Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondja el a...

Mikor és hogyan mondja el a páromnak?

Figyelt kérdés

Néhány éve kiderült, hogy sajnos nem lehet gyermekem. Az akkori párommal átestünk néhány vetélésen és orvostól-orvosra jártunk, míg végül kiderült. Ő akkor elhagyott, mert szerinte egy olyan nő, aki nem tud gyereket szülni, nem igazi nő. 1 évvel a történtek után már gyereke született az "új" kapcsolatából.

Az eseményeket nagyon tragikusan éltem meg, senkit sem engedtem közel magamhoz csak kalandoztam.

Nemrég viszont megismertem a párom. Már az első pillanattól teljes az összhang.Ez a férfi kell nekem. Megérintette a szívem-lelkem. Neki újra megnyíltam. Beszélgetéseink alkalmával elmondta, h ő nagyon szeretne apa lenni. Én pedig megijedtem, nem mondtam el neki, hogy nem tudok gyermeket szülni, eltereltem a témát. Tudom, hogy meg kell osztanom ezt vele, joga van dönteni. De nem tudom, hogyan. Félek, hogy ezért ismét elhagynak.


2011. jan. 20. 18:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem lehet gyereked? Ha vetélésed volt, akkor teherbe tudsz esni. Lelki oka is lehet ennek.
2011. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy el kell mondanom és nem akarok Istent játszani. Egy gyermek kihordása az életembe kerülhet. Ő hozta fel a gyermektémát,mert úgy érzi készen áll rá, hogy apa legyen, már kiélte magát. El fogom mondani, de nagyon nehéz lesz.
2011. jan. 20. 18:31
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok a híve az ilyesminek, de azt hiszem, jelen esetben nem elítélhető.

Tudod az e-mail címét?


Írj le neki mindent egy levélben, kezdve azzal, hogy ezért az előző párod elhagyott, mennyire megviselt, és most mennyire fáj hallani, hogy ő már szeretne gyereket.

Feltétlen írd bele, hogy bármennyire jó lenne neki szülni gyereket, de ez az életedbe kerülne, neked nem lehet saját gyereked.

Aztán feltenni a nagy kérdést, hogy ezzel együtt is akarja-e folytatni a kapcsolatot, mert te nagyon szereted, és reméled megérti, hogy ezt nem voltál képes elmondani személyesen.

Ha szeret, akkor elfogadja a helyzetet, és keresni fog.


( Ne add fel! Fiatal fiú rokonnak két éve volt esküvője. Előtte derült ki, hogy a menyasszonyának soha nem lehet gyereke, mert túl kicsi a méhe. Volt egy közös babájuk, őt elvesztették. Ennek ellenére kitartott mellette a fiú, ezért is volt esküvő, hogy "bizonyítsa", akkor is egy életen át szereti, ha nem lehet gyerekük.)

2011. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

4hónap után akar tőled gyereket? elég felelőtlen. még nem ismer igazán meg semmi.

mondd el neki őszintén a dolgot, ha igazán szeret akkor megérti, bár nemhiszem hogy egy ilyet könnyű lehet feldolgozni..

2011. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos hogy elhagy.

Hidd el nekem, tapasztalatból tudom, hogy az a pasi, aki tényleg oda van érted, az nem hagy el emiatt.

Az hogy nagyon szeretne gyereket, nem egyenlő azzal, hogy lelép, ha mégsem lesz.


A legközelebbi találkozáskor mondd el neki, akkor utána te sem őrlöd magad tovább.


Nekem az a gyanúm, ha már ő vetette fel a témát, akkor nem fog elhúzni.

2011. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka,hogy nem lehet gyereked ?

Mert tenyleg van olyan,hogy egy parnak nem jon ossze es az uj parral meg igen.

2011. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
el kell mondanod, joga van tudni. Képzeld el az ellenkezőjét, ha ő titkolná előled. Ha valamiért joggal hagy el, akkor az az, h nem nyílsz meg előtte, nem mondasz el neki ilyen fontos dolgokat. fő az őszinteség, ha ezért elhagy, akkor menjen minél hamarabb
2011. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én biztos az örökbefogadás mellett döntenék. Vagy ha az nem jó, mielőbb meg kell mondani. Ha elhag, elhagy. Jobb előbb, mint később. Ha jól karesel, tallálsz esetleg valakit, akinek van gyereke, de özvegy, vagy elvált, vagy már nagy gyereke van... stb.
2011. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Anyámmal közölték, hogy egy régebbi nőgyógyászati műtét miatt soha nem lehet gyereke. Beletörődött, már apámat is így ismerte meg, aki elfogadta így is. Aztán az esküvőn már pár hetes terhes volt, csak még nem tudták.

Amikor kiderült, az orvosok fejcsóválva annyit mondtak, hogy készüljön fel rá, hogy szellemi és/vagy testi fogyatékos gyereke lesz (gyógypedagógus, így voltak előtte példák, hogy mit jelent egy szellemi fogyatékos).

Ebből annyi lett igaz, hogy a mozgáskoordinációm nem volt teljesen rendben babaként. Napi fél óra gyógytornával rendbe hoztak, teljesen egészséges vagyok mind testileg, mind szellemileg. (Bár anyám azóta is ezzel viccelődik, hogy az orvosoknak igazuk volt :))

2011. jan. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindig igazuk az orvosoknak (főleg ha csak mezei doki látott,aki nem lát túl egy eltömödött petefészek járaton)


anyámat azzal ijesztgették,hogy örüljek hogy engem megszült,ki kell venni a méhét,sose lehet többé gyereke,elrákosodhat a méhe bármikor,a csatornál is el vannak záródva.Ő felelőtlen volt lehet,de nem ment el a műtétre,évek teltek el,elfelejtődött részéről.

aztán elkezdett nőni a hasa...

elég rossz a látása,az orvos el akarta venni a babát,mondván hogy megvakulhat anya,és a baba egészsége is veszélyben,nagyon koraszülött lesz...anya csak másik dokit keresett aki kevésbé borúlátó volt...öcsém már 10 éves,épp és egészséges,anya szeme pedig semmit nem romlott(a méhe is megvan azóta is,baja sincs,de igy 40en túl már nem hallgat a dokira,hogy nem lehet több gyereke,mert 3.gyereket nem akar:D)


kitartás,egy csöppség lehet csak a megfelelő apára vár...

2011. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!