Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes terhes vagyok, a...

23 hetes terhes vagyok, a páromnak problémát jelent hogy elvigyen sétálni vagy moziba. Azt mondja nincs kedve engem programoztatni, oldjam meg. Ez gáz?

Figyelt kérdés
Úgy érzem csak egymás mellett élünk, nem egymással. Se szex, se közös kikapcsolódás, közös élmények. Ha elbeszélgetek vele, nagy vita a vége, mert ő közölte hogy nem enged. Mert neki tervei vannak. Viszont a séta ingyen van... Adjatok tanácsot! Napok óta alig alszom! Félek rossz vége lesz!
2010. jan. 5. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Előtte is ilyen volt a párod?

Nem tudok mit mondani, te ismered, te élsz vele együtt. Innen nehéz bármit is.

Ha eddig is ilyen volt, mitől változna meg? OK, hogy esetleg te most jobban ráérsz vagy törődésre vágysz, de ha eddig ő nem volt ilyen, most se lesz.

Elvileg ismered, tudod, milyen, mire számíthatsz.

2010. jan. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg az a kérdés, hogy előtte mennyit mozdultatok ki együtt...aztán pedig az, hogy ezeket a kimozdulásokat, programokat azóta igényled-e amióta terhes vagy, vagy előtte is, illetve most a régi programokat miért nem tudjátok csinálni, továbbá, ha otthon vagy, mennyire tudod magad lefoglalni.

Ezekre a kérdésekre magadnak kell válaszolni, lehet rájössz, hogy a terhesség Téged változtatott meg és nem a párodat.

Én azt javasolnám, hogy ne nyúzd őt! Próbáld megoldani a kikapcsolódást mással, barátnő, szomszéd, szülők, egyéb rokon, és csak ritkán a pároddal. Kivéve persze a szexet:-)))) Nincs abban semmi, ha nem a pároddal mész el otthonról...így ő egyenlőre élheti azt az életét, ami eddig volt. Gondolom dolgozik, ő is várja a babát, lehet kicsit ijedt is, hogy mennyire meg fog változni minden körülöttetek. Szóval neki is van lelkivilága, csak mégsem olyan érzékeny, mint a tiéd, elvégre nálad a pocaklakó:-)

egyébként személyes tapasztalatom eddig: Én sokáig dolgoztam, 30. hetesen mentem táppénre. Az utolsó hetekben itthon dolgoztam, de így volt elfoglaltságom, sokszor a férjem reklamált, hogy miért nem pihenek. Amióta táppénzen vagyok és duplájára nőtt a pocakom, persze rászorulok a segítségére, szépen lassan hozzászokik, hogy ő létrázik, cipel...stb. De ez sem volt konfliktus mentes, egy kicsit elkényeztettem a ház urát:-) De ha szórakozni vágyom, akkor nem vele kapcsolódok ki, hanem a barátnőimmel, anyukámmal, tesómmal. Pl. ma a barátnőmmel megyek vásárolni kisebb dolgokat, ami még hiányzik a baba fogadásához. A férjemet úgysem érdekli, hogy mennyi textil pelenkát veszek, meg milyen orrszívót.

Az össz kikapcsolódásom a férjemmel az a séta, illetve egy-egy családi látogatás, ami a terhesség előtt is volt. Mozi, szex, kirándulás, buli nuku. Ez van.


Próbáld meg egy kicsit megértőbben kezelni a helyzetet, és valóban találj ki magadnak önálló programot.

Ja! És egyébként semmi gond nincs nálatok, itt a fórumon sokat lehet ilyet olvasni...ez egy átmeneti probléma, és minden megváltozik 17 hét múlva:-))))

Kitartást és minden jót!

(34. hetes mami)

2010. jan. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajna elkezdek nyavalyogni, ha nem hajlandó moziba vagy sétálni vinni és akkor csúnya dolgokat mond, hogy pl ha nem tetszik haza is költözhetek. Félek hogy rossz vége lesz annak hogy ennyire nem egyezünk életvitelben. Hamar jött a baba, akkor még rózsaszín köd volt és sok program. Most úgy érzem mintha kicserélték volna :(

Azt nehéz felfognom,ha sétálni hívom vagy barátokhoz, miért mond nem-et? Ez nem túl nagy fáradtság részéről és nem hajlandó a kedvemben járni :(

2010. jan. 5. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Talán inkább az a baj,hogy mivel irtad,hogy korán jött a baba és még nagyon a kapcsolat elején vagytok,nincs felkészülve az apaságra. Nem tudja hova tenni,bepánikolt és igy védekezik. Sajnos nem tudom,mit kéne tenned,mivel te ismered csak te tudod,hogy reagál a dolgokra,de egy tanács,tudom mennyire érzékeny vagy most ebbe az időbe és jólesne a törődés,de tedd te félre most a haragodat és ne nyaggasd,mert a végén tényleg lépni fog de rossz irányba. Sajnos a fériak általába ilyenek,máshogy reagálnak bizonyos impulzosokra és a védekezés számokra a veszekedés. Probálj meg nélküle programokat csinálni,családdal barátnővel,hidd el egy idő után ő fog hozzád menni,hogy együtt legyetek. Nálunk is hasonló volt a helyzet,aztán én mentem ide-oda,most meg éjjel-nappal programokat tervez,bár most már nekem igy a vége felé kevesebb a kedvem. Remélem sikerül és boldog babavárást.


33km

2010. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
a párod nem szerelmes, az egyszer biztos. Félelmetes hogy ennyire nem ismeritek egymást, csak éltek egymás mellett és így alapítotok családot. Boldog házasságra kicsi az esély, hacsak nincsen hatalmas kompromisszum-készséged:(
2010. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

8.34-es vagyok. Csak az a megoldás, ha feltalálod magad, mással kapcsolódj ki, ne nyüstöld őt. Ha látja, hogy boldog vagy és elégedett, nem unatkozol és békén hagyod, lehet ő is megbirkózik a feladattal, és fel tud készülni a babára. Nem olyan egyszerű ez, hogy azt csak a szerelemmel, vagy annak hiányával lehetne magyarázni. A születés lelkileg igenis traumát jelent a babának, a mamának és az apukának is, mindenkinek kell idő, hogy ezt megeméssze. Ma már nem úgy fogjuk fel az életet, mint ahogy a szüleink, nagyszüleink...ami nem biztos, hogy jó, de ez van.

Az is lehet egyébként, ez most jutott az eszembe, hogy esetleg lelkiismeretfurdalása van, azért lett "pokróc", mert esetleg most még nem tud örülni a babának és esetleg ezt szégyelli, vagy bántja...de ez csak egy kósza ötlet volt a részemről.

Szóval ne csüggedj, hanem örülj a babának, és próbáld függetleníteni magad a párodtól, adj neki időt!

Minden jót!

2010. jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy. Remélem az erőmet is vissza tudom szerezni hozzá.
2010. jan. 5. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
szerintem fogd vissza magad egy kicsit.minden kismama ezen nyavajog minden áldott nap,hogy nem foglalkozik vele a párja.terhes hormon.ez miatt az érzés.napi szinten vannak ilyen kérdések.az ilyen nők párjukat nagyon tudom sajnálni.
2010. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!