Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? (anyós)

Figyelt kérdés
Lelkiismeret furdalásom van.Anyósom kedves,jószívű asszony...DE:Folyton belemászna a fázékba,hogy mit főztem.Tudom,hogy nagyon kívánós,mindent megkóstolna(ha az asztalon almát lát,még azt is),ha megkínálom,akkor leül és végigeszi a "menüt" és teszi a megjegyzéseket.Ha nem kínálom,rossz embernek érzem magam,hiszen sokmindent tett értünk és hálátlanságnak érezném.Ha egy alkalomról lenne szó nem problémáznék,csak a szomszédban lakik és mindíg vacsora vagy ebédidőben jelenik meg "de jó illat van ,mit főztél" köszönéssel.Rosszul érzrm magam az egész miatt.Ti mit tennétek?
2011. jan. 21. 22:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hát ez elég furi, hogy tényleg mindig kaja időben jelenik meg. Én sem igazán bírnám elviselni. Ő szokott főzni? Miért éhes mindig?
2011. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Minek kell bonyolítani a dolgot.Eleve készíts neki előre oda egy tányérral,és ha jön,csak mond neki azt hogy "anyuka ott az étel,,egyen nyugodtan.."

Írod,hogy sokat segített nektek.Egy tányérral többet főzöl az még nem olyan nagy gond.

2011. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Immortal válasza:

Aki bele akar mászni a fazékba, azt bele kell tenni, és meg kell főzni :D


Ha így sem sikerül, közölni kell vele, hogy most mi főzünk!


Üdv!

2011. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Pl: Mama, (akármit) főztem két személyre! vagy ahányan laktok, nem tudom, van e gyerek. Az én apósom volt ilyen, mindig kaja előtt állított be, volt, hogy megkínáltam, aztán csak néztem nagyot... megfogadtam, hogy leszoktatom, mert ő szégyellnivaló fizut kapott, mi meg alig nyomorogtunk a fillérekből, és mikor jött, és pont főztem, kedvesen beszélgettünk, aztán tálaltam(két személyre) majd vártam, ha nem vette a lapot, akkor udvariasan mondtam, hogy lassan ennénk, úgyhogy csókolom...
2011. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Hat szeret nalatok enni, biztos jol fozol :)

Te nem tudsz vele mit tenni,anelkul,hogy ne bantanad meg.

Ez kinos helyzet....szolni nem lehet, ha nem fozol, akkor az lesz baj.Parod mit szol ehhez ?

2011. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Volt olyan időszak,hogy hetekig nem főzött,csak beállított kajaidőben.Olyan napok is voltak ,mikor a reggeli,ebéd és vacsora is nálunk zajlott.Miután megszületett a babánk leálítottuk (sógoromék néhány napig nálunk voltak,szerintük is tarthatatlan volt a helyzet),volt sértődés,minden.Most úgy látszik indul minen előlről.Hogy miért éhes mindíg?Ez jó kérdés.Én állapotosan sem voltam ennyire kívánós.meglátja agyümit az asztalon:Megkóstolhatom?Pedig neki is van otthon
2011. jan. 21. 23:02
 7/26 A kérdező kommentje:
Kösz,hogy ennyien irtatok.A két tányéros dolgot már próbáltuk.Odaállt meelénk,beszélt hozzánk,közben le nem vette a szemét a tányérról.Én úgy egy falatot sem tudtam enni,persze ,hogy megkínáltuk.
2011. jan. 21. 23:06
 8/26 anonim ***** válasza:
Nincsenek anyagi problémáik? Lehet, hogy nem jut elég pénz kajára. Csak nem mondja. Férjed mit szól ehhez? Ő nem tud beszélni vele erről? Bár a sértődés mindenképpen fenn áll, az kikerülhetetlen.
2011. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A férjem szerint is rossz ez a helyzet,de ha felhúzza magát két perc alatt képes lenne kirakni a házból,ezt azért nem szeretném.Jó lenne békességben megoldani a dolgot.Higyjétek el nem arról az egy tányer levesről van szó,hanem ,hogy már elvárás részéról az egész."mit főzöl holnap?Hogyan készíted?Én így szeretem.Na ,akkor úgy csinálod?"Egy idő után ez már elég fárasztó.
2011. jan. 21. 23:11
 10/26 A kérdező kommentje:
Dehogy!Anyagi gondja nincs ,egyszerűen csak nincs kedve magára főzni.Nem is szeret otthon lenni.
2011. jan. 21. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!