Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérjek tőle anyagi támogatást?...

Kérjek tőle anyagi támogatást? Párommal külön kasszán vagyunk, mindketten fele-fele arányban fizetjük az albérletet, a rezsit, a kaját, meg mindent.

Figyelt kérdés
Ezzel nem is lenne gond, csakhogy amióta abbahagytam a munkát (37 hetes terhes vagyok), én elég kevés pénzt kapok. Megvettem mindent a babának (volt amibe besegített kicsit). Minden filléren próbálnék spórolni, de hogy néz az ki, hogy egy-egy csavarhúzó, vagy számítógép alkatrész megvásárlásánál azt mondom, ne vegye meg, mert én nem győzöm fizetni a felét? Tiszteletben tartom, hogy külön kasszán akar lenni, kihasználni eszem ágában sincs. De könyörgöm mit tegyek, a gyerekünket várjuk, együtt élünk, főzök, takarítok rá és kölcsön kell kérnem tőle, ha nekem nem futja az (amúgy drága) albérletre?
2009. febr. 3. 18:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális kapcsolatban ha jön a gyerek akkor már nincs külön kassza, nincs enyém-tied. Az van hogy MI vagyunk, és kész. HA volt pofája gyereket csinálni neked, akkor legyen pénze fizetni, hogy miatta most nem tudsz dolgozni és pénzt keresni, hanem a közös gyereket hordod ki épp. De az ilyen pasinak nem való gyerek, jobb ha tudod. Önző...
2009. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Meg van a véleményem a párodról. Ő is kellett a gyerekhez, ő az apukája, csak természetes, hogy ilyenkor segítenie kellene. És tök érdekes, hogy a babának szinte csak Te vásárolsz. Annak miért nem állja a felét??? Mert az, hogy "volt amibe besegített kicsit", az nem úgy jön le, mintha fizetné a felét. Én biztos nem szülnék ennek az embernek. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Ne hagyd, hogy ez így menjen tovább! Ha a gyerek beteg lesz és otthon kell majd maradnod vele, akkor is minden orvosságot a te kevéske pénzedből veszel majd meg???? Ha a saját pénzedből tartod el a babát, fizesse a gyerektartást.
2009. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyú önző egy ember lehet a "párod", már bocs. Még ő is gyerek. Fel kéne nőnie. Valahogy próbáld meg észhez téríteni, meg vedd elő az anyósodat is, mert általában ők szoktak a ludasak lenni az ilyen dolgokban. ("Jajj kisfiam, ne bízz a nőkben, mind csak ki akar használni" stb)
2009. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Onzo, es a penz az istene!

Ok. hogy amig csak egyutt vagytok kozos minden, ezt meg megertem, hiszen manapsag nehez az elet, draga minden, es a kapcsolatok sem biztosak.

De most kozosen varjatok a babatokat.

Nem leszel mellette boldog soha, ha ket fillerert tartanod kell a markodat.

De majd az o autojanak a felet, ugyen ami az o nevere kerul majd, azt te fizesd ki, mert te is beulsz az autoba, ugye?

Sok ilyen onzo ember van, tenyleg nem valo nekik csalad. Csak sajat magukat szeretik az ilyen emberek.

2009. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de mit tegyen a kérdező? Annyit gondolkoztam... Nem tudom. Azért nem, mert az ilyen emberek nem fognak megváltozni... Tök mások a normái. Azaz a normálatlanságai...

Hm?

2009. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt tudja tenni, hogy a sarkara all, es nem fel. Csavarhuzo kinek kell? Gondolom nem a kismamanak. Es a szamitog tartozekai? Hat az is inkabb az apanak.

Nem kellene mindig mindent megfelezni. A kisbaba cuccait kivancsi vagyok ki vette meg.

2009. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
nahát,most nagyot néztem én is.ha már ennyire precízen megosztozik a pénzen,reméljük hogy abban is osztozik majd veled,mikor csokis pelust kell cserélni,éjjel felkelni többször is a babához,tovább ne ragozzam...na de miért is TE vetted a kelengye nagy részét?hát az osztozkodás hol maradt?nem mondtad neki?
2009. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy egyáltalán hogy merülhet fel ilyen!!! Ezek után fizethetne neked azért is, hogy kihordod a gyerekét, bocsánat, a KÖZÖS gyereketeket nem??? Neked most effektív ez a "munkád", hogy egészséges gyereket szülj és nem hiszem, hogy jót tenne az, hogy ilyeneken rágódsz.. A nyugalom megfizethetetlen, úgyhogy ennyit a spórolt pénzéről!
2009. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%
te most ezt a kérdést komolyan írtad, mármint hogy kolcson kell kérned az albérletre?hát ne nekunk jajgass itt , hanem ultesd le a haverodat és magyarázd el szépen neki ,hogy mi a "szitu", hogy már nem csak ketten vagytok hanem jon a "kozos" baba és ideje a kozos kasszának is.te nem egy kitartott k..va vagy hanem az o gyerekének az anyja is akirol neki kotelessége gondoskodni!neked valami agybajod van hogy azt írod eszed ágában sincs kihasználni?zumi-zumi!Normális vagy?Akkor az is kihasználás volt, hogy megcsinálta neked a gyereket?
2009. febr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen kapcsolatban vagyok,csak az a különbség,hogy ilyeneket a párom vesz meg magának.Ha elfogy a pénzem és szólni merek,akkor mire költötted,miért nem gyűjtesz,stb... Tehát maximálisan megértelek.Ráadásul 2X annyi a fizuja,mint nekem a Gyedem.Ez majdhogynem valóban lakótárs,de semmit nem tudok tenni,mert nála lakom,nincs hova mennem.Tapasztalatból mondom nem fog megváltozni!Ha tudsz hova menni,lépj!
2009. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!