Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukáméknak...

Hogy mondjam meg anyukáméknak hogy nagy valószínűséggel nem fogok kollégiumot kapni következő félévre?

Figyelt kérdés

Csak akkor mondjam el amikor tuti, vagy készítsem fel őket?

Tavaly már ezt eegyszer eljátszottuk, akkor meglepetésszerűen ért minket. Majdnem ki is tagadtak, olyan mérgesek voltak. Nem enedték h rokonhoz költözzek, se azt hogy haza (mondjuk az több mint 100 kr-re van a sulitól), nem adtak volna pénzt se (elvileg azért mert nincs, gyakolatilag meg nem tudom h mit csinálnak a pénzzel, de a húgomnak jár a pénz tőlük, csak nekem nem (ezt se fogom soha megérteni).

nekem nincs pénzem h albiba költözzek, munkát nem tudok rendesen vállalni, mert csak 1 délutánom szabad egész héten, egyébként végig órám van...

no meg a másik kérdés h mit csináljak?


2011. jan. 19. 15:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%
Amig tanulsz kötelesek eltartani ellátni,az más kérdés hogy nem kötelesek szeretni...Sajnos egyre több a nem kívánt gyerek akiket már 12 ,15 évesen az utca nevel,meg is látszik rajtuk sajnos.
2011. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

nem tanulok rosszul, csak nincs 5 egészes átlagom egy nem könnyű egyetemen.

ha dolgozni megyek, akkor a megkeresett pénzt valószínűleg rögtön el is költeném...(nememert nem tudok vigyázni rá, de minimálbér 70k, albi 50k....

nem beosztani akarom a pénzüket, arra se szóltam semmit, h bár nekem sosincs semmire pénz (perpill kajára se nagyon), mivel a húgom most spanyolt tanul, ezért természetesen spanyolországba mennek nyaralni a nyáron. de nekünk nincs pénzünk.

2011. jan. 19. 16:13
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

A komment megírásának időpontja: ma 16:02


Azért igazuk is van, nem? Ők tartanak el, más dolgod nincs, csak tanulni.

Mások úgy szereznek diplomát, hogy megkeresik az árát, és saját keresetből kinyögik.


Azt se érted, hogy nincs pénzük téged albérletbe költöztetni, de azt se, ha még ennél is kevesebbet kapnak, akkor pláne nem lesz pénzük. Szerintem csak szimplán elvárnád, hogy egybe adják oda neked a fizetésüket, te meg beosztod, és mivel ez kemény szellemi munka, így el is teszed, mert megdolgoztál érte.


Nem követelőzhetsz!

Nekik jogukban áll eldönteni, hogy nagykorú gyereküket akarják-e tovább eltartani, vagy nem akarják.

A legegyszerűbb, ha főiskola helyett elmész dolgozni, és a saját keresetedből azt csinálsz, amit akarsz, és még örülhetsz is, hogy milyen jól kitoltál velük, mert egy csomó pénzt elbuknak ezzel.


Ahogy olvasom, milyen szívtelen, hálátlan, rosszindulatú kölykök vannak a világon, már csak azon csodálkozom, kinek kell gyerek.

2011. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Igen, a passziválás is megfontolandó, ha anyukádék megaharagszanak..Megmondod, hogy mivel nem képesek kifizetni az albérletet,de haza se akarnak engedni, ezért kénytelen leszel halasztani és addig dolgozni hogy előteremtsd a pénzt a kolira..De ELSŐ LÉPÉSKÉNT mindenképpen próbálj beszélni a koli igazgatóval, ha elmondod milyen messze laksz, őszintén beszélsz a helyzetről biztos megengedik hogy maradhass a koliban..Ha pedig egyik sem működne én egészen biztosan odaköltöznéka rokonokhoz, ha engedik a szüleim ha nem..
2011. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
75%

Ne izgulj. A szüleid csak ezt a módját választották, hoyg biztassanak a jó tanulásra. Ha látják, hogy nem megy egyedül, segíteni fognak. Szeretnek téged. Akármilyenek is, te vagy az elsőszülött gyerekük. Csak azt hiszik, hogy így kell. Meg szorongatja őket a megélhetés. Ne izgulj ezen, ki fog alakulni. Nme hagynák, hoyg e miatt abbahagyd. Úgyse tudsz mit csinálni, most, ha izgulsz, ha nem. Inkább koncentrálj a vizsgára. Ha azt letetted, majd akkor megoldod a szálláskérdést. Addig nem kell erre gondolnod, mivel úgysincs annak semmi haszna. Majd vizsgák után foglalkozol ezzel a kérdéssel. Akkor meg is fogod oldani. Tudsz majd csak erre koncentrálni. Most ne izgulj, inkább a viszgára gondolj. Nem fog elveszni a probláma,. ha nem gondolsz rá pár napig, ne félj!!

Az utolsó vizsgád után elmégy enni, pihenni, bulizni, este kitakarítassz, kialszod magad, és majd másnap rátérsz a kolesz ügyre.Addig félre lehet tenni nyugodtan.

Különben lesz, aki kap, de kiköltözik mégis albiba, mindig van ilyen, ott lesz a helye.

2011. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Szerbusz!


Majd a Jóisten segít rajtad, ne izgulj:)


Sok sikert a vizsgákhoz:)

2011. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, hallgasd Máté evangélistát! Igaza van, ezt tapasztaltam az életemben:


"Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? 26Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek - mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? 27Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? 28Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, 29mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. 30Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? 31Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? 32Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. 33Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! 34Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja."



!!!!a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja."!!!!!!

2011. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Diákhitel? Tudom, hogy nem jó, de ha nincs más...
2011. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
hát, elég érdekes, hogy ilyesmin kibuknak a szüleid, de én se hiszem, hogy ha tényleg nem kapsz kolit, nem támogatnának sehogy. Nem tudom, hol tanulsz, nincs más egyetem a közelben, aminek megpályázhatnád a koliját? Vagy egy kis szobát nem tudsz bérelni? Ha ketten laktok egy szobában, max 30-ból tuti kijön rezsivel együtt, de szerintem sokat mondtam. Ha minden kötél szakad, és tényleg nem segítenek a szüleid, akkor halasztás, ahogy többen is írták.
2011. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

Mint dolgozó szülő kérdem:

Felsőoktatásban tanuló, kvázi felnőtt emberek tényleg nem értik meg, hogy nem a fán terem a pénz?

Majd csak lesz valahogy, majd adnak pénzt, hát csak nem hagynak kimaradni... Az albérlet baromi drága, enni is kell, és rezsit fizetni is. Ez nem úgy megy, hogy aki tudott adni havi 50-et, akkor tudjon adni 100-at.

Elmúltál 18, ez nem csak azt jelenti, hogy szavazhatsz, hanem azt is, hogy felnőttél.


Szánalmas, hogy fiatal felnőttek itt nyálaznak, hogy majd csak ad valaki egy albérletre valót, meg eltart, amíg tanulsz...!

Ha ilyen könnyű lenne, senki se dolgozna, pedig elég sokan megteszik.


Ha valamelyikőtök tudja a megoldást arra, hogy lehet 100 forintból 200-at kifizetni, akkor sürgősen folyamodjon Nobel-díjért, meg is van oldva, miből fog telni a tanulásra.

2011. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!