsolatban a férfi éppúgy kiveszi a részét a házimunkából és gyermeknevelésből, mint a nő. Sőt, ma már sok pasi egyébként is így tesz, mert ezt neveli belé a változó társadalom.

A menszesz tényleg szörnyű, de hát Istenem... nekünk nőknek meg legalább nem kell aggódni a péniszméretünk miatt az első néhány szexuális együttlétnél.

Afrikáról ne beszéljünk, mert a körülmetélés nem épp mindennapi már ott sem.


Mi van még: terhesség és szülés - hát én azt mondom, nem panaszkodni kell, hanem megbecsülni azt, hogy egyedül mi nők vagyunk képesek egy új élet kihordására...

2011. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én teljesen igazat adok a kérdezőnek. Az élet a nőnek is teher, a férfinak is. Sokkal jobb lenne a menyországban élni, ahol az Ádám és Éve élhettek. Nem volt menstruáció, nem voltak gyerekeik. Egész nap csak a henye volt. De aztán Éva, a nő, az ÚR tilalma ellenére szakított egyet a tiltott gyümölcsből, és felfalta. Nos ezért aztán kidobták őket a mesés albérletből, ahol azonnal menstruálniuk kellett stb stb. Hát ennyit a női észről.
2011. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!