Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy így érzek ennyi...

Jogos, hogy így érzek ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Érezne valaki hasonlóan a helyemben? Férjem az exfeleségét, míg együtt éltek eltartotta, mindent fizetett neki. A nő is dolgozott, de félrerakosgatta titokban a fizetését. Mi 6 éve vagyunk házasok és ezalatt az idő alatt velem egyáltalán nem úgy viselkedett, mint az előző nővel. Igaz, rosszabb lett az anyagi helyzete is, én pedig nem vagyok a "tartassuk el magunkat" fajta nő. Van állásom (tanári), fizetésem, rendesen bele is adom a közösbe. Mostanában kezdtem úgy érezni, hogy bár soha nem lennék kiszolgáltatott, eltarott, elkényeztetett nő, mégis fáj, hogy a régi nőnek ki volt nyalva a feneke.
2011. jan. 14. 09:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jogos.
2011. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
81%
És mindezt onnan tudod, hogy a férjed mesélte, esetleg a barátai megerősítették, hogy igen, így volt. Pedig lehet, hogy pont olyan volt vele, mint Veled, csak így könnyebben megkapott Téged. Sok nő irigyli a régit, ha esetleg Ti is elváltok, Rólad fogja ezt mesélni a következőnek.
2011. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem hazudott, ezek tények. (máshonnan is meg van erősítve) Nem dicsekedve mondta el régen, hanem teljesen egyszerű információként.
2011. jan. 14. 09:47
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem arról van szó, hogy a férjed tanult az esetből.


Pl. én sem úgy viszonyulok a férjemhez, mint az előző páromhoz, akivel nem voltam boldog. Tanultam az esetből, és igyekszem ugyanazokat a hibákat nem elkövetni.

Már 10 éve együtt vagyunk, és most boldog vagyok Vele.


Gondolom, ő is hasonlóan próbál cselekedni.

Az ő szempontjából kihasználta, anyagilag is élősködött rajta egy nő, és ezt nem szeretné még egyszer átélni. Tudni akarja, hogy nem a pénzért vagy vele.


Ettől függetlenül, ha több kényeztetésre vágysz, több udvarlásra, azt közöld vele. Lehet, hogy nem is gondol arra, hogy ez neked fáj.


Te meg próbáld megérteni, hogy neki milyen érzés volt akkor úgy kinyalni egy asszony fenekét, hogy az meg sem érdemelte, és ez milyen sebet hagyott rajta.

2011. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%
Nyilvánvalóan tanult a hibájából. Épeszű ember nem esik kétszer ugyanabba a hibába. Persze hogy fáj, de teljesen normális, ha megváltozott egy ilyen után. Te is megváltoznál, ha hasonlót élnél át.
2011. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ezt értem, hogy tanult a hibájából. Olyan hülyén tudom csak megfogalmazni, de bennem meg egy olyan érzés van, hogy a rosszabb ember kapta a jobb "elbánást."
2011. jan. 14. 09:53
 7/38 anonim ***** válasza:
Hát igen, igazad van, de nem lehet rajta változtatni. Talán idővel, ha biztos lesz benne a párod, hogy te más vagy, majd megváltozik.
2011. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Nem is arra gondoltam, hogy hencegett vele, és érted írtam, nem ellened. Hogy innen is gondold végig. Mindenesetre nem hiszem, hogy 6 év alatt nem vette volna észre, hogy Te nem olyan vagy. Néhány rossz szokást le tud vetkőzni egy ember erős akarattal, de az alaptermészetét nem tudja megváltoztatni.
2011. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Észrevette már, igen. Tudja, hogy én totálisan más vagyok. De annyira, hogy én nem bírnék tükörbe nézni ha valakin csak lógnék, közben sutyiban gyűjtögetném a lovettát ki tudja mi lesz a jövőben elgondolással. :S

Én úgy érzem, hogy neki ez így most kényelmes, hogy én a gyökeres ellentéte vagyok az előző nőnek. Én nem azt várom, hogy ugyanazt tegye velem is, mint vele. Csak éreztesse engem "hordoz a tenyerén", mert én "megérdemlem".

2011. jan. 14. 10:05
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

A múltban elkövetett hibákból az emberek vagy tanulnak, vagy nem, de úgy látszik, a párod tanult belőle és már nem akar ugyanabba a hibába esni.

Mi mindketten nagyon csúnyán megégettük magunkat az előző házasságunkban, ezért sokkal óvatosabbak, sajnos bizalmatlanabbak is vagyunk most. Őt is becsapta az exe a pénzügyekkel és engem is csúnyán letaposott az exférjem, ezért most, a jelenlegi kapcsolatunkban, bár elveink ellen való, még nem mertük 100%-ban felvállalni a közös pénzügyeket. Mi ezt folyamatosan megbeszéljük, mindketten tudjuk, hogy mi miért van így, ezért egyikünknek sem sérelmes ez a helyzet. Amit a férjed az előző kapcsolatában megélt, az egy nagyon súlyos törést, bizalomvesztést okozott nála. Valószínűleg nem azért volt nagyvonalú az előző feleségével, hogy az ilyen csúnyán átejtse, becsapja. A nagyvonalúságot kiölte belőle az exe, amit maximálisan meg tudok érteni. Az én párom pl a lelkét kitette az előző felesége (nem közös) gyerekeiért is évtizedekig. A teljes, nem kevés fizetését rájuk költötte, a házukat is kibővítette, felújította, ezek után mégis egy szál bőrönddel került ki a kapcsolatból úgy, hogy az exe azt mondta, ez így rendben van. Én teljes mértékben megértem, hogy ezt a hibát nem fogja többször elkövetni és tudomásul veszem, hogy velem már nem lesz ilyen "önzetlen."


Sajnos a múltbéli sérelmeket, elkövetett hibákat az ember gyakran a jelenlegi kapcsolatában torolja meg és már az is nagyon jó, ha tudatosan próbál újra bízni, hinni.

2011. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!