Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ennyi feszültség...

Mit lehet ennyi feszültség ellen tenni? (nagyon hosszú, de a többi lent)

Figyelt kérdés

páromnak címeztem a levelet, nagyon hosszú, és talán zavaros-mert már nekem se világos amit itt zajlik-.

amit bemásolok arról szeretnék valami olyan választ kapni amiben leírják más jóval összeszedettebb gondolkodásúak, hogy most mit csináljak, hogy a helyzet ne legyen ennyire kritikus? minden benne van a leírtakban, és nehéz így élnem velük. 3-an vagyunk egy lakásban. vannak még más fennakadások is, de lelkileg ezek bántanak (minket) a legjobban.

az nincs a levélben, hogy Kati(párom édesanyja) 25 éve egy nem dolgozó, részeges, bunkó, mindenkit elutasító emberrel él(t) együtt. elküldtük a lakásból, mert részegen elég sok bajt okozott-rontgált, kiabált, sírtunk miatta, de nemv otl verés, csak szimplán a látvány és hangulat-. hétvégente találkoznak, és megvan győződve Kati, hogy a volt férje még most is odavan érte, és szívből szereti őt. ha itt volt Pityu(volt férje) azért sírt-mert ugye ivott-, most nincs itt és hiányzik neki, ezért sír.

senki s érti miért vannak együtt. hisz a férj a nő pénzét költötte vagy 20 évig cigire, alkoholra..

na, a többi pedig arról szól, hogy nekem milyen a kapcsolatom Katival.


Valaki elmondhatná, mit csináljak?! és Párommal hogy segíthetnénk egymáson.


figyelj. a te anyud nem ismer-téged, mindent a nevelésedből adódóan csinálsz meg, nem pedig mert olyan baszott jó lelkű vagy. mindenki seggét kinyalod jobbról-balról, ahogy épp jól esik neki. szinte ez részedről megalázkodás, hogy mással ennyire készséges vagy. sosem fognak valakinek tekinte, és anyád csak az édes, aranyos, örökkön örökké szeretere méltó fiát fogja látni. édes álom, mit ne mondjak. csak nekem nem fáj a valóság? én merem csak elmondanod neked? miért olyan nehéz úgy kezelni az embert ahogy ő azt megérdemli? miért kell hogy esténként taknyom-nyálam összefolyjon ő miatta? nem értelek téged és anyukádat sem. a szeretetet olyan arányban és mértékben adja az ember a másiknak, ahogy ő viszont kapja. és nem, én sosem fogok erőt venni magamon és bárki alá benyalni, hogy kedveljen, mert tiszteségtelen dolog. nem kell protekció, hogy valaki csak jókat mondjon és a képembe vigyorogjon miközben legbelül elképzeli h pofon basz egy lapáttal. én szeretem az egyenességet. csak én azért nem mondok anyádnak bármit is, mivel nem tartom érdemben alkalmasnak erre. ő egy senki, még mindig. érdemtelen, lényegtelen és még le is nézem ahogy lehet. a tiszteletet miért adjam meg egy gonosz 2 színű embernek? hol mutatt példát ő nekem?


és még annyit, hogy én vagyok a másik feled, a párod, tudod akivel leakarod élni az életed.


(mellékesen: anyád jelenléte már akkor irritál, hogy tudom 10 perc múlva haza ér. előre szar, hogy azt a rohadt puszit kell adnod, hogy olyan kérdéseket kell feltennem mintha annyira érdekelne a napja, vagy hogy fáj a baszot lába. tőlem el is törhetne, mit érdekel az engem?! )


a lényeg amit kiakarok ebből hozni, hogy rosszul csinálod-nem jó úton haladsz-, ha továbbra is anyádhoz mész magyarázkodni mit értett félre.

neked nem fáj, hogy engem szid vagy becsmérel? hogy képes bármilyen ismeretség nélkül így beszélni velem?

te pedig...... csak nézel, mint a hülye gyerek. anyádnak sosem mondanád meg, hogy: fejezd be, miért kell Lillával folyamatosan így beszélni? miért érdemli ezt ő ki? mire jó, hogy feszültséget generálsz és ő is vissza fog szólni?" sosem mondanád ezt. ó, persze, most belerögzül az agyadban ÉS fogadni mernék(:D!!!!:D:D), hogy 1 héten belül, ha hasonló eset történne akkor egyből mondanád(vagy épp nem, mert ezt mondtam most;D :DDD).

