Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérjek tőle anyagi támogatást?...

Kérjek tőle anyagi támogatást? Párommal külön kasszán vagyunk, mindketten fele-fele arányban fizetjük az albérletet, a rezsit, a kaját, meg mindent.

Figyelt kérdés
Ezzel nem is lenne gond, csakhogy amióta abbahagytam a munkát (37 hetes terhes vagyok), én elég kevés pénzt kapok. Megvettem mindent a babának (volt amibe besegített kicsit). Minden filléren próbálnék spórolni, de hogy néz az ki, hogy egy-egy csavarhúzó, vagy számítógép alkatrész megvásárlásánál azt mondom, ne vegye meg, mert én nem győzöm fizetni a felét? Tiszteletben tartom, hogy külön kasszán akar lenni, kihasználni eszem ágában sincs. De könyörgöm mit tegyek, a gyerekünket várjuk, együtt élünk, főzök, takarítok rá és kölcsön kell kérnem tőle, ha nekem nem futja az (amúgy drága) albérletre?
2009. febr. 3. 18:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Isstenem... Ilyen az, amikor az ember lánya triplán lakol a hülyeségéért... én sem tudok hová menni, nálunk a párom exneje zaklatja az életünket, épp mélyponton vagyok ez ügyben...:(
2009. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de felidegesítettem magam!!! A közös babátokat várjátok! Milyen kapcsolat az ilyen! Ne, haragudj, nem Téged szeretnélek bántani, csak kiakadok, ha ilyen pasikról hallok. Eleve nem értem egy kapcsolatban a külön kasszán vagyunk megoldást. De, ha már jön a baba, akkor teljesen kiakaszt. Mit szólna a pasid, ha Te felszámolnád a mosást, főzést, takarítást, aztán a 9 hónapot amíg hordod a babát, majd a fájásokat, és a szülést?! Én úgy vélem, ha egy nő semmi mást nem csinál, "csak" vezeti a háztartást, neveli a gyerekeket, gondoskodik arról, hogy biztos hátteret biztosítson a férjének, már akkor egy teljes munkakört ellát. És a mai világban a nők ezt 8 óra munka mellett teszik meg! Ha jól értem egy nő a párod szemében akkor partner, ha ugyanannyit tesz le az asztalra, mint ő. Szép! Akkor húzzon bele, és hordjon ki ő egy gyereket, és keményen felezzétek a házimunkát is! Majd meglátjuk ő méltó-e Hozzád! /még egyszer ne haragudj, tényleg nem szeretnélek megbántani, csak sajnos én ezt már végig néztem az unokatestvéreméknél, így nagyon is tudom milyen megalázó egy helyzet, és nem tudok higgadtan nyilatkozni/
2009. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Nagyon sokat segítettetek abban, hogy tisztábban lássam a helyzetünket, azt hiszem nem árt néhány dolgon elgondolkodnom végre. Hogy hogy látok neki ezt megoldani, azt még nem tudom, de remélem sikerül ezt úgy csinálnunk, hogy egy család maradjunk.
2009. febr. 4. 17:06
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

én itt már válaszoltam egyszer, de jött egy ötletem, teregezsd ki mindenkinek hogy elég nehéz neked mert egyedül a te sporolt pénzedböl veszel meg mindent a gyereknek, és semmi támogatást nem kapsz. mikor anyós, vagy az ö családja barátai meghallják tuti elszégyenlik magukat, meg talán a párod is.


két dolog lehet, egyik hogy szétmentek, vagy megtudjátok oldani.


még egy dolgot

nekem magyarországon egy tuti jó állásom és lakásom mindenem megvolt. mikor megismerkedtem a német párommal akivel pár hónap után úgy döntöttünk hogy kiköltözök hozzá. mivel németeknél nincs szabad munkavállálás még, így nem kaphattam munkavállalásit, össze házasodni nem akartunk, és még egy szót sem beszéltem németül.

így egy évig eltartott fizette a nyelviskolámat stb...

egy nagyon sporolos ember ezért elején kicsit nehéz volt. ö tudta mit vállal be és egyszer ezzel szembesítettem, hogy én elhagytam a családom, az anyagi szabadságom, mindent. hetente jártam otthon fodrászhoz, divatos ruháimvoltak, nem volt gondom rezsit fizetni vagy évente külföldön nyaralni. ezt mindet miattam adtunk adtam fel. aztán rájött hogy igazam van és néha kaphatok pár új ruhát.

és a sors úgy hozta egy év után kaptam egy jó munkát és közel annyit keresek mint ö.

