Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ennyi feszültség...

Mit lehet ennyi feszültség ellen tenni? (nagyon hosszú, de a többi lent)

Figyelt kérdés

páromnak címeztem a levelet, nagyon hosszú, és talán zavaros-mert már nekem se világos amit itt zajlik-.

amit bemásolok arról szeretnék valami olyan választ kapni amiben leírják más jóval összeszedettebb gondolkodásúak, hogy most mit csináljak, hogy a helyzet ne legyen ennyire kritikus? minden benne van a leírtakban, és nehéz így élnem velük. 3-an vagyunk egy lakásban. vannak még más fennakadások is, de lelkileg ezek bántanak (minket) a legjobban.

az nincs a levélben, hogy Kati(párom édesanyja) 25 éve egy nem dolgozó, részeges, bunkó, mindenkit elutasító emberrel él(t) együtt. elküldtük a lakásból, mert részegen elég sok bajt okozott-rontgált, kiabált, sírtunk miatta, de nemv otl verés, csak szimplán a látvány és hangulat-. hétvégente találkoznak, és megvan győződve Kati, hogy a volt férje még most is odavan érte, és szívből szereti őt. ha itt volt Pityu(volt férje) azért sírt-mert ugye ivott-, most nincs itt és hiányzik neki, ezért sír.

senki s érti miért vannak együtt. hisz a férj a nő pénzét költötte vagy 20 évig cigire, alkoholra..

na, a többi pedig arról szól, hogy nekem milyen a kapcsolatom Katival.


Valaki elmondhatná, mit csináljak?! és Párommal hogy segíthetnénk egymáson.


figyelj. a te anyud nem ismer-téged, mindent a nevelésedből adódóan csinálsz meg, nem pedig mert olyan baszott jó lelkű vagy. mindenki seggét kinyalod jobbról-balról, ahogy épp jól esik neki. szinte ez részedről megalázkodás, hogy mással ennyire készséges vagy. sosem fognak valakinek tekinte, és anyád csak az édes, aranyos, örökkön örökké szeretere méltó fiát fogja látni. édes álom, mit ne mondjak. csak nekem nem fáj a valóság? én merem csak elmondanod neked? miért olyan nehéz úgy kezelni az embert ahogy ő azt megérdemli? miért kell hogy esténként taknyom-nyálam összefolyjon ő miatta? nem értelek téged és anyukádat sem. a szeretetet olyan arányban és mértékben adja az ember a másiknak, ahogy ő viszont kapja. és nem, én sosem fogok erőt venni magamon és bárki alá benyalni, hogy kedveljen, mert tiszteségtelen dolog. nem kell protekció, hogy valaki csak jókat mondjon és a képembe vigyorogjon miközben legbelül elképzeli h pofon basz egy lapáttal. én szeretem az egyenességet. csak én azért nem mondok anyádnak bármit is, mivel nem tartom érdemben alkalmasnak erre. ő egy senki, még mindig. érdemtelen, lényegtelen és még le is nézem ahogy lehet. a tiszteletet miért adjam meg egy gonosz 2 színű embernek? hol mutatt példát ő nekem?


és még annyit, hogy én vagyok a másik feled, a párod, tudod akivel leakarod élni az életed.


(mellékesen: anyád jelenléte már akkor irritál, hogy tudom 10 perc múlva haza ér. előre szar, hogy azt a rohadt puszit kell adnod, hogy olyan kérdéseket kell feltennem mintha annyira érdekelne a napja, vagy hogy fáj a baszot lába. tőlem el is törhetne, mit érdekel az engem?! )


a lényeg amit kiakarok ebből hozni, hogy rosszul csinálod-nem jó úton haladsz-, ha továbbra is anyádhoz mész magyarázkodni mit értett félre.

neked nem fáj, hogy engem szid vagy becsmérel? hogy képes bármilyen ismeretség nélkül így beszélni velem?

te pedig...... csak nézel, mint a hülye gyerek. anyádnak sosem mondanád meg, hogy: fejezd be, miért kell Lillával folyamatosan így beszélni? miért érdemli ezt ő ki? mire jó, hogy feszültséget generálsz és ő is vissza fog szólni?" sosem mondanád ezt. ó, persze, most belerögzül az agyadban ÉS fogadni mernék(:D!!!!:D:D), hogy 1 héten belül, ha hasonló eset történne akkor egyből mondanád(vagy épp nem, mert ezt mondtam most;D :DDD).

