Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen? :' (

Hogy lehet valaki ilyen? :' (

Figyelt kérdés

Apűám alkoholista. Ezt mindenki tudja. Én segíteni akark neki, de egyedül nem megy. Ma leültem beszélgetni anyámmal, és kértem, hogy segítsen ő is, beszéljünk apámmal, támogassuk, és vegyük rá az elvonóra.

De anyám a kisujját nem mozdítja az ügy érdekében. Egyre csak azt hajtogatja, hogy úgyse használna, a pszhihológus sem, a pszhihiáter sem, semmi. Ez nekem annyira fáj. Hogy lehet ilyen, miközben látja, hogy apám tulajdonképpen halálra issza magát? :( EZ nekem annyira fáj. Semit nem tesz, csak nézi, nézi, ahogy apám gyilkolja magát. Elméletben szereti, de akkor miért nem akar segíteni?

Mit tegyek? Teljesen magamba zuhantam. :'(

15/L


2011. jan. 16. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Alkoholistát nem nagyon lehet elvonóra rávenni. Sőt,ha el is megy,akkor is a legtöbb újra visszaesik.

Sajnos te nem tudsz tenni semmit.

2011. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen is, igaza van. Amíg az apád nem akarja, erőszakkal nem segíthettek.
2011. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, anyukád nem érzéketlen, vagy ilyesmi. Én így nőttem fel. Amíg pici voltam, évekig mindent megtett, de belefáradt. Nem tudom mikor kezdődött a dolog, de valószínű akkor anyukád úgy, hogy Te ne vedd észre próbált vele igenis beszélni. Mivel mint feleség hidd el, ő vette leghamarabb észre. Szerintem csak feladta, amit meg lehet érteni valahol. Apám már 17 éve alkoholista, anyámnak köszönhetően 3 éves koromig tiszta volt. AZóta max egy napig ha bírja.
2011. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem igazatok van. :)

De mégis, annyira rossz, annyira fáj, és félek. :(

2011. jan. 16. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Hogy gondolod anyud cipelje a hátán elvónora. Nem igy müködik.
2011. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de segíthetne a lelkére beszélni.
2011. jan. 16. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén hiszed, hogy még a legelején, amikor anyukád észrevette, hogy baj van, nem beszélt vele komolyan? csak az ilyet nem a gyerek előtt szokás, max ha már 18 év felett lennél. Szerintem annak idején megvolt a lelkére hatás a Te távollétedben, jó eséllyel Téged is érvként használva. Inkább próbáld megérteni és segíteni anyukádat.
2011. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Az alkoholistákat nem lehet szép szóval lebeszélni, egy elvonó után is csak ideig oráig bírják. Ne fecséreld az energiáidat foglalkoz a saját éltedel.
2011. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!