2009. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Katasztrófa! Nagyon sajnállak!:( Ez nem párkapcsolat! Nehogy hozzámenj! Bár gyakorlatilag a tanácsi esküvő az gazdasági közösségre lépést jelent:) Én a jelen helyzetben húznék haza a szüleimhez, ha vannak olyan jók, és befogadnak így, hogy egy ilyen embernek szülök gyereket!:( Szerintem ezt nem fogjátok megoldani, mert ha még belemenne valami kompromisszumba, akkor is folyton az egész élet a hülye pénz körül forogna. Vannak normális pasik is ám még, csak jól körül kell nézni! Bár ha egy ilyen kapcsiba gyereket mertél vállalni, akkor lehet jól bírod a mártíromságot, és el fogod tudni viselni ezt. De ez nem szerelem, és még szeretetnek sem nevezhető. Ne tedd tönkre az életed, még tuti fiatal vagy. Legyen már egy kis önérzeted, önbecsülésed, ne csak az alázkodás könyörgöm!
2009. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak. Katasztrófa, megalázó, tarthatatlan a helyzetet. CSak az érdekelne, hogy miért vállaltál neki babát, és hogy ebbe előbb nem gondoltál bele? Hogy ilyen esetben hogy jössz ki ennyi pénzből, ha továbbra is mindent feleztek.?? Bocs nem bántásból írtam. Nem tudsz hová menni a párodtól? Anyukád, nagyszülő..Csak kérlek azt ígérd meg, hogy nem tűröd tovább ezt a helyzetet és főleg nem mész hozzá!! Ebben a helyzetben én is csak a továbbmenést ajánlom. Ha már a szép szóra nem hallgat.
2009. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs lelépni, szeretem a páromat, megoldást keresek a dologra. Nem hiszem, hogyha elmenekülök, attól a gyermekemnek, vagy nekem jobb lesz. Felnőtt ember vagyok, nem a szüleim nyakán akarok élni. Amúgy a kisbabámat felelősséggel vállaltam, tisztában vagyok vele, hogy egymagam egy kisebb lakásban (anyagilag) könnyebben felnevelném, itt külföldön több támogatást kapnék mint egyedülálló és itt fél év után megy vissza dolgozni az ember, a melóhelyemen meg nem keresek rosszul. De! Én nem kettesben szeretnék élni a Babuval, hanem hármasban a Babuval meg az Apuval. Párommal amúgy minden téren jól kijövünk, hozzá még csak hasonló emberrel sem találkoztam. Az egyetlen problémám, hogy valóban a pénz a mindene. Úgy érzem egy fillért is sajnál tőlem/tőlünk, sokszor nem tudom vajon azért szeret-e minket? Tehetek ez ellen valamit? Állítsam választás elé? Tényleg nincs erre valami női praktika?
2009. febr. 9. 12:50
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt az előbb leírtál, ismét ugyanaz a probléma, és ugyanazok a válaszok valók rá, mint amiket itt már sokan megírtak! Nem kell ahhoz sok probléma, hogy megromoljon egy házasság, vagy tönkremenjen pár élet,elég egy is. Kár, hogy nem te keresel többet, vagy örökölnél mondjuk egy csomó pénzt, akkor jól meg lehetne szivatni, de mivel te húzod a rövidebbet, így ez addig megy úgy ahogy a férjed akarja, amíg te tűröd. De az tuti, hogy az ő dolgainak a kifizetését nem felezném. A gyereket meg közösen gyártottátok, közösek a költségek is. De szerintem, meg sok előttemszóló szerint is, az ilyen élet nem közös élet, és igen, nem szeret rendesen, mert nem bízik benned.Ha bízna, akkor nem lenne külön kassza!

Női praktika? A gyesed mellé még felszámolnék tőle órabért a lakás takarításáért meg a főzésért, hisz ha nem főzöl meg kéne venni a kész ételt, az is pénzbe kerül. Neked meg keresetkiegészítés, mivel nem tudsz gyes alatt mással pénzt keresni:) Kölcsön viszont SOHA nem kérnék egy ilyen embertől, iszonyat megalázó egy helyzet az biztos.

2009. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
ide figyelj! azt mondod felnott ember vagy.szerintem nem, mert ha felnott lennél nem kerultél volna ilyen helyzetbe.nem mi tolunk kéne tanácsot kérni, hanem leulni és megbeszélni ezt a pároddal .elvégre ové is lesz az a gyerek.légy szíves olvasd már el a kérdésed s gondolj bele idegenként ebbe az alárendelt szerepbe: "kolcson kell kérnem az albérletre"!!!Hát ilyen nincs!Rosszabb helyzetben vagy mint ISAURA".
2009. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta veletek?Sikerült megoldani?
2011. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!