Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukáméknak...

Hogy mondjam meg anyukáméknak hogy nagy valószínűséggel nem fogok kollégiumot kapni következő félévre?

Figyelt kérdés

Csak akkor mondjam el amikor tuti, vagy készítsem fel őket?

Tavaly már ezt eegyszer eljátszottuk, akkor meglepetésszerűen ért minket. Majdnem ki is tagadtak, olyan mérgesek voltak. Nem enedték h rokonhoz költözzek, se azt hogy haza (mondjuk az több mint 100 kr-re van a sulitól), nem adtak volna pénzt se (elvileg azért mert nincs, gyakolatilag meg nem tudom h mit csinálnak a pénzzel, de a húgomnak jár a pénz tőlük, csak nekem nem (ezt se fogom soha megérteni).

nekem nincs pénzem h albiba költözzek, munkát nem tudok rendesen vállalni, mert csak 1 délutánom szabad egész héten, egyébként végig órám van...

no meg a másik kérdés h mit csináljak?


2011. jan. 19. 15:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem fogsz kapni? Ha csak úgy egyzserűen megvonják akkor meg kell érteniük..Szoctám, ösztöndíj..stb nem esélyes?..abból nem tudnál kolit fizetni? Vagy,ha többen összeköltöztök egy albérletbe úgy a te részed abból nem megoldható?.. Vagy ha szociális támogatást nem is kapsz, az iskola valami utazási támogatást nem ad?..Külön a kollégium igazgatónál elmondani mi a helyzet és külön engedéllyel bejutni?
2011. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Majd ha nem kapsz, akkor megmondod. Ők a szüleid, meg fogják oldani. Hagyd, hadd dühöngjék ki magukat! Mivel még tanulsz, így még gyereknek számítassz. Gondoskodni fognak rólad, csak dühöngenek egy sort előbb. Tanúsíts megértést, mondd ki hangosan amit hallani szeretnének( borzsztó, nekünk nincs erre pénzünk, így is keveset keresek,m jobban kellett volna tanulni, stb, stb. Tedd elé, hoyg "tudom, hogy" és mondd utána, amit ők szoktak. Ezzel magad mellé állítod őket, és levezetik a streesszt. Utána ki fognak találni valamit, veled. Nme vagy egyedül, nem kell megoldanod ezt egyedül. Ők a szüleid, csak muszáj nekik előbb morogni egy sort. Fognak neked segíteni.

Egy egyetemistákos anyuka


ha mégsem, akkor odaköltözöl a rokonhoz


ha pénzt nem adnak, akkor megsem szabhatják, mit tegyél

ha nem tartanak el, azzal nagykorúsítanak, akkor azt teszel, amit akarsz

2011. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Külön kérvény az igazgatónak, ha más nem megy
2011. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

szoctámot nem kapok, mert bár 2 tesóm van, anyám rokkantnyugdíjas, messze lakok, de apám nem minimálbért kap, és nem is tudja letagadni a keresetét (ami nem sok, bőven 300 alatt van...)

a kolit azt ki tudnám fizetni, csak nagyon kevés a férőhely, nagyon magas tanulmányi átlag szükséges, és az nekem idén nem sikerült (részben önhibámból, de kivette belőle a részét egy-két nagyon köcsög, bunkó, igazságtalan tanár is...)

2011. jan. 19. 15:59
 5/30 anonim ***** válasza:
9%
Majdnem kitagadtak,mert nem kaptál kollégiumot,bocsi de minden rendben otthon,mert úgy tűnik nem szeretnek,ha ilyenért kiataganának,valószionű nem oknél akarsz kollégiumban maradni...
2011. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

ja, albi az anyagiak miatt nagyon nem menne.

Tavaly már megmondták h rájuk nagyon nem számíthatok, mert nem teszek meg mindent a tanulásért. és így bár nem kapok tőlük pénzt, de erről nem hajlandók papírt adni, mert úgy már nem nagycsaládosok, és hűdesok kedvezménytől elesnek. Meg úgy túl jó lenne nekem, nem szívnám meg eléggé.

koliigazgatónak megfontolandó, bár nem tudom h mennyi esélyem lenne...(még nem hallottam senkiről aki így tett vna)

2011. jan. 19. 16:02
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, megoldják. Csak légy megértő. A szüleiddel. Nem fognak örülni, ne vágj vissza, engedd, hogy kipanaszkodják magukat!

Mondd hogy csak erre a félévre, majd te nyáron dolgozol. Ez könnyebbnek tűnik nekik. Hogy csak 4 vagy öt hónap, biztasd őket! Annyit bevállalnak. Aztán majd tényleg dolgozol, meg ők is látják, h nem haltak éhen s segítenek szeptembertől is. Csak nem menj bele veszekedésbe, ne hagyd magad provokálni, ne fordulj szembe, maradj az ő oldalukon!

Még meg is kaphatod, majd ha kezedben a papír, akkor ráérsz izgulni.

2011. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Miből élsz?
2011. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%

Oknak nem elég az, hogy több, mint 100 km-re lakik?

:S


Kérdező: nem követelőzni kéne, hanem tanulni.

A szüleid meg majd beosztják a keresetüket, ahogy jól esik nekik, te meg majd beosztod a tiédet, ahogy neked jó lesz, és te is tüzetfújnál, ha ők ugatnak bele, mire költsed.

Ha nem maradhatsz abban a városban, ahol a kollégium van, nekem logikus, hogy kénytelen vagy otthagyni az iskolát.


Mondjuk egy szemesztert halasztasz, addig mész dolgozni, és a keresetedből igyekszel kihúzni egyedül, amíg tudod, vagy munka mellett befejezed levelezőn.


Mást nem nagyon látok.


Egyébként mérget vehetsz rá, hogy a szüleid nem hagynak magadra, és támogatni fognak. De azt mégsem mondhatja az ember az a hülegyerekének, hogy sebaj, ha rosszul tanulsz, legfeljebb kifizetünk még többet. Mindenkinek megvannak az anyagi korlátai, amit neked is el kell fogadni.

Ennyi idősen már illene belátni.

2011. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

egyetemista vagyok, kevés ösztöndíjat kapok, 14-15 éves korom óta minden nyáron dolgozok, alkalmiag év közben is, ebben a félévben a leendő szakmámban is dolgoztam egy kicsit, amiért 5-10 ezret kapok havonta...

szóval ha van lehetőségem melózok.

csak olyan roszz h már napok óta ezen izgulok, fizikailag is rosszul vagyok, és a vizsgákon se tudok koncentrálni.

2011. jan. 19. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!