Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha tudnátok, hogy az apukátok szépen szólva nem szimpatizál a párotokkal?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kedves, helyes egyetemista barátom, akivel nem is lenne baj, DE: kicsit barnás a bőre, mivel nem magyar. Mikor hazahoztam mindenki nagyon kedves volt vele, de utána apukám teljes letargiába esett, hogy miért nem találok magamnak egy szép szál MAGYAR gyereket... Mondta, hogy nem szeretne beleavatkozni, de nagyon nem örül neki. Apukámmal jóba vagyok, szóval nagyon bánt ez az egész, és nem tudom, hogy mitől kedvelné meg. Alig merek beszélni róla itthon...:(
2011. jan. 17. 15:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2011. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
18
2011. jan. 17. 15:37
 3/34 anonim válasza:
86%
Ha Apud így vélekedik, akkor valószínűleg azért teszi, mert vannak elvei, amihez tartja is magát. Ezzel szerintem nem tudsz mit kezdeni, ugyan úgy el kell fogadnod azt, hogy így érez és így viselkedik, mint ahogy Ő elfogadta azt, hogy ezzel az emberrel vagy. Nekem minden tiszteletem az övé, ha az én lányom állítana haza egy arabbal vagy négerrel, vagy romával valószínűleg a derítőgödörben végezné a gyerek, ehhez képest Apud nagyon szépen viselkedik ebben a dologban, attól függetlenül, hogy nem ért Veled egyet.
2011. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, nekem az a véleményem, hogy viszonylag kulturált módon adta a tudtodra a faterod az ellenszenvét, nem minden szülő ilyen "toleráns", hidd el, vannak durvább változatok is, olyanok, akik szóvá is teszik a fiúnak, hogy le is út - fel is út.

Egy kulcsszó van a helyzetetekre: az IDŐ.

Az majd mindent megold.Ha azt látják a szüleid, hogy hosszútávon is megbízható srác - már eleve az, hogy egyetemista is jelez valamit - el fogják fogadni.

Azért persze nem árt, ha te magad is észnél vagy és nem veszíted el a józan ítélőképességedet, mert még szükséged lesz rá.

2011. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, kiskorunktól belénk van csepegtetve a nemzeti öntudat. De szerelmes vagyok...
2011. jan. 17. 15:40
 6/34 anonim válasza:
24%
18 éves vagy, még lesz 10 barátod mire megállapodsz, az esély arra, hogy ezzel a hapival éld le az életed gyakorlatilag nulla. Majd elmúlik, következő esetben meg ha odamegy hozzád egy nem magyar, majd szépen elküldöd, még mielőtt "baj" lenne :)
2011. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 tetris ***** válasza:
27%

Hát én megértem atyádat. Képzeld csak el! Van egy gyönyörű, imádott, okos, kedves lánya, aki számára a világ legcsodálatosabb teremtménye, és akkor egy nap ez a leány hazahoz egy olyan embert, aki ... olyan, amilyen.

Az ember mindig a legjobbat akarja a gyermekének, és megértem, hogy apukád nyilván nem egy ilyet képzelt melléd társnak.

Ha ez a barát esetleg a későbbiekben a házastársad lesz, akkor azt is vedd figyelembe, hogy a gyermekeitek nem lesznek se teljesen fehérek, se teljesen színesek. Nagyon megnehezíti a beilleszkedést a társadalomba az, ha valaki nagyon más, mint a többség. Erre is gondolj!

Édesapád vszeg rögtön erre gondolt, amikor nem volt elragadtatva a barátodtól.

De most komolyan! Tényleg nem találsz az ország területén egy olyan pasit se, aki megfelelne számodra? Egy magyart?

2011. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
28%
Nem a származás a lényeg hanem hogy boldog légy vele...Ha apukádnak a származás fontosabb,mint a te boldogságod...Hát akkor nem szeret...
2011. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
57%

Az egy dolog + az a másik, hogy ki számít mégis magyarnak a ti felfogásotok szerint.

Az, aki magyar létére tréh, léhűtő életet él, a 8 osztálya sincs meg, vagy ha van, a szakmunkásnál feljebb nem vitte ( mert nem akarta, nem azért, mert buta, csak idióta ), vagy az, aki roma létére ( akkor nevezzük nevén a "problémát" ), számolva a nehézségekkel, előítéletekkel, megpróbálja az egyetemet,még akkor is, amikor javarészt tudják, hogy később fele annyi esélyük nem lesz, mint egy magyarnak.Én 100x inkább EMBERnek tartom az ilyet, mint sok más honfitársunkat.

2011. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Ő az első barátom. Nem kerestem, jött...

Kicsit én is megértem apát. Ő is ezzel a gyerek dologgal jött, hogyha majd viszi a babakocsiba a kis unokáját, mit fognak szólni a szomszédok, hogy egy kisc*gányt szültem. Tudom, vagyis remélem, hogy jót akar, de nagyon megbántott.

2011. jan. 17. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!