Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek, akinek a szülei...

Gyerekek, akinek a szülei elváltak és új családjuk van, nem érzitek magatokat utánfutónak?

Figyelt kérdés

Mindkét szülőm elvált, apának lett egy gyereke és együtt van a barátnőjével. Anyunak is lett 2 gyereke, meg férje. Én anyuval élek, de néha úgy érzem, hogy én vagyok az, aki csak egy utánfutó..több ok miatt is. Pl. ha ők jól elvannak, akkor én úgy érzem, hogy nem illek oda, mert ugye 2 húgomnak ott az apja, anyja. Nekem meg csak anyám, de ő is inkább a 2 húgomat szereti. Apám meg nem is keres engem, ő csak a másik családjára figyel szinte. Akik hasonló helyzetben vannak, hogy élik ezt meg?

16/L


2011. jan. 21. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Igaz, én anyuka vagyok, de itt valahol az anyukádnak kellene téged a szárnyai alá venni téged. Furcsa, hogy különbséget tud tenni gyermek és gyermek között. Az ilyet soha nem értettem. De te már lassan nagylány vagy, ilyenkor arra gondolj, hogy nemsoká már neked is külön családod lesz, ahol - várhatóan - mindenki szeret majd téged, a párod, a gyerekeid és te már nem fogsz ebbe a hibába esni.
2011. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az még legalább 10 év, mire nekem családom lesz. Amúgy én szeretem őket, de 12 éves korom óta érzem ezt, mióta mindkettőjüknek új családja lett, hogy inkább a saját családjukkal vannak elfoglalva, én meg egy kicsit olyan köztes vagyok, egyikhez sem tartozom igazán.
2011. jan. 21. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is elváltak.Mindketten új kapcsolatban élnek.Én anyuval vagyok.Apám által lett egy húgom,és persze ott van az apám élettársának az előző házasságából a fia is.

De én tök jól elvagyok velük..Ha megyek apámhoz,azt se tudják,hogy kényeztessenek.A kishúgom annyira imád,hogy a 2-3 hét alatt követ mint az árnyék..Majd újra visszamegyek Angliába,és ott élek tovább anyámékkal.Velük is tök jól elvagyok,mert olyanok mint két lökött gyerek.Sem anyunak,sem a fogadott apámnak nem kell a szomszédba menni a hülyeségekért,ők maguk is tudnak produkálni..Jó mert nem akarnak megöregedni,és habzsolják az életet.

Képzeld éppen tegnap kísértem el anyut egy tetováló szalonba,mert egy tetoválást akart életében először..A fogadott apám meg kitalálta,hogy vannak dolgok amit ki kell próbálni az életünkbe,így most tervezi,hogy nyáron egy ejtőernyőzésre menjünk :)Na erre kíváncsi leszek,mert anyu majd besz@rik ha csak a harmadik emeletre kell felmennie..Én egyébként valahol örülök is hogy elváltak.Mindkét szülőm boldog,és ma is tök jó haverok..

18/f

2011. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 éves koromban elváltak a szülim anyával maradtunk öcsémmel lett új férje, aztán apának új felesége, meg az hozta két lányát meg lett egy közös gyerekük. elköltöztem 18 évesen apumhoz, mert anya új férje nem volt százas. Sokszor éreztem, hogy sehol sem vagyok otthon, és de jó is lenne csak az édesszüleimmel,de ez van, az elvált szülőknél mindig a gyerek szív,hidd el csak a filmekben oldódnak meg ezek a dolgok, és van teljes harmónia.Igyekszem a vőlegényemmel tölteni minden időm, és 26 hetes terhes vagyok, így lehetőségem lehet egy teljes családra amire régóta vágyom. Válaszolva a kérdésedre sokszor érzem úgy hogy egyik családban sincs helyem. 21/L
2011. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy anyukád különbséget tenne közted és az új kapcsolatából való gyerekei között. Miután te idősebb vagy, a többi gyerek meg fiatalabb, több törődést igényelnek.
2011. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Az anyuka nyert hangszórót ;)

Tökre igaza van :D

15F

2011. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából szemmel láthatóan jobban szereti azt a családját, de végül is nem is ez a bajom, hanem hogy én közben úgy érzem, nem tudok senkihez tartozni. Apu viselkedése is nagyon fáj, mert sokszor írtam neki emailt, hogy mikor ér rám, de mindig "elfoglalt" már vagy 1 éve. Ráadásul koleszos is vagyok, pedig nem szeretem és mikor kérleltem anyuékat, hogy hadd jöjjek haza, inkább utazom mindennap 1 órát, akkor nem engedték. Hétvégén meg általában úgy szerveződnek a dolgok, hogy ők elmennek valahova, én meg itthon vagyok egyedül. Kamaszkorom 90%-át nem velük töltöm.
2011. jan. 21. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamosak a szülők leszarni az előző házasságukból született gyermekeiket, miután új családjuk lett. Elég rossz, de ez van. Ha nem így lenne, nem éreznéd így. Ha láthatóan így érzel, akkor meg anyád hibája, hogy nem változtat, nem győz meg az ellenkezőjéről.
2011. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit arról, amikor azt hangoztatják milyen jó a gyerekeknek, ha a szülők elválnak.
2011. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy tud egy szülő ilyet tenni. Az én szüleim elváltak, apukámnak lett még egy gyereke, de ettől én még nem lettem kevésbé a gyereke, egy percig sem voltam féltékeny a testvéremre, sőt. A párom is elvált, van az előző házasságából egy fia és született egy lányunk. A fia úgy jön hozzánk, mintha haza menne, én a saját gyerekemként szeretem ő pedig még ajándékot is készít anyák napján nekem is:) Ráadásul kettőt, az egyiket a kishúgával, mert azt mondja, hogy "ő még picike, hogy magától csináljon, de tudom, hogy szeretne adni neked valamit" Ez konkrétan tavaly volt, majdnem elsírtam magam, úgy meghatódtam:)

35/N

2011. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!