Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy így érzek ennyi...

Jogos, hogy így érzek ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Érezne valaki hasonlóan a helyemben? Férjem az exfeleségét, míg együtt éltek eltartotta, mindent fizetett neki. A nő is dolgozott, de félrerakosgatta titokban a fizetését. Mi 6 éve vagyunk házasok és ezalatt az idő alatt velem egyáltalán nem úgy viselkedett, mint az előző nővel. Igaz, rosszabb lett az anyagi helyzete is, én pedig nem vagyok a "tartassuk el magunkat" fajta nő. Van állásom (tanári), fizetésem, rendesen bele is adom a közösbe. Mostanában kezdtem úgy érezni, hogy bár soha nem lennék kiszolgáltatott, eltarott, elkényeztetett nő, mégis fáj, hogy a régi nőnek ki volt nyalva a feneke.
2011. jan. 14. 09:28
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Oké. Értem.

Akkor itt a Maris, jó neked a xar is esete forog fenn. XD

Nekem ez jut. Egyszerűen csak szerencse kérdése. De azért egy igazság kiderült a számomra: többnyire a szemetek járnak jól.

2011. jan. 14. 11:58
 32/38 anonim ***** válasza:

A férfi ugyanaz,úgyhogy a xar-t felejtsd el,hisz a lényeget te kaptad,tiéd a pasi egy életre! Ugyan pénz nélkül,de a te párod.

A helyzeteden pedig csak akkor változtathatsz,ha nem itt nekünk panaszkodsz,hanem neki.

2011. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Nem jártál rosszul :) Van egy értelmes férjed,aki képes tanulni a hibáiból, neked van fizetésed és nem súgnak össze a hátad mögött, hogy eltartott vagy, bármikor tükörbe nézhetsz :) Hidd el,hogy ez többet ér.
2011. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Igen, ez a lényeg, hogy szeretem és szeret.
2011. jan. 14. 12:15
 35/38 anonim ***** válasza:

nem értelek téged, te mondtad, hogy most nagyon kevés pénze van a férjednek ezért nem is tudna eltartani téged,

szó mi szó te féltékeny vagy az exére

2011. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat..tényleg jobban érzem már magam. :)
2011. jan. 14. 12:15
 37/38 anonim ***** válasza:

11:31es vagyok


Változatlanul nem értem a problémát. Te magad mondod, hogy annak idején sokkal jobban keresett a férjed, ezért fizetett mindent ő az exnejének. meg azért mert az exneje így vezette be. Volt miből


Most te vagy a felesége, most rosszul keres, gondolom 10ed annyit mint annak idején. Akkor nem tudom mégis miből fizethetne ő többet a közösbe. Ha viszont van neki pénze, de veled tartatja el magát, akkor viszont neked kell levonni a következtetést, és ki kell raknod, és megmondani neki, hogy te nem fogod őt eltartani csak azért hogy ő külön gyűjtögessen. Nem az előző feleséggel kell példálózni, hogy akkor mi volt, hiszen akkor tök más helyzet volt, hanem azzal ami most van és hogy neked ez mennyiben nem felel meg.


Viszont azt se csináld, amire most lehet következtetni, hogy puffogsz, és minden úgy megy mint eddig. Ha változtatást akarsz, neked kell előjönni vele, konkrétan megmondani hogy mi lesz a változás. Ha belemegy rendben, ha nem, akkor meg hagyd el. Annak nincs értelme hogy eltartod, nem marad pénzed, és utána meg pár év múlva lecserél téged is.

2011. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Tudod van egy mondás, nincs olyan, hogy bár kiállunk az út szélére, de azért szüzek is szeretnénk maradni.:) Te egy büszke, öntudatos, karakán nő vagy, közben pedig azt szeretnéd, hogy a férjed irányítson, (legalábbis abban, hogy vállalja kicsit jobban az anyagi terheket otthon.) Sajnos ez nem megy.

A saját bőrömön tapasztalom, mennyire nehéz, hogy "önállóságra vagyok kárhoztatva", mert a párommal az én házamban lakunk, ezért ő itt nem tudja átvenni az irányító, a családfenntartó szerepét, mert nem érzi az "én váram, én házam"-at. Nem mer dirigálni, irányítani, pedig minden adottsága meg van hozzá, én viszont néha úgy érzem, beleroppanok azokba a problémákba, terhekbe, amik egy családi ház körül adódnak, pedig amiben tud, segít, minden férfi munkát megold, viszont a CHF-es jelzálog hitel az én terhem, a nagyobb felújítás költsége szintén az én vállamat nyomja, hiszen enyém a ház....


Nincs jó megoldás, mert a régi csalódások és egyéb körülmények miatt nem tudjuk vállalni a vagyonközösséget és a 100%-os közös kasszát, ezért mindkettőnknek nagyon nehéz a helyzete. Igen, az én párom is megjárta már egy nővel, beruházott, minden pénzét odaadta már valakinek, aki aztán kiforgatta mindenből, így most elölről kell kezdenie az életét, de már "ésszel". És igen, ennek a levét most én is iszom valahol, de ő is bűnhődik kicsit azért, amiért valaki engem vezetett meg.

2011. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!