Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukáméknak...

Hogy mondjam meg anyukáméknak hogy nagy valószínűséggel nem fogok kollégiumot kapni következő félévre?

Figyelt kérdés

Csak akkor mondjam el amikor tuti, vagy készítsem fel őket?

Tavaly már ezt eegyszer eljátszottuk, akkor meglepetésszerűen ért minket. Majdnem ki is tagadtak, olyan mérgesek voltak. Nem enedték h rokonhoz költözzek, se azt hogy haza (mondjuk az több mint 100 kr-re van a sulitól), nem adtak volna pénzt se (elvileg azért mert nincs, gyakolatilag meg nem tudom h mit csinálnak a pénzzel, de a húgomnak jár a pénz tőlük, csak nekem nem (ezt se fogom soha megérteni).

nekem nincs pénzem h albiba költözzek, munkát nem tudok rendesen vállalni, mert csak 1 délutánom szabad egész héten, egyébként végig órám van...

no meg a másik kérdés h mit csináljak?


2011. jan. 19. 15:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Mivel a húgom most spanyolt tanul, ezért természetesen spanyolországba mennek nyaralni a nyáron. de nekünk nincs pénzünk.


Te is mész nyaralni velük ,vagy csak a húgod.Amúgy úgy beszélsz róluk mint idegenekről...Szeretnek téged otthon?

2011. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

a gyerektartást is KÖTELES fizetni a szülő az egyetemre járó gyereke után. Miért ne kellene a vele élő szülőnek taníttatni a gyermekét - ha meg tudja tenni,és a gyerek nem méltatlan rá? Ha meg nem bírnák, azt te is látnád, és nem is kérnéd.Nem kell hitel, taníttatni fognak, csak fejmosás az ára. Mindegy milyen jól tanulsz, szülő kötelességének érzi azt.

Ha három gyereket vállaltak, akkor nyilván fontos nekik agyerek. Csak próbálnak szigorúnak látszani.

2011. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

rakd a tükör elé :)

nem nyávogok, félek.

tudom h mi fán terem a pénz, mert dolgozok. Nem azt várom h kifizessék az egészet, hanem azt, h legalább próbálják meg. vagy csak csináljanak úgy mintha mepróbálnák. vagy ne támasszanak 2x akkora követelményeket elém ,mint amit elbírok.

de nem, ha hülye vagyok, akkor ők le is veszik rólam a kezüket.

2011. jan. 19. 17:06
 24/30 A kérdező kommentje:

már évek óta nem megyek velük nyaralni, mert DOLGOZOK nyáron.

az a pénz így se elég amit most adnak, a kolit a nyári keresetemből fizetem, semmi extrát nem engedek meg magamnak, én főzök, és így kb kijövök egy hónapra.


egyébként normális szüleim vannak, én is szeretem őket, csak ebben a tanulmány témában nagyon nem vagyunk képesek megérteni egymást.

2011. jan. 19. 17:09
 25/30 anonim ***** válasza:
Én 90 km-re lakom a sulimtól, az 1 óra autóbusszal, mondjuk ez megyeszékhely, tehát kb. 20 percente járnak a buszok mindig. 100 km-se sokkal több, szerintem ha kitesznek a koliból, nyugodtan lehetsz bejárós. Nekem 6000 valahányszáz a diákbérletem havonta.
2011. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként normális szüleim vannak,persze dugd homokba a fejed...De ez nem igy van akkor lenne normális ha téged is vinnének nyaralni,mint a hugit,meg a stb...Hugi nem dolgozik gondolom,neki nem kell főzni magára...Sajnos egyre több az olyan család ahol 18 után kiteszik a gyereket a francba,sokan csak csépéért kellenek addig is.Sőt van aki már 12 évesen főz magára vagy éhen hal...
2011. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
TÖBB mint 100 km, majd 3 óra...kb 2 óránkét járnak buszok, és az utolsó az az előtt indul, mielőtt végzek :(
2011. jan. 19. 20:20
 28/30 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Pár dolgot megemlítenék, ha szabad:


1. Szoctám: mivel nagycsaládosok vagytok, ezért a kiemelt A kategórába tartozol. Ez azt jelenti, hogy a szoctám elbírálásakor neked mindenképpen meg kell kapnod a minimálisan járó összeget (ez kb. 23ezer Ft/hó), de iskolától függően lehet több is. Szóval, ha nem kaptál, akkor reklamálni kell a DJB-nél.


2. A koli kérdése: nálunk a kollégium 12ezer forint körüli összeg havonta, erre jön még 2ezer forint, így egy szakadt 4személyes szoba, szintenként 1 db zuhanyzóval és wc-vel 14ezer jómagyarforint havonta. Aki nem kapott kolit, az pályázhat lakhatási támogatásra. Ez nálunk 12500Ft jelenleg havonta. Mivel nagycsaládosok vagytok, ezt is meg kell kapnod.

Ha kiszámolod, akkor egy albérlet (rezsivel együtt már van egy félszobád 30ezerből legrosszabb esetben) 16 ezer forintra jön ki. Alig drágább, mint a koli. Persze van kaució is,ami mondjuk hirtelen húzós lehet.


3. Bursa Hungarica: ez egy olyan ösztöndíj, amit a városod ad. Összege maximum 5ezer forint, amit az intézmény megdupláz. Van olyan ismerősöm is, akinek a megyei önkormányzat is ad egy 5-öst.


Láthatod, hogy egy csomó pénzt össze lehet szedni nagycsaládosként. Még jól tanulni sem kell. A tanulmányi ösztöndíj intézményfüggő. Hetente 1-1 napot eldolgozgatsz valahol szombaton vagy vasárnap, és így havi 15ezret még összeszedhetsz.

2011. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm h ilyen szépen összeszedted :)


szoctám az nálunk úgy van, hogy abban az esetben, ha megvan a minimális pontom a szoctámhoz, akkor tényleg maximumot kapok,de nincs meg a minimális :(

Bursat szintén nem kapok, állítólag ahhoz is túl gazdagok vagyunk....

A koli nálunk csak 8000, folyosói zuhany, honyha, wc, és a szoba az egy két személyes kis luk, ahol van 2 asztal, két ágy, egy szekrény, no meg egy épphogyelég folyosó. szóval pici...

Most még reménykedek, a legutóbbi vizsgám amitől nagyon féltem, meglett :)

2011. jan. 22. 16:58
 30/30 anonim válasza:
Anya nem fogok kövi félévbe koleszt kapni!
2011. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!