Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy így érzek ennyi...

Jogos, hogy így érzek ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Érezne valaki hasonlóan a helyemben? Férjem az exfeleségét, míg együtt éltek eltartotta, mindent fizetett neki. A nő is dolgozott, de félrerakosgatta titokban a fizetését. Mi 6 éve vagyunk házasok és ezalatt az idő alatt velem egyáltalán nem úgy viselkedett, mint az előző nővel. Igaz, rosszabb lett az anyagi helyzete is, én pedig nem vagyok a "tartassuk el magunkat" fajta nő. Van állásom (tanári), fizetésem, rendesen bele is adom a közösbe. Mostanában kezdtem úgy érezni, hogy bár soha nem lennék kiszolgáltatott, eltarott, elkényeztetett nő, mégis fáj, hogy a régi nőnek ki volt nyalva a feneke.
2011. jan. 14. 09:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
58%

Jaj, én is hasonlókat éltem át, de nem részletezném, csak fő vonalakban: a pasim dobott (megcsalt egy másik csajjal), majd benyögte, hogy azért bánik úgy velem ahogy bánik, mert vele is úgy bántak (holott én sem érdemeltem meg azt a viselkedést amit felém tanúsított), de! Itt nincs vége, sajnos most már én is úgy bánok a pasikkal, ahogy az utolsó bánt velem (gondolom így bosszulom vissza), bár nem annyira csak egy kicsit. Szerintem ezek a dolgok önmagukat gerjesztik.


Egy dolgot tehetsz: elfogadod és elviseled, vagy a sarkadra állsz és borítod a bili, bár lehet hogy utána egy gázabb pasit fogsz ki, mert az is benne van a pakliban...


Hogy jogos-e? Ezt most nem értem. Azt írod, hogy te nem vagy olyan akinek a fenekét ki kellene nyalni... akkor hol itt a probléma?


Amúgy egy másik történet: az egyik barátnőm megismerkedett egy pasival akinek annak idején volt nője. A nő elvitette magát Ibizára a pasival- a pasi hitelt vett fel, majd miután hazatértek rá egy hétre közölte a nő hogy dobja a pasit. Ekkor került képbe a barátnőm, aki összejött a dobott pasival, majd teltek múltak a hónapok és odaköltözött a pasihoz. A pasi 34 éves létére még az öregapjával lakik egy kertes házban. Nos a barátnőm a teljes fizúját leadja, mert a pasi mindig talál valamit: ezt fel kell újítani, ezt meg kell csináltatni, Kell egy új kocsi, el kell menni sielni a haverokkal ...stb... (most meg teljesen meg vannak szorulva, mert van 3 hitelük és nem tudják fizetni) Vegyük észre: a pasi a mostani párkapcsolatán bosszulja vissza az előzőt, vagyis rajta hajtja be a pénzt, amit az exére költött. Most ott tart a dolog, hogy a barátnőm 8 év (!) után sincs még eljegyezve sem, a pasi otthon döglik és költi az öregapja nyugdíját és a a barátnőm fizuját, a barátnőmnek 0 azzaz nulla megtakarítása van, sehol nem tart és még saját lakása autója sincs...ráadásul eszeveszetten ketyeg az a biológiai óra is.... No az már más kérdés, hogy miért tűri a barátnőm ezt, de ez már csak rájuk tartozik...

2011. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjed tanult az esetből,szerintem úgy gondolhatja,hiba volt így viselkednie az előző társsal és most nem szeretné veled is elkövetni azt a hibát.És az is lehet oka,hogy úgy látja,te nem is igényled ezt.
2011. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Nem igénylem valóban. Nem is a pénzt igényelném. Talán gesztusokat, hogy én jobb vagyok, mint az előző aki átvágta, levette anyagilag.
2011. jan. 14. 11:07
 24/38 anonim ***** válasza:
Milyen gesztusokra vágysz, tán nem vesz neked ajándékokat olykor-olykor, vagy egy étteremben/kávézóban is felezitek a számlát?!
2011. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

De hát nem gondolat olvasó a férjed.Valahogy próbáld finoman a tudtára adni,vagy kipuhatolni,miért bánik veled úgy,ahogy.Mit gondol a közted és előző társa közötti különbségről?