érdekes ember vagy te is. én seggem is nyalod. nekem szeretet kell, amit nem azzal adsz meg hogy minden vágyam, óhajom, sóhajom teljesíted azonnal-ezt hívom megalázkodásnak, és gyengeségnek-.

anyád elfog üldözni, nem csak itthonról, hanem mellőled is. mindig csak téged ringat a kebelén, még 20 éves létedre is. ez neked nem ciki? persze, hogy nem az- te mindent olyan egyszerűen fogsz fel-. és nem azért, mert férfi vagy. semmin se gondolkoztál el, szerintem lassan épp itt lenne az ideje, hogy fel vedd a ritmust a szaros élettel vagy épp velem, ha mellettem szeretnél tényleg élni. bár semmi se kötelező, és muszáj, te döntésed mit akarsz az élettől.

ha anyádon múlna a barátnőd, szerintem egy kellemes, vicces és igazán fordulatos életre ne számíts.

különben is néha úgy érzem, mint arra nevelne anyád, hogy neked feleljek meg? miért is? miért is van erre szükség? a társam nem a tanítom, nem egy halálos betegség, amivel együtt kell élni és terápiára járni h ne pusztuljak meg idő előtt. azért én elég szabad-akaratú és öntörvényű vagyok-ami szerintem koromhoz képest nem abnormális-, hogy eldöntsem kivel hogy viselkedem, mégha a saját érdekem múlik is ezen.


tehát szeretnélek megérteni, és szeretném, ha elmondanád miért vagy ilyen amilyen, és miért nem mersz 20 évesen -szintén a makacs(és fura, de egyben gyenge) természeted ellenére igazán őszintén elmondani bárkinek ami a fejedben vagy a szíveden van és akár még nyomja is...-


ezekre mind írhatsz, vagy ha hazaértél, akkor beszélhetünk erről. de akkor kérlek hogy olvasd fel a levelet és úgy beszélj.


még mindig nem hiszem el-én hiszem h több vagy ennél- hogy ilyen egyszerű és gyenge ember lennél...


2011. szept. 23. 10:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Így már egy fokkal érthetőbb, a leveled borzalmas, szerintem ne add oda!!

Azonban: 20 évesek vagytok, anyuka kérójában. Sajna az a legjobb, amit tehetsz, hogy befogod azt az őszinte szádat! Nem fogsz tudni hatni anyukára, mert ő már idősebb, megvan a maga kis élete. Az mindegy, hogy ő ezt hogyan szerezte, az az övé. Te ebbe úgymond "beletolakodtál". Vagyis el kell fogadnod az ő szabályait, vagy el lehet onnan jönni.

2011. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:57


igen, teljesen igazad van!

jól látod a dolgokat :)


eléggé határozott ember vagyok, de csak azzal akinél tudom, hogy el is érek valamit.

párom még nem állt ki mellettem igazán. nem is védett meg, csak hallgatott. ha mondom neki hogy anyukád már megint hallod miket mond, és te erre miért nem válaszolsz? akkor annyit mond, h most mit csináljak?

nem mer(t) soha sem visszafeleselni. ez nem feleselés, egyszerűen ha szeretsz valakit, megvéded mert a tiéd, és becsülöd, örülsz hogy ő van neked és nem hagyod a szarban.

én érte bármikor kiállnék, és ez nem is volt sosem kérdés!

sokszor ültünk le Katival, de eredménytelen volt minden. másnapra bunkó volt, katonás, idegesítő.

az a vicces, hogy egyedül csak ő viselkedik így velem. én párom nagyszüleit úgy szeretem mintha a sajátom lenne:) nagyon kedvesek, bármikor szívesen átmegyek, és illedelmesen, szépen beszélek, mert ők valóban tiszteletre méltóak. ők is tisztelettel bánnak velem, és mindig komolyan elbeszélgetnek, ha probléma van. ők sokkal logikusabbak és következetesebbek. még jobban is fiygelnek az emberre :) ők a 2. szüleim!

párom unokaöccse? ő pedig mintha testvérem lenne :) mindig megölel, és puszit ad nekem, imádjuk egymást!


nem értem, hogy akkor Katinak mi a fene baja van?


párom azt mondta, hogy be van kattanva.. valami baja lehet. hát nem tudom.

2011. szept. 23. 11:04
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt igazából úgy látom erősen erősen dominál az emberi butaság!

Buta, tanulatlan embertől nem tudom hogy mit lehet várni. lehet hogy semmit. És még részeges is.

A párod anyja meg lehet kicsit flúgos hogy még szereti.

Mindezek ellenére neked nincs jogod, és nincs hatalmad ezt megváltoztatni, és ebbe beleszólni! Te a párodat választottad, ő pedig téged. neki van egy családi helyzete. valószínűleg ez eddgi is ilyen volt mieéőtt ti összejötetek. Ezt vagy megszokod, vagy megszöksz. Az utóbbi talán egy költözzéssel lenne a legoptimálisabb. menjetek albérletbe, vagy valami megoldást találjatok! És ahogy írtam már 2 üzivel előőbb is, ha szeret téged a fiú, lesz erre megoldás.

