Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ezek után a...

Mit tennétek ezek után a helyemben?

Figyelt kérdés

Kicsit dühös vagyok, és nem tudom, mit tegyek, ezért kérnék tanácsot. Helyzet:

Anyám középsulis korom óta úgy bánik velem, mint egy mostohagyerekkel, pedig nem voltak igényeim, nem kértem tőle semmi extrát, de se ruhát, se cipőt nem vett, hiába kértem, pedig apámtól minden hónapban kikövetelte a nagy összegű gyerektartást(elváltak), és az államtól is szép összeget kapott. Jó tanuló voltam, suli mellett dolgoztam, és a barátnőm segített, ahol tudott. Ezt a barátnőt anyám kiutálta, és mivel én védtem, engem is cikizett folyton, más lányt akart nekem, és ezt nyíltan el is mondta. Barátnőmet minden ***-nak lehordta, és letagadta, hogy tudott volna az eljegyzésünkről, pedig a vita elkerülése miatt neki szóltunk először. Mikor elegem lett, 18 évesen elköltöztem,engem okolt, hogy nem sikerültek vizsgái(mániákus diplomagyűjtő), persze a tanulás miatt hanyagolta a kisebb testvérem, ami nem tűnt fel neki. Esküvőnkre illemből meghívtuk, otthoni ruhában jött el, és lagzi alatt legalább 300 darab sütit vitt el titokban, amihez semmi köze nem volt, sajnos későn vettük észre, hogy miért tűnik el kocsival óránként. Majd ő esküdött új férjjel, amiről nem is tudtunk, mikor kérdeztük,miért nem szólt, nevetve mondta, hogy csak a családot hívta meg. Milliószor döntöttem el, megértem, megbeszélek vele mindent, de sosem hallgatott meg, vagy csak a maga igazát hajtotta, a testvéremmel azóta sem törődik, teljesen elvadult tini lett belőle. Úgy érzem, ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Szerintetek?


2011. jan. 11. 23:28
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Kedves 0:33 as- igen, gondoltunk rá, de abból tényleg csúnya per lenne, és félek, ő is megsínylené. Még alig 12 éves, kiskamasz, és rossz hallani, miket nem csinál, hogy felhívja magára a figyelmet, volt már komoly baj is, de szépen eltusolták, a rokonok sem tudtak tenni semmit.
2011. jan. 12. 00:37
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
már bocs 00.25-ös de ez egy baromság. az, hogy kihordott valaki, még nem jogosítja fel semmire sem az embert. ennyi erövel az abortusz is tök rendben van meg ha a kukába dobod a babát, végül is 9 honapig kinlodtál vele, hagytad, hogy megváltozzon a tested stb. csak a babáért... sztem az ilyen szülöket meg kellene lincselni nem érdemelnek gyereket. mások meg egész életükben probálkoznak meg nem lehet babájuk. de ez meg az én véleményem.
2011. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
hát ha még 12 éves akkor mindenképp megprobálnám a bíróságot mert ilyenkor a kamaszok nagyon befolyásolhatóak és 6 év rengeteg mig 18 lesz... 00:33 vtam
2011. jan. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy anya, ilyet tud mondani a saját fiának hogy nem tartozik a családhoz, akkor az nem igazi anya!

Az egy dolog hogy 9 hónapig hordozta...

Sajnos sok olyan anya van aki szintén ezt teszi, aztán meg megöli a saját gyerekét vagy stb. (sajnos sok ilyenről hallani)

Nem attól lesz valaki jó anya hogy megszüli a gyerekét, hanem attól, hogy amíg csak él a gyerekét szeresse, támogassa, ott legyen mindig mikor a gyerekének szüksége van rá. Sok olyan gyerek van aki rossz útra tér, a jó nevelés ellenére is, és azokat is szeretni kell, megpróbálni visszavezetni a helyes útra, na de ha ráadásul a gyereke, okos, művelt, kedves, tisztelettudó, akkor mit nem lehet rajta szeretni? Miért kell eltaszítani? Egyáltalán hogy van ehhez lelkiismerete? Csak ezt a világon már sokan megtapasztalták hogy ki mint vet úgy arat!!!

Soha nem tudnék olyat mondani a kislányomnak hogy már nem tartozol hozzám hagyj békén.

Ő a legnagyobb ajándék nekem a férjem mellett!

Kedves kérdező! Nagyon sajnálom a helyzeted, és így ismeretlenül még nekem is rosszul esett ahogy olvastam...

Törekedjetek arra, ha nektek lesz gyermeketek, ilyet soha ne kelljen átélnie! Anyukád legyen az ellenpélda!