Vagy ami a legjobb,egyszerűen mondd el neki,hogy te nem akarsz eltartott,kényeztetett nő lenni,de jól esne ,ha többször kedveskedne,kicsit jobban kimutatná a megbecsülését.

2011. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nem szoktuk egy kávézóban feleseben fizetni a számlát. :) Kapok néha ajándékot is. Apróságokat. Szál virágot, kedvenc édességemet.

Ezzel nincs is baj. Bár anyagilag nem vágyom a kitartott nő szerepére, hogy finoman fogalmazzak, azért eléggé nem az van, hogy a férfi a domináns pénzügyekben nálunk. A klasszikus szerepre vágynék. (a pasi vállalja a többet, még ha nem sokkal is, de a feeling)

2011. jan. 14. 11:26
 27/38 anonim ***** válasza:

Nem értem a probléma lényegét.


1. Teljesen más amit nehezményezel mint amilyen elveket vallasz. Ha te büszkén feltartod a fejed és mondogatod hogy téged nem kell eltartani, és te is ugyanúgy ki akarod venni a részed a közös költségből, utána meg azon nyafogsz hogy nem tehetsz félre dugipénzt.


2. Miben más a pasas viselkedése? Nem láttam egyetlen erre utaló mondatot sem. Ő alkalmazkodik egy helyzethez amit TE teremtesz. Te beadod a fizetésed a közösbe, ő is beadja. Mit vársz még tőle? Ha neked ez a felállás nem tetszik, akkor jelents be, hogy havi 20 ezret szeretnél külön számlán gyűjtögetni, mert nem szeretnéd hogy más legyen a felállás mit az exével volt. Vagy, nem szólsz semmit és külön gyűjtöd, és ha sor kerül egy szakításra meggondolod hogy elmondod-e neki vagy sem.


3. Egy nő azt kap meg egy férfitől amit szeretne (persze a lehetőségekhez mérten). Te nem jelzed neki hogy mit szeretnél, csak puffogsz magadban hogy bezzeg a másikkal más volt. Ez nem egy építő hozzáállás.


Ha ezt így előadod neki, nem fogja érteni mi bajod van tulajdonképpen, mert én sem értem. Megkérdezné hogy és akkor mit akarsz? A válaszod az eddig leírtak alapján konkrétan SEMMI lenne. Akkor miről beszélünk?


32/N

2011. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Kedves 11:31-es.


Nem értem a probléma lényegét.


1. Ha elolvasod hozzászólásaimat, akkor én nem azon nyafogok, hogy nem tudok félretenni pénzt. Azon "nyafogtam", hogy az exnej olyan elbánásban részesült aminek én nemhogy a felét, negyedét, de még a tizedét sem kapom meg. Pl.hogy ne szakadjak meg rezsi fizetésnél, vagy ne én vásároljak be állandóak kajákat, vagy 1 évben egyszer elvigyen moziba, vagy ne a turiból vásároljak magamnak.


2. Abban más a viselkedése, hogy ott ő volt a családfenntartó, itt meg már szinte én vagyok. Bizonyos okokból amik nagyon bonyolultak és hosszú lenne leírni, neki most nagyon kevés pénz jön be jó ideje.


3. Már volt, hogy mondtam neki, hogy egyre hülyébben érzem magam ebben a helyzetben.

2011. jan. 14. 11:39
 29/38 anonim ***** válasza:

Egy dolgot jobb,ha elfogadsz.Őt választottad,pedig tudtad,hogy milyen az anyagi helyzete.Vágyhatsz rá,hogy ő lesz anyagilag a domináns,de ha egyszer nincs annyi bevétele,akkor mégis miből? Régen megtehette,hogy eltartotta a feleségét,most nem teheti,de te így is hozzámentel,akkor bizony marad a turi.

Te tudod,hogy a férjed mennyit dolgozik,hogy bírna-e még többet.Ha nem tetszik a helyzet,nyisd ki a szád és mondd el neki,hogy vállaljon másodállást,mert te nem fogod eltartani.Ha félted a házasságod emiatt nem szólsz,arra nem tudok mit mondani.

2011. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Azért nem azt kapod, mert láthatóan azt elcseszte válás stb. Követné el még egyszer ugyanazt a hibát? Teljesen logikusan viselkedik a férjed.
2011. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!