Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy mondjam el?

Szerintetek, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
(nem nagyon ide tartozik, de itt sokan irkálnak.) Szval ma kikaptam a félévimet, és elég gyatra lett. :S 10.-es vagyok. 13.ban ballagok majd. Ez beleszámít majd a pontokba? :S 3,23-as átlagom lett. Sajnos a a két fő tantárgy (matek irodalom lett 2-es.... :/) a nyelvtan 4. A többi leginkább 3-4-5 között változik. És az a gond h. apuék 3-asra számítanak, és rosszabb let, mint hittem... hogyan mondjam el nekik? :( nem akartam hazudni, demindig félek elmondani. :/
2011. jan. 21. 15:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. :/
2011. jan. 21. 15:49
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, rosszul érzed magad azért, mert nem lett olyan jó az átlagod, mint amilyet szerettél volna.

Én ebből arra következetnék, hogy azért nem vagy te rossz gyerek.

Most képzeld el a szituációt, hogy nem mondod meg az igazat. Akkor viszont mit fogsz mondani a szüleidnek? Hiszen a kérdésedben leírtak szerint érdeklődnek irántad és biztosan kérdezni fogják, hogy mi a helyzet. Elképzelni sem tudom, mit is hazudhatnál ráadásul meg kellene hamisítanod az értesítőt is...

Tehát ha sikerülne is beadni nekik ezt a dolgot, akkor hogyan éreznéd magad miatta???

Még feszültebb lennél, még inkább előjönne a bűntudat és ebből kifolyólag nem tudnád kijavítani a jegyeidet.


"de pedig mindig mondják h. mondjam meg rögtön"

Lehet, hogy ha azonnal elmondanád, akkor sokkal kevesebb bajod lenne belőle, mert nem kellene így félévkor, vagy esetleg év végén azon izgulni, hogy mivel zárod az évet.


Ha esetleg elbukod a gépezés örömeit egy kis időre, legalább tudsz tanulni mellette.

Esetleg próbálj kompromisszumra jutni a szüleiddel, hogy ne tiltsanak le például teljesen egy hónapra, hanem inkább legyen két hónap, de naponta egy-egy óra (ezalatt el tudod intézni a leveleidet és a legfontosabb infókhoz hozzájutsz). Nem utolsó sorban pedig több időt tudsz fordítani a tanulásra és hátha még a magyar tanár túlzásba esett igényeit is ki tudod majd elégíteni.


Sok sikert (és bátorságot) hozzá!

2011. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Én csak csodálkozok, hogy a nyelvtanod 4-es lett....
2011. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm ez nagyon jól esett. :) Nos az év végi jegyeim mindig jobbra sikerülnek mint a félévi.. vagy tartom ami megfelel, a többi pedig javul. :/ (apa most hívott telón, elmondtam neki, rendes volt, de hát itthon biztos leordít majd, a telóba munkahelyen csak nem fog... )
2011. jan. 21. 16:02
 15/18 A kérdező kommentje:
miért csodálkozol a 4-es nyelvtanon? (ha esetleg gépelés miatt, tudod most nem vagyok olyan állapotban aki arra figyel hogyan ír.)
2011. jan. 21. 16:04
 16/18 megölömatesóm ***** válasza:
0%
NEM MONDOD MEG NEKIK ÉS HA KÉRDEZIK ANNYIT MONDJ NEM TUDOD -.-
2011. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Véletlenül a helyeslésre kattintottam annak a válaszolónak, aki a hazudást javasolta. Nem így akartam, azt javaslom, ne hazudj. Inkább add elő, hogy te magad is rettenetesen sajnálod, és tudatában vagy, hogy mennyire rosszul jön majd ez a továbbtanulásnál, és hogy most már rettentően fogsz igyekezni. De tényleg, gondold meg. Majd bejöhet ez a mondás: " nem akarok olyan iskolába menni, ahová még engem is fölvesznek". Meg kellene beszélni korrepetálást. Ha nincs rá pénzetek, akkor esetleg egy osztálytársad, ha lenne olyan aki szívesen elmagyaráz ezt - azt. Valószínüleg az alapok hiányzanak, és anélkül sehogyse megy a matek. Az irodalom, az megtanulható alapok nélkül is. Ott csak annyi a módszer, hogy gyönyörködni kell benne. Próbáld megszeretni. Próbáld felfogni az erkölcsi tanítását, a fogalmazás szépségeit, stb. Nekem ez volt a két legkedvencebb tantárgyam, a matek és az irodalom. Szívből kívánom, hogy az legyen neked is.
2011. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, engem a sírás kerülget, amióta megláttam a gyerekem félévijét. Ő 17 éves és eddig 4-5 volt, most tele van 2-esekkel. Megbíztam benne, azt hittem, ha engedem, hogy fiúzzon, (tehát hol a fiú aludt nálunk, hol ő nála), attól a tanulást nem fogja elhanyagolni, erről beszéltünk is többször. Persze azt állítja, csak a tanárok a hibásak, mert a tanárok be sem járnak órára és a könyvet elő sem veszik. Rettentesen szomorú vagyok és most nem engedem iskolanapokon a fiúzást, ezzel még utál is. Én sem tudom mit kéne tennem, hogy ez ne így legyen. Másrészről annak idején engem sem érdekelt a tanulás csak a fiúk, mégis élek, jó munkám van, normális körülmények.
2011. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!