Sok kitartást kívánok nektek ehhez a helyzethez! 29/N

2011. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Mindenképp erre törekedünk majd, ha babánk születik. Mikor azt mondta, csak a családot hívta, és minket nem, eldöntöttem, ha akkor nem voltunk családtagok, ne akarjon minket később se, unokástól, és ehhez tartani is szeretném magam, tudom, van, akinek ez nem tetszik, de nem szeretném a leendő gyermekemet a karjai közt látni. Néha régebben emlegette, hogy "ha lesz unokám, majd jól elkényeztetem, hogy majd főhet a fejetek, hogy mit csináljatok vele utána, hehe", így inkább nem is akarom, hogy ismerje. Csak félek attól, lesz, aki majd elítél, mert nem tudja, mi történt a múltban.
2011. jan. 12. 00:53
 16/28 anonim ***** válasza:

Én is így voltam egy ideig anyósommal. Csinálta a hülyeségeit, már 4 éves házasok voltunk 2 éves kisgyerekkel, mikor megjegyezte nekem hogy elraboltam a fiát, stb.

Ott ordibált a gyerekem előtt...

Akkor megbeszéltük a férjemmel hogy ennek nem tesszük ki a gyerekünket.

Nem is mentünk hozzá sokáig... (fél év)

aztán csak rájött hogy mit veszít, és felhívott minket, (bocsánatot nem tud kérni) ez már annak felel meg...

Talán 1 hónapig látta még az unokáját. Most már kijöttünk külföldre, 1 évben egyszer látja. Most már visszacsinálná de nem lehet.

Lehet hogy még a te anyukád is fog könyörögni, hogy "fogadjátok" vissza. 29/N

2011. jan. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem érdemel tiszteletet azért, mert hagyta magát fel csinálni, és felelőtlenül bevállalt egy gyereket, holott érzelmileg nem érett rá.


Ettől függetlenül az anya anya marad, némi tapintatot megérdemel, de a végtelenségig nem lehet csak nyelni és tűrni.

Kerülheted és lehetsz nyugodtabb. Tesódat jó lenne megmenteni. =/

2011. jan. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Én is töröm rajta a fejem, hogy lehetne, de egyenlőre nem tudok megoldást. A tesóm még szerette is a feleségemet, míg találkozhattunk, és kereste benne az "anyát", amit anyánkban nem talált. Ott volt a bökkenő, hogy ezt hangosan ki is mondta(még kisebb volt, nem fogta fel a szó súlyát), és anyám a feleségemet támadta, hogy elcsalja a gyereket tőle, biztos ellene is hangolja, pedig mi egy szóval sem uszítottuk tesómat. Nem venném a lelkemre egy gyerek uszítását a szülő ellen. A feleségem "bűne" annyi volt, hogy kedves és odafigyelő volt tesómmal, és ő ösztönösen kereste a szeretet ott, ahol megkapta. Rossz tudni, mi folyik, és megkötött kézzel figyelni :(
2011. jan. 12. 01:28
 19/28 anonim ***** válasza:
50%
Elnézést kérek mindenkitől akit esetleg megbántottam. Azért én nem törnék senki felett pálcát alélkül, hogy meghallgatnám. Mert mi csak az egyik felet hallottuk. Természetesen a szeretet és a tisztelet között nagy különbség van. Szerintem ha már egyszer az édesanyám annyival megtisztelem hogy nem beszélem ki mindenki előtt. Én azt kívánom, hogy minél előbb sikerüljön rendezni vele valamennyi problémádat, de ha mégsem, akkor kerüld el messzire, nincs értelme egymást ócsárolni...
2011. jan. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Semmi gond, hisz neked is lehet véleményed, örülök, hogy megtiszteltél soraiddal.

A világért sem kürtölném szét a személyét,(ez lenne sértő) mert ismerem és betartom az adatvédelmi dolgokat, csak ki akartam adni a bánatom, és nem volt célom ócsárolni, hisz a legrosszabb dolgokat, amivel igaz nekünk nem ártott, de másoknak igen, azokat le sem írtam, mert nem ez volt a célom, nem alázni,szégyenbe hozni akartam, hanem tanácsot kérni. Lehet, úgy tűnik, csúnyákat írtam, ami nem szép dolog, pedig csak az igazat írtam, semmi színezés nincs a dologban, és ha az igazság ócsárolásnak tűnik, tényleg sajnálom a dolgot. Csak tanácsot kerestem egy anonim oldalon.

2011. jan. 12. 01:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!