Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljek egy ilyen családban?

Hogy éljek egy ilyen családban?

Figyelt kérdés

Sosem volt békés családi légkör itthon, de mára már úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Anyám egyedül nevel minket gyermekkorunk óta (apámról nincs hír, nem fizet), hárman vagyunk testvérek.

Ő már akkoriban is depressziós volt, sokat bántott lelkileg és fizikailag is, így 12-13 éves koromra én is depresszióba süllyedtem. Jól titkoltam, de 16 éves koromig mást sem csináltam egyedül, csak sírtam és meg akartam halni, még az öngyilkossági kísérletig is eljutottam - de erről nem tudnak.

Annyira "terror" alatt voltam tartva, hogy egész állandóan rettegtem anyámtól és hiába vagyok már 19 éves, még ma is félek tőle. A helyzet, a kapcsolatunk javult kicsit mára, de sajnos mindez csak nekem köszönhető. Megértettem, hogy én is állhatok másképp a dolgokhoz, és változtattam is, de ő rosszindulatú, gyűlölködő, sokszor kegyetlen, amolyan "ha nekem rossz kedvem van mindenkinek legyen az" típus - és akárhányszor kértem, hogy változtasson, nem hajlandó. Egyszerűen kijelentette, hogy ő pedig nem fog megváltozni.

Nem mondom, hogy nem szeret, mert tudom, hogy igen, de nem hajlandó belátni, hogy mennyire tönkretett. Pedig én akartam még jobbá tenni a dolgokat, próbálkoztam, igyekeztem, de nem megy, ha csak én változok. Attól semmi nem lesz sokkal jobb.

A tesóimmal sincs jó kapcsolatom, ezt is megsínylette a gyerekkor. Nem sokat beszélünk, de a bátyám gyakran nagyon bunkó, a húgom meg egyre jobban hasonlít anyámhoz. De már velük sem tudok mit kezdeni.

Egy héten 7-ből 6 nap azzal telik, hogy anyámhoz nem lehet hozzászólni, mert csak ordít, veszekszik, őrjöng, húzza a száját, soha semmi nem tetszik neki. Igen, megint depressziós, de én már nem tudok rajta segíteni, mert még beszélgetni sem hajlandó.


Elköltöznék, ha tehetném, de nincs pénzem, rokonokhoz nem mehetek, és bár nyáron kerestem munkát, érettségivel nem kellek sehova, így most kezdtem bele egy OKJ-képzésbe.

Szóval ne mondjátok, hogy költözzek el, mert nem tudok. De azt sem tudom, mit tehetnék még, hogy ne kelljen minden nap a szobámban ücsörögnöm órákig, attól félve, hogy már megint kezdődik a veszekedés...


2011. jan. 7. 09:33
 1/7 anonim válasza:

Pedig nekem úgy tűnik, legjobb megoldás, ha elmész. Itt most neked kell lépned, hogy változtatni tudj a körülményeiden. Nem most rögtön, végezd el az OKJ-s tanfolyamot, de mellette állandóan figyelj, keress munkalehetőséget, tegyél félre némi pénzt, és amint tudsz, irány egy albi. Vagy ha továbbtanulnál a felsőoktatásban, akkor egy kolesz.


A negatív gondolatokat pedig felejtsd el! :-) Tudom, könnyű mondani, de hidd el, értékes ember vagy te is! A boldogságod nem függhet másoktól!


Így nem lehet élni... Szurkolok neked! :-)

2011. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor menj külföldre. ha beszélsz valamilyen szinten angolul, akkor kitchen porternek még mindig el lehet menni Angliában. Az is jobb, mint amiben most vagy. Tanulni pedig külföldön is lehet.

Az, hogy az anyád tönretette az eddigi életet nem jelenti azt, hogy a jövőben is így kell legyen. Tényleg csak egy út van, ha kilépsz a mostani életedből és egy újat kezdesz akár másik városban, akár külföldön. Hosszú az út, de érdemes végigjárni.

2011. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy pincériskolát elvégezni.Ha jól tudom,a pincéreknek nem olyan nehéz a munkájuk,és állást is könnyebben találnak.Vagy ami mostanában nagyon kapós munka,azok a régifajta munkák(pl.:szerelő munkák).Ebben a szakmában újabban nagy a hiány,mert csak öregek vannak.El tudsz helyezkedni,és hasznos is,mert ha elromlik valami,magadnak meg tudod szerelni.Az első havi fizetésed után keress egy albérletet.Találsz 28 000-ért is,de átlagban 30-40ezer ft között szokott lenni egy normális lakás.


(Én a külföldeset annyira nem próbálnám meg,külföldön rossz híre van a magyaroknak.)

2011. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, tehát a szerelő munkák nem nagyon érdekelnek. És igazság szerint amit most tanulok arra vágytam egész életemben, épp ezért nehéz arra gondolnom,hogy abba kell hagynom.
2011. jan. 7. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden nap mondj 3 olyan dicséretet anyukádnak, ami tőled őszinte, ő pedig örülni fog neki!


És ezt ne add fel, ne hagyd abba akkor se, ha eleinte elutasítja vagy hülyének néz érte. Ez működik, csak idő kell neki. Kitartás...

2011. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tetris ***** válasza:

Esetleg keress olyan elfoglaltságokat, amik nem kötnek az othonhoz. Például járogass el könyvtárba, barátokhoz beszélgetni, rokonokhoz segíteni, stb.

Mindezt azért, hogy kevesebb időt legyél otthon. A

Az előző is okosat mondott, hogy dicsérgesd anyádat, hátha valami megindul benne.

2011. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy társbérlet nem lenne olyan drága.
2011. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!