Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindent nekünk, nőknkek...

Miért mindent nekünk, nőknkek kell elviselnünk? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Először nem tudtam melyik kategóriába tenni a kérdést, de aztán ezt választottam. Nekünk (nőknek) annyi feladatunk van: menstruálunk, nekünk fáj az első néhány szexuális együttlét, afrikában a nőket körülmetélik, hogy ne legyenek hűtlenek, és hogy nekik fájjon a zsex, de a férfiak minél jobban élvezzék, 9 hónap kihordás+szülés, akkor ott a munka (egy fizetésből ma már aligha lehet megélni) nekünk kell foglalkozni a gyerekkel, reggel tízórai csomagolása, ha kisebb, értemenni, gondoskodni róla, ha beteg, ugye a férfiaknak minden este meleg vacsora kell, ránk vár a házimunka, kert, és a férfi még ezután elvárja a nőtől, hogy az ágyban is jó legyen. A férfi meg hazajön a munkából, követeli a vacsorát, majd leül a TV vagy számítógép elé, míg ránk marad a mosogatás. Na és még az is ott van, hogy nekünk tűrnünk kell, ha a férj itt-ott berúg... Csak én gondolom ezt így?
2011. jan. 22. 17:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Én ezt könnyen megoldottam:se férj,se gyerek:)
2011. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
igazad van de sok pozitívuma is van annak,hogy nők vagyunk. Én minden előnyével és hátrányával együtt imádok nő lenni
2011. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Ha van egy szerető párod, aki nem csak kihasznál , hanem Ö is kiveszi a részét, a gyereknevelésből, főzésből, takarításból,mellette még dolgozik is,ott van a szülésnél, együtt nézitek a TV-t,figyel rád szex közben, akkor mindezek nem csak ránk nőkre nehezednek!

Mi kényesztetjük el a férfiakat, ilyenkor meg sírunk...

De nélkülük is lehet élni!

2011. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell egy önző döghöz férjhez menni,akkor máris kevesebb a gond,na meg létezik részidős állás is,nőknek szerintem érdemes egy olyat keresni,ha megteheti.Én is hasonlóan gondolom,csak én megpróbálok ésszel élni és a nehézséget okozó helyzeteket kerülni.
2011. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez nem egészen igaz. Egy normális kapcsolatban a gyereknevelést és a házimunkát is megosztják. Azt pedig,ha a férj berúg,nem kell eltűrni senkinek! (legfeljebb évente egyszer,egy buli alkalmával). A kertet pedig közösen műveljük. Én legfeljebb kapálok,vagy szedem a termést. De a fáról pl. a párom szedi.

A meses és a szülés valóban csak a nő feladata. De ha okosan neveli a babáját,nem töltö vele minden percét,hagyja néha sírni is,akkor jut a főzésre és saját magára is ideje.

Felelősen kellene házasságot kötni. Előtte megismerni a másik személyiségét,gondolkodás módját. Megbeszélni,hogy mit várnak az együttéléstől. Hogyan osszák be az otthoni feladatokat? Nem elég,ha a szex jó,mert a lángolás idővel elmúlik.

Ha nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézik egymást,akkor vam értelme összeházasodni.

Ha viszont valamelyikük szeret iszogatni,állandóan igényli idegenek társaságát stb,azzal nem szabad összeházasodni.

2011. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

És ha ehhez a nem mindennapi sok női problémához hozzáveszed azt is, hogy ennek ellenére még nektek kell izgulni azon is, hogy legyen egy büdös, trehány, hanyag pasi, aki esetleg elvesz feleségül, akkor kimondom neked, hogy nincsen is igazság.

2011. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Amit leírtál mind nézőpont kérdése, fordítsuk meg egy kicsit a dolgokat.


Menstruáció:szerintem teljesen természetes dolog, hozzá lehet szokni, a fájdalmon lehet enyhíteni és ha úgy nézzük lehet úgymond havi pozitívum, hiszen ez szükséges ahhoz, hogy később gyermekünk lehessen.

Szex:én még szűz vagyok, tehát nem tudok tapasztalatot írni.Többen mondták már nekem, hogy nem mindenkinek fáj az első együttlét és nem is mindenki vérzik.Másrészt jobb esetben még ha fáj is édes ez a fájdalom, hiszen azzal vagy, akit szeretsz.

Az afriakai élet:Afrikát szerintem hanyagoljuk.Vagy ha nem, akkor azt is nézzük, hogy szegények van, hogy napokig nem esznek, mert nincs mit, szenvednek, éhen halnak, járványok vannak. Szerintem ha afrikai lennék az lenne a legkevesebb bajom, hogy körülmetéltek.

