Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy így érzek ennyi...

Jogos, hogy így érzek ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Érezne valaki hasonlóan a helyemben? Férjem az exfeleségét, míg együtt éltek eltartotta, mindent fizetett neki. A nő is dolgozott, de félrerakosgatta titokban a fizetését. Mi 6 éve vagyunk házasok és ezalatt az idő alatt velem egyáltalán nem úgy viselkedett, mint az előző nővel. Igaz, rosszabb lett az anyagi helyzete is, én pedig nem vagyok a "tartassuk el magunkat" fajta nő. Van állásom (tanári), fizetésem, rendesen bele is adom a közösbe. Mostanában kezdtem úgy érezni, hogy bár soha nem lennék kiszolgáltatott, eltarott, elkényeztetett nő, mégis fáj, hogy a régi nőnek ki volt nyalva a feneke.
2011. jan. 14. 09:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán értem a probléma lényegét. A házasságban szerzett vagyok közös, függetlenül attól, ki mennyit keresett és a megtakarítást hol tárolja.

Az ex hiába rakosgatott félre, az összes megtakarításba ez is beletartozik, fele a férjedet illette volna.

Csodálkoznék, ha az ügyvédek nem ismernék a családjogi törvényt.

A ti fizetésetekre ugyanez vonatkozik.

2011. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
A bíróság és az ügyvédek nem nyomozó hatóság. Ha az exfeleség nyitott egy a férjem által nem ismert számlát és oda sunnyogta a pénzt, akkor hiába a vagyonközösség meg egybek. Jóval a válás után jutott tudomására (véletlenül), hogy milyen szépen "takarékoskodott" az ő rovására az exe. :) Szép dolgok ezek.
2011. jan. 14. 10:25
 13/38 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy most én majd ölbetett kézzel akarok ülni és gyűjtögetni, nem a pénz a lényeg. Hanem, ahogy az előző oldalon is leírta a kedves hozzászóló, hogy a előző nej szemétsége miatt én vagyok (szerintem) nem megfelelően kezelve.
2011. jan. 14. 10:27
 14/38 anonim ***** válasza:
69%

A félrerakosgatást nyilván addig élvezhette, amíg együtt voltak, tehát mivel a mindennapos kiadásokba nem szállt be, így gondolom a sajátját arra költhette magára, amire akarta. (Ez a külön bankszámla, amit azóta írtál kicsit gyanús.)

Ha te még kérdező nagy hangsúlyt is fektetsz arra, hogy te egy saját lábadon megállni akaró nő vagy, sőt kikérnéd magadnak, ha az ellenkezője történne, akkor miért baj, hogyha eztő szónélkül elfogadta. Lehet, hogy ez volt az egyik döntő tényező, amiért most téged választott.

2011. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Óóó, kedves 10.25-ös, látszik, hogy nem sok tapasztalatod van a dörzsölt, rafinált emberek ügyes trükkjei és a valós bírói gyakorlat, a "jog" terén. Ami nem kerül a bíróság tudomására, azzal a kutya sem foglalkozik. Az én exférjem is sok-sok milliót tüntetett el "nyomtalanul", de több ilyen esetről is tudok. Egy olyan világban, ahol pl a feketegazdaság mindenki szeme láttára vígan virágzik, ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy sima polgári perben mindig minden a jog és az igazság(?) szerint történik.
2011. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
A férjed az előző házasságában nem csak nagyvonalú volt, hanem számolni sem tudott... Azért annak csak fel kellett volna tűnnie, ha nagyjából mindenre ő költött, a felesége keresetének nagy része nem tűnhetett el a semmibe. Vagy talán annyira diszkrét volt, hogy még azt sem kérdezte meg, hogy mennyit keres?
2011. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Miért lenne gyanús a külön bankszámla?

Bárki nyithat bárhol egy másik számlát, a bank nem fogja a házastársat kiértesíteni, hogy tudjon róla. Ez már a becsületről szól. Ami meg vagy van valakinek, vagy nincs. :S

2011. jan. 14. 10:41
 18/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sajnos telesen jól látod a helyzetet, de az vigasztaljon, hogy akit anno a tenyerén hordott érdemtelenül, az már nem a felesége, ő inkább veled él, téged választott!
2011. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz. Ezt én is kérdeztem, hogy nem gondolt bele, hogy hova lesz az exnej havi fizetése? Teljesen megbízott benne, nem számolgatott utána, hogy mire költötte. Fel sem tételezte róla, hogy eldugdossa egy fillérig.
2011. jan. 14. 10:43
 20/38 A kérdező kommentje:

10:42-es! Ez igaz. :)) A lényeg, hogy velem él és engem szeret.

(Ez exnej azóta talált másik "szponzort". Vele ugyanezt csinálja, mint a féjremmel. Úgy néz ki ilyen egyéniség, hogy meg tudja ezt csinálni a pasikkal.)

2011. jan. 14. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!