2011. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

egyébként azért lehetek buta, mert nem tűröm el hosszútávon ezt a helyzetet?

mindenkinek más a tűrőképessége. engem elég sokat terrorizáltak régebben és azt hittem hogy most azért "fogadnak be" hogy jobb legyen mindenkinek.

úgy gondolom talán direktbe csinálja Kati, hogy haza menjek. de én már kérdeztem, sőt mondtam és még össze is pakotlam, vissza mentem édesanyámhoz és azt mondta ne menjek el! és vissza cipelte a cuccaimat

akkor most?

2011. szept. 23. 11:10
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értelek. Elvárod a 20 éves sráctól, aki otthon lakik, meló híján anyuka kenyerét eszi, hogy szálljon szembe anyukával? Nagy elvárás ez! Majd olyan 8-10 év múlva talán képes is lesz már erre, addig ne számíts sok jóra. Amíg ott laktok, addig el kell ezt viselni, utána már valószínűleg sokkal könnyebb lesz, csak jóóóó messzire költözzetek. :D
2011. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

nem szembe szállni, nem feleselni. ha szidják a párod és hallod, akkor mit tennél? néznél ki a fejedből és azt mondanád h ez van?

értem én h el kell viselni dolgokat, na, de oktalanul és ismeretség nélkül szitkozódik.

párom ismer, ő nem, és hiába akarja elhitetni h megakar ismerni, amikor elkezdek beszélni, akkor elhallgattat és ott hagy.

2011. szept. 23. 11:13
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy gyáva kis p.ö.cs!!! Nem mer szólni, még akkor sem, ha anyukának nincs igaza.

Én egy ilyen srác mellett tuti nem bírnám sokáig! Az a minimum, hogy ha a muter téged cseszeget, akkor legalább próbáljon meg megvédeni!

2011. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A levél feléig jutottam. Ha én lennék a párod, és ezt így ideadnád, akkor sem olvasnám tovább, b@sználak ki, mint macskát szarni.
2011. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ne add oda ezt a levelet. Ha megteszed, egyetlen vége lesz, könnyes búcsút vehetsz a párodtól. Ezt előre borítékolhatom.


Ő az anyukáját választja, egy 20 éves fiú még nem férfi, hanem még sokkal inkább gyerek. Ha 30 éves lenne, akkor inkább megértenélek, de így...

Másrészt meg amilyen stílusban írsz, hát vagy fogalmazd át, vagy dobd ki a fenébe. Elhiszem, hogy ki vagy akadva, de ez a levél leginkább téged minősít, hogy micsoda hárpia vagy. Legalább erre a 40 sorra vegyél már erőt magadon.

És az egy dolog, ahogyan anyósjelöltedről írsz, de ahogyan lehordod a sárga földig a párodat, én kutya legyek ha megtűrnélek ezek után magam mellett!


Nem kell itt benyalni senkinek, én sem vagyok jóban az anyósommal, szabályosan rosszul vagyok ha csak rá gondolok, de soha senkinek, pláne nem a férjemnek nem beszéltem ilyen stílusban az anyjáról! Pedig meg tudnám fojtani egy pohár vízbe a vénasszonyt. A párom tisztában van ezekkel a dolgokkal, nem is erőlteti, hogy vágjak jó pofát, és ő is tisztában van az anyukája "hiányosságaival", de mégiscsak az anyja. Sok mindent elnéz neki ezért, de az én pártomat fogja, mert én és lassan két gyerekünk az ő családja. Ha nem így tett volna, ha olyan lenne, mint a te párod, akkor már rég hagytam volna ezt az egészet. Mert anyukával nem lehet és nem is szabad versenyezni, mert lehet, hogy nem most, majd pár év múlva lesz botrány belőle.


Szóval én azt mondom, hogy ne ereszkedj le erre a szintre, amin most megfogalmaztad ezt a levelet!

2011. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szavaddal ütöd a másikat.A levél stílusa szörnyű,ostoba,helyesírásról meg ne is beszéljünk,legalább javítsd ki a hibákat.Értem én,hogy marha őszinte vagy,meg nyers,meg bátor,meg talpraesett meg blablabla,de akkor meg minek a levél?Ez szerintem gyávaságra vall.Be kellene látnod,hogy te és a barátod pont ugyanolyan gyávák vagytok.Nem nőttetek fel a feladathoz még,egyébként meg ahogy már írtátok sincs,egyelőre nem lenne okos dolog az anyukával szemben kiállni..
2011. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!