Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éljek alkoholista családban?...

Éljek alkoholista családban? Szeretet hiányban?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány vagyok. Anyukám alkoholista,bár rendes munkahelye van, de van amikor mielőtt másnap megy dolgozni jól berúg,hétvégén ez természetes számára.Karácsony is igy telik stb :\'( A nevelőapámról ne is beszéljünk, aki minden nap már reggel azzal kezdi a napot. Ilyen családban kell nevelkednem,de már kiskorom óta igy élek. Van amikor anyám elmond minden k...-nak pedig nincs is oka rá,mivel én próbálok nem rá hasonlitani. Depressziósnak érzem magam és nem birom tovább ebben a családban. Sokszor akartam öngyilkos lenni de annak semmi értelme,csak egy normális életet szeretnék. Vagy elmenni innen de nem tudok hova. Nevelőapám gyakran veszekszik anyámmal és nemegyszer verte meg. Mit tegyek?:\'( Sokszor gondoltam rá, hogy csak ugy lelépek de nem tudok hova.Semmit nem tudok tenni...Alig vannak normális barátaim és egyedül érzem magam...sokat sirok..segitsetek:(
2009. máj. 25. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell ezt elviselned, én sem tenném, nem szólnék egy szót sem, keresnék munkát és elköltöznék albérletbe vagy koleszba. Épp egy barátom is most került ki ilyen helyzetből, őt még verte is az apja, az ország másik felébe kellett költöznie hogy ne menjen utána. Ő is 16 éves.
2009. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők, rokonok is szóba jöhetnek. Ha van olyan akivel jóba vagy.
2009. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de rokonok közül nincs senki..se apám,senki :S

és tanulnom is kell,mellette nem tudok dolgozni,bár már mindjárt év vége.

köszi a választ

2009. máj. 26. 00:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Írtam privibe!! Olvasd el! Amúgy nem kell így élned, de nagyon meg vagy kötve...

De annyi bíztasson, hogy hamarosan véget ér.

2009. máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás. Ne menj dolgozni, tanulj, az nagyon fontos ahhoz, hogy jobb életed legyen. Ilyenkor leginkább a normális barátok tudnak segíteni. Tölts minél kevesebb időt otthon. Egy jó közösség rengeteget segíthetne. Énekkar, valamelyik gyülekezet ifjúsági csoportja.
2009. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En is igy elek...csak nekem nem nevelo apam,hanem az igazi..ez az utolso ev,hogy itthon vagyok,mert okt. egyetemre megyek es munkat keresek,hogy tobbet soha nem kelejen vissza jonnom..

Nagyon elbaxtak a gyerekkorom...nem tudom,hogy lehetnek a szulok ennyire..meggondolatlanok..

Ha barmibe segithetek,irj e valaszolok,hogy mi tettem en abban a helyzetben...vagy eseteg mi lett volna jo

Kitartas...

2009. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz, de próbálj még egy kicsit kitartani. Ha eddig ment, akkor már csak egy-két év... ha lesz szakmád, jobban lesz ugrási lehetőséged is. Akkor már tényleg mehetsz más városba dolgozni, esetleg ösztöndíjjal, vagy munka mellett tanulni.

Fene az ilyen szülőket, nem is tudok mit írni erre.

Tarts ki kislány, és tanulj, tanulj bármilyen nehéz is, mert neked önmagadnak kell megalapoznod az egész jövődet, hisz még egy szelet kenyér segítségre sem számíthatsz majd.

Normális barátok nincsenek? Persze, hisz olyan helyzetben vagy, amit csak olyan tud átélni, aki benne van, volt...lásd azokat, akik már írtak neked.

Igazuk van. Ha túl vagy a sulin, ott kell hagynod őket. Soha nem fognak neked segíteni, sőt ha látják, hogy haladsz, igyekszel, még rád is fognak akaszkodni, legalábbis anyagilag, mert az ital ugye sokat elvisz.

Hogy lépni tudj, le kell tenned a sulit, szakmát kell, hogy szerezz! aztán usgyi...

addig is kitartás. és vedd fel a kapcsolatot privin ezekkel a fiatalokkal, akik itt írtak neked, biztos sokat segítenek lelkileg, hiszen sorstársak!

2009. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Írtam ennek a lánynak privátba, de a füle botját sem mozgatta meg... Akkor meg minek kéri a segítségünket?

Áááá

2009. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!