érdekes ember vagy te is. én seggem is nyalod. nekem szeretet kell, amit nem azzal adsz meg hogy minden vágyam, óhajom, sóhajom teljesíted azonnal-ezt hívom megalázkodásnak, és gyengeségnek-.

anyád elfog üldözni, nem csak itthonról, hanem mellőled is. mindig csak téged ringat a kebelén, még 20 éves létedre is. ez neked nem ciki? persze, hogy nem az- te mindent olyan egyszerűen fogsz fel-. és nem azért, mert férfi vagy. semmin se gondolkoztál el, szerintem lassan épp itt lenne az ideje, hogy fel vedd a ritmust a szaros élettel vagy épp velem, ha mellettem szeretnél tényleg élni. bár semmi se kötelező, és muszáj, te döntésed mit akarsz az élettől.

ha anyádon múlna a barátnőd, szerintem egy kellemes, vicces és igazán fordulatos életre ne számíts.

különben is néha úgy érzem, mint arra nevelne anyád, hogy neked feleljek meg? miért is? miért is van erre szükség? a társam nem a tanítom, nem egy halálos betegség, amivel együtt kell élni és terápiára járni h ne pusztuljak meg idő előtt. azért én elég szabad-akaratú és öntörvényű vagyok-ami szerintem koromhoz képest nem abnormális-, hogy eldöntsem kivel hogy viselkedem, mégha a saját érdekem múlik is ezen.


tehát szeretnélek megérteni, és szeretném, ha elmondanád miért vagy ilyen amilyen, és miért nem mersz 20 évesen -szintén a makacs(és fura, de egyben gyenge) természeted ellenére igazán őszintén elmondani bárkinek ami a fejedben vagy a szíveden van és akár még nyomja is...-


ezekre mind írhatsz, vagy ha hazaértél, akkor beszélhetünk erről. de akkor kérlek hogy olvasd fel a levelet és úgy beszélj.


még mindig nem hiszem el-én hiszem h több vagy ennél- hogy ilyen egyszerű és gyenge ember lennél...


2011. szept. 23. 10:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a levél valóban elég zavarosra sikerült, másrészt oda ne add.

Olyan szavakat használsz, és olyan a stílusod párod édesanyjára, és a párod viselkedésére vonatkozóan, ami nem megbeszélést fog szülni, hanem veszekedést vagy sértődöttséget.


"(mellékesen: anyád jelenléte már akkor irritál, hogy tudom 10 perc múlva haza ér. előre szar, hogy azt a rohadt puszit kell adnod, hogy olyan kérdéseket kell feltennem mintha annyira érdekelne a napja, vagy hogy fáj a baszot lába. tőlem el is törhetne, mit érdekel az engem?! )"


Ha valaki ilyet írna, ilyen stílusban anyámról, bármilyen is a vele való kapcsolatom, azt egyszerűen tarkón vágnám.


Ilyen stílusban akkor becsméreld a párod tulajdonságait, és szidd az anyját, ha szakítani akarsz.

2011. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

1. nem értem, miért levélben kell ezt tudatnod vele, miért nem szóban, négyszemközt.

2. a leveled tele van helyesírási hibákkal, és ragozási hibákkal! olyan mondatokat írsz, amiknek nincs értelmük, pl. "én merem csak elmondanod neked?" Ha valakinek levelet írok, akkor azt normálisan fogalmazom meg...

