Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? (anyós)

Figyelt kérdés
Lelkiismeret furdalásom van.Anyósom kedves,jószívű asszony...DE:Folyton belemászna a fázékba,hogy mit főztem.Tudom,hogy nagyon kívánós,mindent megkóstolna(ha az asztalon almát lát,még azt is),ha megkínálom,akkor leül és végigeszi a "menüt" és teszi a megjegyzéseket.Ha nem kínálom,rossz embernek érzem magam,hiszen sokmindent tett értünk és hálátlanságnak érezném.Ha egy alkalomról lenne szó nem problémáznék,csak a szomszédban lakik és mindíg vacsora vagy ebédidőben jelenik meg "de jó illat van ,mit főztél" köszönéssel.Rosszul érzrm magam az egész miatt.Ti mit tennétek?
2011. jan. 21. 22:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak magányos és otthon nem akar egyedül enni? Egyébként ha komolyan zavaró, akkor üljetek le vele és mondjátok meg, hogy túl sokat jár át és ez nektek kellemetlen, de mondjuk minden pénteken szívesen előre bejelentetten vacsorázzon veletek.
2011. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Próbáltam már szépen megbeszélni vele,hogy néha hagyhatna nekünk egy kis levegőt,de nem érti.Olyankor azt hiszi nem szertjük,csak néz nagy boci szemekkel és nem érti,hogy mi is a probléma.Az évfordulós vacsira is a párom kedvencét készültem főzni,mondtam,hogy ünnepi vacsi lesz,erre mekérdezi,hogy ha hoz ő is egy combot,beteszem azt is a sütőbe,mert ő úgy kívánja.Mondom erre ,nem ,nem kell hozzon ,majd teszek félre neki.Erre nem beállít vacsiidőbe,leül a romantikusnak szant vacsihoz mosolyogva.Na puff romantika ,ettünk szépen a mamával.Ilyen szinten nem esnek le neki a dolgok.Más témában senni gond vele,tök jó fej .Na de ez??
2011. jan. 21. 23:23
 13/26 A kérdező kommentje:

Hú de jó ötlet !!! Heti egyszer előre megbeszélve.Ezt ki fogom próbálni.Nemrég lett új kapcsolata,nem magányos,de szeret minket és szeret velünk lenni,csak sajnos néha sok.De mit fogok kezdeni vele ha ebédidőbe beállít?

Olyan jó fejek vagytok .Köszi.Még várok tanácsot.

2011. jan. 21. 23:27
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért hagytátok, hogy belerondítson az ünnepi vacsitokba.

Ha így akarsz továbbra is élni, csináld nyugodtan. Ha nem, állítsátok le. Attól nem lesztek hálátlanok.

2011. jan. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mit szólt volna, ha anno az ő anyósa is így rájuk mászik. :)
2011. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A házasságunk elején nála laktunk.Én napi 12 órát dolgoztam,mire hazaértünk Ő terített asztallal várt.Akkor nem dolgozott,így érezt hasznosnak magát.Ha akartam sem engedett főzni (az ő könyhája),csak mosogattam ha úgy adódott.A lányát is megkímélte,azt mondta engem is úgy szeret,ezért nem is "működhettem" a konyhában.Hétvégén én takarítottam a házat.Ezért ilyen bonyolult.Ő olyan jó volt hozzánk.Másrészről úgy érzem már megháláltam és még meg is szándékozom,ha majd öreg lesz és tényleg szüksége lesz ránk.De most tudna főzni ,volna rá ideje,miért nem teszi??
2011. jan. 21. 23:37
 17/26 A kérdező kommentje:
Neki nem volt anyós ,apósom árva volt.Mondogatja is ,hogy el sem tudja képzelni milyen lett volna.
2011. jan. 21. 23:39
 18/26 anonim ***** válasza:
Juj, ez a legrosszabb, a hála :S Én is voltam így, egy "baráttal", aki segített, tényleg, azt sem tudtam, mit szóljak, annyira jól esett, nem győztem hálálkodni. Aztán valami egyszer nem tetszett neki, jött egy tévedés, egy pletyka, és a képembe vágta a dolgokat, hogy segített, felsorolt mindent... ártatlan voltam az ügyben, és sokat sírtam, bántam, hogy elfogadtam a segítséget anno, mert aztán a kéz, ami adott, ütött is, a segítség "pórázzá" vált, a hála nagy börtön tud lenni. Nehéz dolog...
2011. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nekem a saját anyám ilyen. Iszonyat sokat segít, de tényleg annyi hálát vár érte, hogy az már nyomasztó. Mintha mindent neki köszönhetnék az életben. Na mindegy...

Szóval azért van egy határ. Az ember megköszöni egyszer, megköszöni kétszer, de nem lehetünk egész életünkben adósok. Nekem tiszta a lelkiismeretem. Neked is az lehet. Vajon anyósod el is várja, hogy akkor most örök életedben az adósa legyél? Mert az nem szép dolog. Törlesztettél már eleget, és igazad van, fogsz is még, amikor idős lesz és tényleg segítségre szorul. A férjeddel ketten álljatok elé és köntörfalazás nélkül, de udvariasan mondjátok meg, hogy mit gondoltok. Ha a célzást nem érti, akkor tényleg konkrétnak kell lennetek.

2011. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Miért van az ,hogy felpontozlek titeket,de a százalékotok nem változik?

Köszi a válaszotokat,kicsit megnyugodtam,hogy mésem kötelességem ezt folytatni.Mindíg úgy éreztem,hogy velem van baj,hogy én vagyok a rossz.

2011. jan. 22. 00:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!