Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérjek tőle anyagi támogatást?...

Kérjek tőle anyagi támogatást? Párommal külön kasszán vagyunk, mindketten fele-fele arányban fizetjük az albérletet, a rezsit, a kaját, meg mindent.

Figyelt kérdés
Ezzel nem is lenne gond, csakhogy amióta abbahagytam a munkát (37 hetes terhes vagyok), én elég kevés pénzt kapok. Megvettem mindent a babának (volt amibe besegített kicsit). Minden filléren próbálnék spórolni, de hogy néz az ki, hogy egy-egy csavarhúzó, vagy számítógép alkatrész megvásárlásánál azt mondom, ne vegye meg, mert én nem győzöm fizetni a felét? Tiszteletben tartom, hogy külön kasszán akar lenni, kihasználni eszem ágában sincs. De könyörgöm mit tegyek, a gyerekünket várjuk, együtt élünk, főzök, takarítok rá és kölcsön kell kérnem tőle, ha nekem nem futja az (amúgy drága) albérletre?
2009. febr. 3. 18:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Pont van itt egy ilyen kérdés.Én azt mondom erre,mi értelme így együtt élni?Semmi.lakótársak vagytok nem párkapcsolat ez így.Majd ha a gyereketek akar egy csokit,akkor egyszer Te egyszer az apja veszi neki?Számomra ez röhejes.Soha nem élnék ilyen megalázó kapcsolatban. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2009. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem semmi, olyan mintha egy idegenrol irtal volna, nem a baba apjarol, a te parodrol. Mintha a szomszedodrol irtal volna.

Meg szep, hogy kersz tole, sot nem is kell kerni, hanem most neki kell kifizetnie amit te nem tudsz. Ez teljesen termeszetes, nem? Vagy te hitelt veszel fel, o pedig gyujtogeti a penzet? Nevetseges, es felhaborito komolyan. Es ha neked nem lesz munkad? Mibol fogod fizetni a rad eso reszt?

Ok hogy kulon kasszan vagytok, de fillerre pontosan?

Es ha neki 3-szor tobb a bevetele mint neked, akkor is felesbe megy minden, vagy hogyan.

Vezesd le neki egy papiron a te beveteledet, es latni fogja pontosan. Senkitol ne kerjel kolcson, es ne menjel adossagba!!!

2009. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt én sem. ez tényleg olyan mintha nem is élnétek együtt.

ès kifogja fizetni a gyerek rezsi részét? mert ugye napi fürdetés fözés rá stb... lesz a gyereknek is rezsije.

egyébként ha már ennyire feleztek ezt is abszolút felesben kellene megvennetek. vagy is minden apróság fel-fel arányban van.


mi is nagyrészt külön kasszán vagyunk. de nálunk meg van ki mit fizet. én az albérletet, rezsivel, míg ö végül is minden egyebet, kaját, tankolástfewlmerülö plussz költséget. így kb egyenlö részben vagyunk, amit külön fizetünk az a ruházkodás (néha vesz nekem egy egy ruhát vagy én neki) és egyéb hobbit. viszont egyszer felmerült a vita hogy kifizesse a vasárnapi fagyizást vagy a korcsolyapályára a belépöt. akkor megegyeztünk hogy rakunk egy közös kasszába minden hónapban ugyan annyi pénzt mindektten, és abbol álljuk az ilyen költségeket.

nektek is azt kellene, hogy legyen egy baba kassza´amiböl fedezitek a baba költségeit. viszont mivel te nem dolgozol egyértelmü hogy neki kell ezt állnia.

mi történik ha egyikötök munkanélküli lenne és nem járna neki munkanélküli segély? a másik hagyná éhen halni?

2009. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Azt hiszem tényleg az lenne a leghelyesebb, ha megmutatnám Neki kiszámolva az egészet. Valószínűleg gőze sincs róla, hiszen meglehetősen sok spórolt pénze van és mindent megvehet magának. Egyszer már szóba hoztam, hogy nekem nem ez lenne a természetes, de egyből az jött le neki, hogy nekem is biztos csak a pénze kell és hogy ha majd anyagilag "mindketten" egyformán stabilak leszünk, lehet szó a közös kasszáról.
2009. febr. 3. 19:22
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy férfi ezt hagyja a gyereke várandós anyjának? Te ezt így hagyod? nem érzed, hogy full megalázó??? Érted haragszunk, nem ellened! Ülj le vele, mondd el, hogy ez egy kapcsolat elején oké. De a gyerekkel egy család lettetek. Nem elvárható ez tőled. A gyerek kelengyéit is felesben fogjátok szigorúan fizetni? Te szoptatod, rohangálsz a háztartásban, de fele-fele minden? Biztos????

ÉBRESZTŐ!!!!!

2009. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, az ő magyarázata hárítás... Most nem írok többet, higgadnom kell. Gyereketek lesz mindjárt... Nem látok a pipától és szívesen elmondanám gyereked apjának, merre van az arra...

Arra kéne büszkének lennie, hogy MINDENT megad neked meg a picinek. Hogy JÓL gondoskodik rólatok. Várandósoknál, kismamáknál ez a férfi dolga, majd akkor legyél emancipált ebben a 3 évben, ha ő meg megszüli... Uff.:S

2009. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Neked kéne csak a pénze? Szerintem pedig ő nem szeret téged. Mint ha nem is a párod lenne.
2009. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt aki valakit kihasznál az Ő.

Téged.

Nem kicsit...

2009. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%

közöld, hogy egy család nem úgy működik, hogy külön-ködtök.

döntse el, hogy te is kérjél pénzt a mosogatásért meg az ágybabújásért,

vagy fizeti, amit a bíróság fog megítélni gyerektartás címen.


Nagy hüle voltál, hogy eddig is hagytad.

ingyencseléd saját ellátással ....


szerencsétlenül kinevelt nemzedék !! fiúk és lányok !

2009. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Valóban kihasznál téged,hülyére vesz.Ilyen kapcsolatba nem szabadna gyereket vállalni.

Egyébként Te is kiszámlázod neki az otthoni teendőket,a házimunkát?

porszívózás:500ft

mosogatás napi 3-4x:500

Főzés:1000

Portörlés:300

Stb

Mondd meg nekem,hogy képzelitek így el a közös jövőt gyerekkel?Mibe fog felnőni?Milyen erkölcsi példa lesztek előtte?Azt fogja elsajátítani,hogy nem bíztok otthon sem egymásban.Majd ha nem figyelsz rá eléggé,és tönkretesz valamit ami apué,akkor anyu megveheti a saját gyeséből?

Hogy lehet így élni?

2009. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!