Terhesség, szülés: nyílván nem voltam még terhes és nem szültem, de hallottam már egy s mást.Nem mindenki van olyan rosszul a terhesség alatt és a szülés is kibírható.Plussz gondolj arra, hogy még ha fáj is, mennyi szép pillanatotok lehet majd a picivel.

Munka:a munka is csak akkor rossz, ha olyan csinálsz, amit nem szeretsz.Ezért kell a mai világban reálisan gondolkodni, nemcsak az álmainkat követni.Olyan szakmát kell választani, ami érdekel és amivel el lehet helyezkedni.

Gyereknevelés:normálisabb családokban nem az anya neveli a gyereket, hanem az anya és az apa együtt.Ugyanúgy foglalkoznak mindketten a gyerkőccel, játszanak vele, mesélnek neki, megtanítják erre-arra.

Tízórai:szerintem egyáltalán nem olyan nagy dolog, hogy reggel 15 percet arra szán az anya, hogy elkészítse a tízórait a gyermekének /gyermekeinek.

Gondoskodni róla, értemenni: itt fogalmazódik meg bennem az, hogy aki a gyermek témát ilyen negatívan látja, az ne is szüljön gyereket.Gondolj csak arra, hogy később milyen hálás lesz a gyerek mindazért, amit kapott tőled és az apjától.

Meleg vacsora:szerintem egy férfi sem várja el a svédasztalos vacsorát és a meleg étel nem a háromfogásos vacsorát jelenti.Olyan jó kis változatos, könnyű ételeket lehet összedobni 30-45 perc alatt, hogy meszólal.

Házmunka, kert:a házimunkát el lehet osztani szépen, hogy egyik nap porszívózol és felmosol, a másik nap port törölsz, a harmadik nap mosol, a negyedik nap kitakarítod a fürdőszobát, wc-t, az ötödik nap a konyhát.Így nem olyan sok idő, nem olyan fárasztó, mint mindent egyszerre megcsinálni.Ugyanakkor létezik munkamegosztás is, a férfi is segíthet a házban, pl. a kerti munkákat elvégezheti, sőt porszívózni is tud.



Érdekes látod a dolgokat.Szerintem te mindennek csak a negatívumát nézed.

Nálunk pl. igenis van munkamegosztás.Apukám szokott pl. bevásárolni vagy együtt elmegyünk, szokott mosogatni, néha mos vagy porszívóz is, főzni is szokott (mondjuk főzni kifejezetten szeret).Amikor kicsit voltunk nővéremmel ő is eljött értünk oviba néha, játszottunk, sok mindenre megtanított.

És így anyukámnak is könnyebb volt.

Ahogyan én látom a szüleimnek egyáltalán nem volt teher munka mellett gyereket nevelni, háztartást vezetni és időnként pihenni is.Mindez a családi munkamegosztásnak köszönhető:)

15/L

2011. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

őszintén szólva ebből nekem főleg a mensturáció a legidegesítőbb. gyűlölöm. de már kb fél éve nem jött meg mert akkoriban koplaltam.. mondjuk nem bánom, sőt örülök, de tudom hogy nem egészséges, meg anyum is folyton szekál vele :/ mert én gyereket szeretnék majd, szóval nem jó ez így, viszont marhára tudom élvezni hogy nem kell havonta szenvednem

a pasik közül meg tényleg nem mindenki ilyen.. apum nálunk mindig elmosogat, van hogy csinál magának kaját (zacskósleves nem nagy cucc, mégis leveszi a terhet anya válláról) stb.. szóval ki lehet fogni

2011. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

alapvetően igazad van.

ha fáj bármi... szerezz barátnőt. írj e-mailt . pl. nekem, mert én legalább egyetértek veled, bár a hapira akivel vagyok nem panaszkodhatok oly sokat, mert ő sokmindent ad is. mégis úgy látom én is mint te, hoyg bizony ránk többet mért a sosr. tudod miért?? mert a nőket lehet terhelni, a faszikat nem. ennyi.

2011. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem értek egyet veled..ha megtalálod azt a férfit, aki szeret, becsül és próbál érted élni, ebbe a háztartásban való besegítéstől a kocsi szereléséig mindent belevéve nem fogod így érezni. Én szeretek gondoskodni a páromról, de ő ezt úgymond meg is hálálja. Az alkoholt én elég minimális szinten tolerálom, de szerencsém van, mivel csak szilveszterkor és születésnapokon iszunk pár kortyot. Hidd el, ha megvan a megfelelő partner, átértékeled majd amiket írtál :)
2011. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!