3. ha valaki így írna/beszélne anyámról, akármilyen ember is legyen, otthagynám a francba.

4. miért nem költöztök külön?

5. ha a párod mindig ellened van, és az anyját pártolja, miért vagy még vele, ha ekkora ellentétek vannak?

2011. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy beszélsz a párodról, mintha egy utolsó sz@r alak lenne. De akkor meg miért vagy vele?

Az zavar, hogy anyuka kicsi fia? 20 évesen szerintem ez még teljesen normális, szerencsétlen gyerek most kezd igazán felnőni, és jó esetben leszakadni anyukáról.


A másik: akármit mondana vagy csinálna anyám, ha a párom így beszélne róla, mint te az ő anyukájáról, tutira tarkón verném szívlapáttal!


"(mellékesen: anyád jelenléte már akkor irritál, hogy tudom 10 perc múlva haza ér. előre szar, hogy azt a rohadt puszit kell adnod, hogy olyan kérdéseket kell feltennem mintha annyira érdekelne a napja, vagy hogy fáj a baszot lába. tőlem el is törhetne, mit érdekel az engem?! )"


Az sem derül ki, mit ártott neked az az asszony? Legalábbis én nem értem. Az a bajod, hogy szereti a volt férjét? Vagy most mi a gond? Veled bunkó?


Amúgy hány éves vagy? Ha ennyire zavar anyósjelölt, akkor miért nem költöztök el? Gondolom van melótok, nem?

2011. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Megoldást nem tudok írni,és teljesen mindegy,milyen egy anyósjelölt,de kiráz a hideg attól, hogy az anyóssal laksz.Aranyos,nem aranyos,hideg-meleg,tökmindegy,én KÉPTELEN lennék egy fedél alatt élni az anyósommal(nemhogy a saját anyámmal,te jószagú....)..Elképzeltem,és beleborzongok...brrrr....olyan hideg lett hirtelen:-)
2011. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

párom azt mondja senki pártját nem fogja. igazából ha nem is mondja, látszik, hogy az övét, akkor is.

én szeretem a párom, végtelenül jó ember, és voltak nehéz helyzetek amikor velem volt, és ha haza mentem mert az anyja elüldözött a hülyeségeivel, akkor utánam jött és velem volt.

egyedül akivel ezeket megtudom beszélni, az édesanyám, de 62 éves és több gondja és problémája van mint Katinak, ezért nem akarok sok terhet ráróni.

tudom, hogy hibás, mert egy másik, kis ablakban írtam meg, és nem olvastam el utána, ezért elnézést is kértem a későbbiekben. Párom tudja, hogy miért gondolom ezt az anyjáról. Nincsenek barátai, és sosem volt neki. Nem jó beszélgetőpartner. Mindig fölöslegesen beszél, vagy épp szid. Hazugságokat szokott mondani rólam, és a szemembe.. mindig el kell magyarázni, hogy félreértett mindent.

Az én stílusom pedig: igen, nyers, őszinte-és bunkó egyben, azért mert úgy mondom ahogy akarom-. nekem ugyan így elmondják ha arról van szó, csak én elgondolkozom rajta, nem feleselek vissza fölöslegesen.

de a mi esetünkben én Katinak sosem mondtam el mit gondolok. miért? mert volt már rá példa hogy elmondtam gyerekoromból maradandó traumákat és erre ő: most nem erről van szó, minek beszélsz erről? hagyjuk, jó? később pedig azt mondta, hogy elmondhatom neki, majd ha akarom.. nem tudok kiigazodni rajta. folyamatosan bánt egyébként olyanokkal, hogy megkér valamire(amit mellesleg MINDIG megcsináltam ahogy kérte)- de iszonyatosan bunkón. és ezt nem most kezdte, ne azt gondoljátok, hogy rám vág vissza- már az első hónapban paraszt volt velem. fogalmam sincs mi ennek az oka.

