Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol találtatok állást? Én még...

Hol találtatok állást? Én még sehol, de nagyon szeretnék segíteni anyukáméknak.

Figyelt kérdés
a testvéreimmel, amyukámmal, nagymamámmal lakunk együtt. Apukám lelépett egy ideje és nem segít egyáltalán.Anyukám, nagymamám betegek ezért sokszor iskolába se tudtam menni mivel velük kell lennem. Most is sajnos ez a baj.Most járok egy "okj" iskolába. Ezek mellett szeretnék valami részmunkaidős vagy otthoni, viszonylag kötetlen beosztású munkát. Mivel otthon kell velük lenne ezért más nem megy.. Hol találhatnék ilyet? számítógépes programokhoz értek, érettségi, jogosínvány, alapfokú angol nyelvtudás. A legtöbb hirdetés kamu, mindig elküldöm az önéletrajzomat és semmi.vagy a végén kiderül, hogy más jellegű munka... Munkatapasztalatom nincsen mert csak annyit tudtam csinálni idáig, hogy eljártam családokhoz takarítani stb.. Igy hogyan és hol találhatnék munkát? Sajnos az ismerőseim nem tudnak segíteni. Én úgy látom, hogy mindenkit valaki bejuttat és az állshirdetések többsége esélytelen. Köszönöm előre is a választ! 20L
2010. okt. 12. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet. De biztos minden követ megmozgattál? Barátnőmnek a volt osztályfőnöke talált munkát. De ezt megelőzte az, hogy ő bement a régi sulijába, megkereste az ofőt és kérte, hogy segítsen. Ugyanígy segíthet, ha pl. az orvosod, a szomszédok, a kis boltban az eladó tud róla, hogy munkát keresel. Nem csak a barátoknak kell szólni.


Milyen hosszú távra tervezel? Esetleg érdemes lehet megtanulni honlapot csinálni, vagy webdesignt vagy valamit. Ez kb fél év befektetett munka, de utána simán tudsz otthonról dolgozni és nem is fizet rosszul.

2010. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laksz, én egy nagyvárosban.4 órás pénztáros vagyok egy hipermarketben, h-p-ig megyek 17-21-ig, szombat-vasárnap szabad, és jól fizet.Be kell adni ilyen helyekre is az önéletrajzot, mindig vannak üres helyek.Én nagyom szeretek igy járni.
2010. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központ talán.

Írtózatosan nehéz munkát találni,nem lesz könnyű. 100 beküldött önletrajzból,ha kettőről jön vissza automatikus válasz...ha valakinek gyorsan kell munkaerő, az nem vacilál,de ált.-ban akkor elsunyiskodják az egészet,gyorsan történik minden,nem tájékoztatnak megfelőlen és még te rohangálj utánuk,hogy ugyan már mikor írjuk meg a szerződést.Sok az ál melo,ahogy írtad is,csak azért hirdetnek,hogy később legyen miből válogatni,ha netán elmenne valaki.

Nagyon sok esetet tudnék mondani.

2010. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igaz, kevés pénzt fogsz kapni, de próbálj meg hivatalokba, bíróságokra - lehetőleg személyesen - beadni önéletrajzot. Ott mindig elkél a plusz munkaerő, hátha alkalmaznak részmunkaidőben valamilyen irodai munkára.


Egyébként a munkakeresés egyre nehezebb. A munkahely egyre kevesebb, és nem könnyű munkát találni. Ebben az országban inkább a leépítések a jellemzőek sajnos. Édesapámat is most rúgták ki, 52 évesen.. Neki esélytelen az új munka Pedig még több mint 10 éve van a nyugdíjig, de már sehol sincs rá igény.. :(


Ha még nem dolgoztál, igaz nem sokat ér, de váltsd ki APEH-nál a START kártyát. Mindenkinek van, szóval nem jelent elsőbbséget, viszont ha nincs az hátrány a többiekkel szemben.


Eladói állásokat is kereshetsz, azok közt is találhatsz részmunkaidőset.


Sok sikert ebben a nehéz helyzetben! :)


Ja még valami! Olyasmibe ne menj bele, hogy szerződés nélkül elkezdenek "betanítani" és lehúzol ott egy napot, mert nem fizetik ki, majd nap végén közlik, hogy mégsem...

2010. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kapsz választ, mert 1 helyre 400-an jelentkeznek, nem is bírják elolvasni se őket. (Tapasztalat.), ebből 50-et kinyomtatnak, 15-öt behívnak, 1-et felvesznek.

A nagy számok törvénye alapján 400 jelentkezésből lesz 1 sikeres... neked hány jelentkezésed volt?


Ha sehova nem hívnak, nem elég jó/figyelemfelkeltő az önéletrajzod. Kell motivációs levél (szabályok szerint, kitűnő helyesírással, névre szólóan), kell europass önéletrajz. Kell rá egy JÓ fotó, amin szép és bizalomgerjesztő vagy. Kell figyelemfelkeltő hobbi, amiből következtetnek az egyéniségedre (nem árt, ha azt domborítod ki vele, amilyen tulajdonság az álláshoz kell).


Érdemes fejvadász cégekhez bejelentkezni, meg regisztrálni a www.jobmonitor.hu-ra, ez a legjobb, minden állásportált figyel és szűrő alapján e-mailben küld állásokat, nem kell naponta böngészned.

2010. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel még fiatal vagy és elméletileg nem foglalkoztat a nyugdíj kérdése /ami akkorra már nem is lesz!/ még mindig jobban jársz, ha házaknál takarítasz. Ahogy hallom, óránként megadják az 1000 forintot.Ez nem rossz. Te osztod be az idődet, annyit vállalsz, amennyit akarsz.
2010. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy amíg keresgéltem a tökéletes állást, elmentem két műszakba dolgozni egy büfébe. Jól fizetett, pénzem volt, a társagás meg a meló se volt szörnyű. Aztán másfél év múlva találtam meg álmaim munkahelyét, ahol már 3 éve dolgozom, és nem tervezem, hoyg felmondok :) Szép tiszta környezet, légkondi, nagy íróasztal :)

De ha belegondolok, hogy másfél évig lettem volna munka nélkül... hát jól döntöttem, hogy elvállaltam a kulit is a pénz miatt. Kicsit kiborító, ha az átlag IQ nagyon lent van körülötted egész nap, de túlélhető :)

2010. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Milyen hosszú távra tervezel? Esetleg érdemes lehet megtanulni honlapot csinálni, vagy webdesignt vagy valamit. Ez kb fél év befektetett munka, de utána simán tudsz otthonról dolgozni és nem is fizet rosszul."


Jajj ezt hanyagoljuk már ... fél év allat persze sőt két hét allat is ... csak érteni nem fog hozzá. Ami persze nekem jó mert amit a "fél év allat" megtanulttak után rendben rakni újra elkészíteni a dolgokat, mert ők annyira porfikbenne. Sőt én fél év allat megtanulok még jól marketing szöveget írni, lehetöleg online tanfolyamoból és e-bookból valamin, csapjunk mellé még egy kis SEO marha jól hangzik de semmihez nem fogsz jól érteni a végén. Persze egyébként a programozást is fél év alat szokták elsajátitani ... -.-"


Am. pedig sajnos ténlyeg sok minden nem tudsz csinálni, küldeni kell sokhelyre jelentkezésté 50-100ból 1-2 helyre ha behívnak az már jó arány. Emelett amit még tudsz hogy pl. mekibe szinte mindig van felvétel, gyárakba is elelehet menni, megprobálni, emlet végig járni a városba a boltokat hogy nem-e keresnek vhova valakit.

2010. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!