Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan mondja el a...

Mikor és hogyan mondja el a páromnak?

Figyelt kérdés

Néhány éve kiderült, hogy sajnos nem lehet gyermekem. Az akkori párommal átestünk néhány vetélésen és orvostól-orvosra jártunk, míg végül kiderült. Ő akkor elhagyott, mert szerinte egy olyan nő, aki nem tud gyereket szülni, nem igazi nő. 1 évvel a történtek után már gyereke született az "új" kapcsolatából.

Az eseményeket nagyon tragikusan éltem meg, senkit sem engedtem közel magamhoz csak kalandoztam.

Nemrég viszont megismertem a párom. Már az első pillanattól teljes az összhang.Ez a férfi kell nekem. Megérintette a szívem-lelkem. Neki újra megnyíltam. Beszélgetéseink alkalmával elmondta, h ő nagyon szeretne apa lenni. Én pedig megijedtem, nem mondtam el neki, hogy nem tudok gyermeket szülni, eltereltem a témát. Tudom, hogy meg kell osztanom ezt vele, joga van dönteni. De nem tudom, hogyan. Félek, hogy ezért ismét elhagynak.


2011. jan. 20. 18:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

pedig muszáj elmondanod neki

Mennyi ideje vagytok együtt és milyen gyakran találkoztok?

Max fél év ami után már nagyon muszáj elmondanod


előtte megkérdezheted hogy mi a véleménye az örökbefogadásról

2011. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Minél előbb, annál jobb. De az előző meg egy igazi kretén fszkalap lehetett, hogy ezért elhagyot.
2011. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Már rég felvezethetted volna neki a témát, hogy hogyan reagálna, ha élete szerelmének nem lehetne gyereke??

Magadat is megkímélve...

2011. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
minél előbb. joga van tudni. viszont ebből ki is fog derülni hogy igazán szeret-e.
2011. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen mondd el neki az igazat. Az orvosi vizsgálatok alkalmával kiderült, hogy mi okozhatta a vetéléseket? Lehet, hogy tudnak rajta segíteni. És még egy! Talán a volt pároddal nem voltatok igazán összeillők és a tested vetéléssel reagált. Ez nem vicc, ilyen tényleg előfordul, hogy egy párnak nem sikerül összehozni a babát, viszont ha új párjuk van, akkor mégis lesz baba! Drukkolok Nektek!
2011. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
4 hónapja vagyunk együtt, szinte minden nap találkozunk.
2011. jan. 20. 18:23
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
Joga van megtudni. És valószínű hogy emiatt el fog hagyni. Erre fel kell készülnöd lelkiekben! Sajnálom, de nem játszhatsz istent, ha úgy dönt továbbáll akkor el kell fogadnod a döntését. Legközelebb rögtön a legelején ezt le kell tisztáznod. Minél előbb mondod el neki annál jobb, ne húzd ezt tovább mert csak ártasz neki is vele. Ha meg szereted akkor nem akarhatsz ártani neki. Mondd el neki gyorsan!
2011. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Az előző párod viselkedése undorító.


Biztos nem lehet gyereked, mi van ha mással összejönne? Hajszálnyi remény sincs?


Tartotok ott a mostani pároddal, hogy ha lehetne már most vállalnátok gyereket?


Szerintem ha felnőttül gondolkodik, és érték neki az, hogy szereted és ő is téged igazán (mert nehéz olyan embert találni), akkor talán megérti. Örökbefogadni is lehet, attól, mert nem saját gyerek, ugyanúgy lehet szeretni...

2011. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Bennem az a kérdés merült fel legelőször, hogy miért nem lehet gyereked, és hogy biztos-e ez a diagnózis? Ugyanis egy "szimpla" nőgyógyász sokszor tesz ilyen kijelentést, és utána vagy spontán vagy mesterséges megtermékenyítéssel mégis teherbe esik a nő. Ez már milliószor megtörtént.

Szóval: csak akkor mondd neki, hogy neked nem lehet gyermeked, ha ez teljesen biztos.

De rengeteg a lehetőség. Pl. petesejt donorral sem lehetsz terhes? Örökbe fogadni sem akarsz?

Egyébként meg, aki azért elhagy, mert nem születik gyerek, akkor az nem is szeretett igazán, úgyhogy mehet nyugodtan.

2011. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzatok meg majd a gyerek vállalással! Anyukám több tucat vetélés után elvált (nem ezért) uj pasi és egyből gyerek lett.
2011. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!