és tényleg nehéz volt a gyerekkorom, én kevés szeretetet és odafigyelést kaptam. voltak suicid próbálkozásaim, erről természetesen semmit se tud.

megmondtam neki, hogy a jellemem valószínű nem csak a neveltetésemből ered, hanem a velem történtek miatt.

persze nem érti meg, úgy gondolja hogy tökéletesnek kell lennem. nem fogadja el, hogy én ilyen vagyok. én pedig SOHA nem mondtam el neki- és értelmét se látom-, mit gondolok róla, mi nem tetszik. egyszerűen 20 évesen úgy bánik velem és párommal is, mintha 9 évesek lennénk akik mindennap rosszat tettek.

egyébként nagyon katonás, ha morzsa van az asztalon akkor sír, ordít és szitkozódik.


bocsi ha megint tele van hibával, nem szeretnék most ezzel pepecselni.


különben én rengetegszer mondtam h lakjunk együtt, csak nincs pénzünk. még ha szeretnénk se lenne annyi. a suli minden időnket leköti (sajnos).

2011. szept. 23. 10:49
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Hát már ne haragudj, de elég BUnkóra sikerült a levél.

te alázod meg a párpdat ezzel a levéllel.

sejtem milyen lehet az anyósod, és azt is hogy a párod milyen lehet.

tanácsot adhatsz,(persze értelmes, visszafogott, normális formátumban) de ő helyette nem dönthetsz, és nem mondtatod meg hogy mit csináljon. maxmium csak tanácsolhatod neki, vagy elmondhatod hogy neked mi a rossz. De ha te magad ilyen alpári módon tudsz beszélni valakiről, akkor ne várd hogy más máshogy beszéljen veled.Mégha ezt sértődöttségedbe, vagy mérgedben tetted akkor se! Az egy dolog hogy kiálssz magadért, és adott esetben a párodért is, de az meg egy másik, hogy közben kur.ára a lelkébe taposol, és ezzel a levéllel kényszeríted valamire az akaratosságoddal.

Te biztosan ilyen karakán típus vagy, és mindíg kimondod a dolgaidat. megsúgom hogy ha a párod nem ilyen stílusú, akkor nagyon könnyedén el tudod ám üldözni ezzel magad mellől. Egy kapcsolatban sztem egyelőség kell. és itt úgy látom te vagy a domináns.

Egyébként a problémát az én meglátásomszerint eg egyszerű közös beszéddel, megértéssel, normális közvetlen hangnemmel, és őszintességgel lehet megoldani. nem egymás háta mögött, hanem szemtől- szembe. Ez igyan úgy vonatkozik az anyósra is ahogy rád is. És még annyit a te védelmedben, hogy ha a párod szeret, akkot biztos hogy találtok közös nevezőt. Még akkor is ha az anyós esetlegesen flúgos.

2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

nem az a baj, hogy szeret valakit... akit szeret az kellemetlenséget okoz mindenkinek. az egész család gyűlöli. örökké hitegeti a családot, hogy lesz pénze majd egyszer. sokszor meglopott cégeket, embereket, vagy az eljegyzési gyűrűjét eladta, hogy borozhasson, vegyen márkás wiszkit és elihassa.

az utolsó betetetése az volt h lesz 15 millió ft-ja egy házra és elköltöznek, nekünk meg a mostani lakásból vesznek egy másikat? :D

fhu... és a pláne, hogy naívak. 25 év alatt a lopásból jött össze csak pénz neki, amit írtam is, hogy mire költ.

2011. szept. 23. 10:57
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg add oda neki, így ahogy van, legalább rájön, hogy milyen rosszindulatú, ostoba tyúk vagy, aztán kihajítanak és rontod ott a levegőt.
2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
én elakartam olvasin-segíteni de dögöljek meg estére ha értek bele valamit
2011. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
és nem rontod ott a levegőt*
2011. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!