Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök! Ti ebbe beleszólnátok?

Szülök! Ti ebbe beleszólnátok?

Figyelt kérdés
Ha elköltöztök egy új városba és a 15-16éves lányotok,(aki az interneten megismert pár embert aki ott lakik ahova most költöztetek)barátkozna 16-17-18-19-20 éves lányokkal,fiúkkal? Ti megengednétek neki?Vagy nem?Ha nem miért nem??
2011. jan. 19. 10:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Új városba költöztetek, természetes, hogy barátokat akar szerezni. Nincs ebben semmi rossz.
2011. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg!Miért mit kellene csinálnia?Bezárkozni a szobában egész nap magányossan?Vagy mi?Az ember társas lény,főleg ilyen fiatalon!De te tudod a te gyereked!
2011. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
meg! amúgy is nehéz dolog hátrahagyni a jól megszokott környezetet, a régi barátokat. kell a társaság és az új barátok!
2011. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
17 évnél idősebb fiúkat nem látnék szívesen a baráti körében. sajnos ma már ebbe nem nagyon tudsz beleszólni. pláne, ha már nem eleve igy alakítottad a nevelését.
2011. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok szülő, ezért bocs, hogy írok. 20 éves vagyok. Szerintem jó, hogy rögtön próbál beilleszkedni. Az, hogy mennyi idősekkel, az inkább attól függ, milyenek ők maguk. 16 évesen nekem is nem egy 20 év feletti barátom/haverom volt. Ha az illetők megbízhatók, nincs probléma. Sőt, valamilyen szinten még biztonságosabb is idősebbekkel lógni, mint eszeveszett fiatalokkal, akik esetleg nemkívánatos bulikba vinnék.

Szóval nincs itt probléma, ha az emberek normálisak. KÉrdezd meg, milyen iskolába járnak/jártak, mit dolgoznak, hova járnak szórakozni. Ezekből már sokminden kiderülhet.

Sok sikert!

2011. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
bár lehet, hogy egy huszonéves srác felelősebb szex és más terén is, mint egy tizenéves.. nemtom.. nehéz ügy.
2011. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy akkora bűn vagy probléma lenne, ha barátkozik.

De én a helyedben igyekezném őket megismerni, egy-egy új havert hívjon át délután DVD-t nézni, pizzázni, amikor te is otthon vagy. Kérd el a telefonszámukat, meg ha lehet, akkor a szüleik számát.

Mivel azt nem tudhatod, hogy ők mit akarnak, ezért beszélgess el a lánnyal, hogy bizony vannak olyan fiúk, akik csak kihasználják a tapasztalatlanságát, és csak "azt" akarják, ergo ha felmegy egy ismeretlen fiúhoz, akár erőszak is lehet a vége. Mivel ő kezdeményezte az ismerkedést, nem kizárt, hogy bevállalós, rámenős csajnak gondolják, és úgy is fogják kezelni.

Illetve beszélj vele arról, hogy az új iskolában is lehet ismerkedni, lesz egy csomó új osztálytársa, és tiszta lappal indul, csak rajta múlik, mennyire lesz népszerű.

Ne tartson tőlük, nem kell ennyire izgulni.


Van pár hasonló film (Klikk, meg ilyenek), nézzétek meg együtt, és beszéljetek róla, mit gondol.

2011. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
NEM értem, MI a problémád?
2011. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok még szülő, de 14 évesen éppen ugyanebben a helyzetben voltam.. Chaten összeismerkedtem velem egyidős idősebb, fiatalabb fiúkkal lányokkal..A szüleimnek nem is szóltam (így te még szerencsésebb helyzetben is vagy a te lányoddal kapcsolatban) elmentem találkoztam velük, és onnantól kb 2 évig amíg el nem költöztünk szinte minden nap velük lógtam..Persze az csak haveri társaság volt, mellette az iskolában szerez igazi barátokat az ember..Mindenesetre van olyan srác..(ma már 30 éves) akivel éppen múlthéten futottam össze és igazából örülök neki, hogy megismerkedtem velük.. Kérdd meg a lányod, hogy valaki had kisérhesse el erre a találkozóra (valamelyik sulitársa..stb)és akkor te is megnyugodhatsz..
2011. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

ma 10:58 vagyok!


Azért engedném meg,mert ugysem vagy ott és nem tudod mindig ellenőrizni hogy mit csinál és ha nagyon akar,akkor elmegy velük akár merre!Másik dolog ha egy kamaszt akadályozól azzal csak megutáltatod magad egy örök életre!Persze nem kell mindent megengedni,de azért legyen meg az a személyes szabadsága hogy a barátait ő válassza meg magának!

2011. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!