Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ezek után a...

Mit tennétek ezek után a helyemben?

Figyelt kérdés

Kicsit dühös vagyok, és nem tudom, mit tegyek, ezért kérnék tanácsot. Helyzet:

Anyám középsulis korom óta úgy bánik velem, mint egy mostohagyerekkel, pedig nem voltak igényeim, nem kértem tőle semmi extrát, de se ruhát, se cipőt nem vett, hiába kértem, pedig apámtól minden hónapban kikövetelte a nagy összegű gyerektartást(elváltak), és az államtól is szép összeget kapott. Jó tanuló voltam, suli mellett dolgoztam, és a barátnőm segített, ahol tudott. Ezt a barátnőt anyám kiutálta, és mivel én védtem, engem is cikizett folyton, más lányt akart nekem, és ezt nyíltan el is mondta. Barátnőmet minden ***-nak lehordta, és letagadta, hogy tudott volna az eljegyzésünkről, pedig a vita elkerülése miatt neki szóltunk először. Mikor elegem lett, 18 évesen elköltöztem,engem okolt, hogy nem sikerültek vizsgái(mániákus diplomagyűjtő), persze a tanulás miatt hanyagolta a kisebb testvérem, ami nem tűnt fel neki. Esküvőnkre illemből meghívtuk, otthoni ruhában jött el, és lagzi alatt legalább 300 darab sütit vitt el titokban, amihez semmi köze nem volt, sajnos későn vettük észre, hogy miért tűnik el kocsival óránként. Majd ő esküdött új férjjel, amiről nem is tudtunk, mikor kérdeztük,miért nem szólt, nevetve mondta, hogy csak a családot hívta meg. Milliószor döntöttem el, megértem, megbeszélek vele mindent, de sosem hallgatott meg, vagy csak a maga igazát hajtotta, a testvéremmel azóta sem törődik, teljesen elvadult tini lett belőle. Úgy érzem, ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Szerintetek?


2011. jan. 11. 23:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Sajnálak vannak ilyen nemtörödöm szülök akiknek csak addig kell a család amig pénz van belőle. Nagy ívben el kell kerülni jönn majd ő még a te utcádba mikor pénz kell neki.
2011. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
...és hová vitte azt a 300 sütit? Talán eladta? Vagy egy másik esküvőre vitte? Nem tudjátok?
2011. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se foglalkozz vele. Te megtettél mindent. Ő nem foglalkozik veled, te se foglalkozz vele. Az indoklása pedig nagyon durva, hogy miért nem hívott meg benneteket az esküvőjére.

Próbálj meg esetleg a testvéreddel törődni, mert neki szüksége lehet rád.

2011. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nincs értelme, viszont a testvérednek megpróbálhatsz segíteni ha tudsz. Lelkileg egy kis támaszt nyújtani, esetlen segíteni később munkát találni, vagy albérletet, hogy elköltözhessen otthonról.
2011. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Mivel volt egy kisebb fajta lagzijuk is, gondolom, oda mentette a sütiket, de tesóm mondta, hogy nem tudja, honnan, de annyi volt, hogy már a fagyóba sem fért, osztogatták ismerősnek, szomszédnak, meg ki is kellett dobni belőle. Azt hittem, a guta megüt. Tesómról annyit, hogy mikor kiderült, hogy elmondta nekünk anyámék esküvőjét, meg a fent írottakat a sütikről, trükkösen eltiltották tőlem. Titokban keresett meg mindig, és mikor erre fény derült, jól kikapott, megfélemlítették, azóta nem mer keresni, én meg nem akarom, hogy miattam terrorizálják, úgyhogy nem hívom, nehogy baj legyen belőle. Keveset tudok róla, amennyit a többi rokon mond, és nem épp szép hírek, sajnos.
2011. jan. 11. 23:48
 6/28 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak:S Ennek kapcsolatnak tényleg nincs sok értelme. Édesanyád marad, nem tagadhatod le, nyilván szereted is-de ez így nem tekinthető emberi kapcsolatnak sem nemhogy családinak:(


L/19

2011. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A tesódat próbáljátok meg megmenteni.
2011. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
13%
Ha Édesanyád nem hordott volna 9 hónapig a szíve alatt, egy pillanat műve, és meg sem születtél volna... Egy édesanya bármit is tegyen attól még igenis a világra hozott, és felnevelt téged,aki egyedül elpusztultál volna csecsemő korodban. Ha másért nem ,ezért szerintem minden ember köteles tisztelni ŐT. Ha nem akarsz nem kell vele találkoznod, nem kell beszélned vele, senki nem kötelez rá. De szerintem ez a probléma nem fog megoldódni úgy, hogy kibeszéled a hibáit másoknak. De ez csak az én véleményem...
2011. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
hát szerintem se sok értelme van egy ilyen kapcsolatnak. ez ügyben nem is nagyon tudsz segíteni. viszont a tesodat érdemes lenne mielöbb kimenteni onnan. ha annyira elvadult, mint ahogy mondod jó ég tudja milyen felnőtt lesz belölle. arra nem gondoltatok feleségeddel, hogy magatokhoz vegyétek? tudom csunya pereskedés lenne belöle, de igy se jobb. vagy ha már lasan 18 lesz ö is akkor segíteni neki valahogyan.
2011. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Valaha szerettem is, és felnéztem rá, de ezt szépen sikerült kiölnie belőlem. Sajnálom, ha az én hibám, hogy nem tudom tisztelni azt, aki megalázott és idegenként kezelt, míg családi összetartásra vágytam.
2011. jan. 12. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!