Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az, hogy...

Szerintetek milyen az, hogy egy az "időből kifutó" nő, gyereket "csináltat" egy fiatalabb pasival?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan nőt ismerek, akik összejönnek fiatalabb pasikkal, együtt vannak néhány hónapot, és mikor kiderül hogy várandós a nő, akkor a pasi mehet a levesbe.
2011. jan. 21. 22:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%
A nő szemszögéből "meg tudom érteni", bár abszolúte nem etikus, és nem is követendő példa.
2011. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
53%
Úgy hallottam, Magyarországon is van spermabank. Erre való.
2011. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
82%
Pont annyira gáz, mint mikor a pasi gyereket csinál, aztán meg ragaszkodik a függetlenségéhez. A többit meg oldja meg anyuka. Hülye egy világ ez.
2011. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésben feltett lehetőség "olcsóbb", mint a spermabank, és az inszemek vagy (és) a lombik.
2011. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%

Egyik kolléganőm pont ugyanígy szült 41 éves korában. Szingliként. Ugyanis nem kapott gyereket örökbe a gyámhivataltól, több éves procedúra záródott le 39 éves korában.. És már lemondott a gyerekről. Mikor is jött ez a lehetőség, egy kollégánk személyében... A kollégánk nős, és gyerekei vannak. A családja nem tud az új gyerekről.


Apuka gondoskodni szeretett volna erről a kicsiről is, de a kolléganőnk nem tartott rá igényt. (viszont a kicsit bármikor láthatja, és tartja is vele a kapcsolatot).

2011. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
75%

"Úgy hallottam, Magyarországon is van spermabank. Erre való."


Igen, szép hosszú várólistával. És nem is kevés összegért.

Tény, hogy nem etikus, de hatásosabb.

Ha a nő utána nem követel gyerektartást vagy bármit, tehát nem hárít semmi felelősséget az apára akkor szerintem belefér.

Nem tudom milyen lehet az az érzés mikor már tényleg az utolsó lehetőségeit éli, hogy valaha is gyereke lehessen, de nem is akarom átélni.

Valahol meg tudom érteni ezeket a nőket bármennyire is szemét dolog amit tesznek.

2011. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
23%

Szerinted milyen az a nő aki önös érdekből megvonja a gyerekétől az apai törődést, szeretetet?


Az ilyennek nem való gyerek, ha rajtam múlna a spermabankot is kapcsolatban élők vehetnék igénybe.

2011. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
27%

Szzerintem aki ezt meg tudja érteni nőként, az akkor a pasikat is meg tudja érteni akik megcsaják a párjukat.


Mindketten csak a saját ösztöneiket követik, nem törődve azzal hogy milyen hatással van mások életére.

2011. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%

Lehet megkövezni, de szerintem jól csinálják, mivel:

ha egy nő nem találja meg az álmai pasiját közel a 40-hez, attól még nem kell a levesbe dobni a baba projektet. Ha azt nézzük, hogy mennyivel jobb ha egy nő olyan pasival marad együtt aki üti-vágja, emberszámba sem veszi, és ezt a gyerekek is látják, az mennyivel jobb, mintha egyedül nevelné fel? Elárulom: sokkal jobb, hisz a gyerek nem azt látja hogy mekkora lúzer az anyja, hanem az hogy egyedül (!) is képes gyereket nevelni, háztartást vezetni, és még karriert is csinálni. Így egy kézzel fogható példakép lesz a gyereknek, hogy lehet egyedül is boldogulni az életben, nem muszáj társfüggővő válni, és egymás hátán felkapaszkodni, illetve csak gazdasági okok miatt együtt maradni és marni egymást.


Másrészt:

Ez egy görbe tükör a pasiknak: mi boldogulunk egyedül is :) és talán elgondolkoztatja őket, hogy változniuk kellene, ha már tőlünk megkövetelik a gyantázott lábat, hónaljat, "derékaljat"... hogy vezessünk háztartást, legyünk szexisek, szüljünk gyereket és még a karrierünket is építsük, miközben őket toljuk felfele (= meghallgatjuk a lelki bajaikat...stb), miközben ők csak azt fröcsögik hogy ezek NŐI dolgok, és ők maradnak a heti 1x fűnyírásnál mert az pasis dolog, miközben panelbe laknak....


De ahol ezt megteszik ott nagyon kell figyelni, hogy legyen egy férfi példakép a gyerek számára: rokon ismerős, szomszéd...stb, hogy legyen megfelelő értékítélete.


Egyszóval én megértem azokat a nőket akik fiatalabb pasastól gyűjtik be a hozzávalót: tudod csak az bornak tesz jót az idő múlása :)

2011. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%

ja igen:

és a fiatal pasi azért mehet a levesbe, mert egy nincs egzisztenciája, inkább ne a gyerekre fizessen, hanem önmagára költsön, lakás, buli, haverok fanta :), főleg ha szemtelenül fiatal és tombolja ki magát. Kettő, egy fiatal pasi szerintem nagyon nem áll készen elköteleződésre, inkább menjen vadászni....


Szerintem ebből a szempontból is meg lehet érteni, ha egy nő visszaereszti a halat a folyóba: fiatal, hagy élje ki magát,a nő védi attól a pasit, hogy elszúrja az életét.


Viszont a gyerek láthatását ebben az esetben nem etikus megvonni az apától. AZ hogy a nő nem tart igényt arra hogy egy 20-as pasi eltartsa az szerintem okés... :)

2011. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!