Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondjam meg neki a véleményem,...

Mondjam meg neki a véleményem, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Van egy csaj ismerősöm, kb. 2 hónapja ismerjük egymást. Nem mondanám,hogy olyan nagy barátnők lennénk,inkább még csak most kezd kialakulni. Neki nincs túl sok barátja,mondhatni rajtam kívül csak egy van neki.

Tehát az "új" barátnőm nagyon aranyos csaj, jó szívű,segítőkész,egy valami viszont néha zavar vele kapcsolatba. 30 éves,de sokszor nagyon gyerekesen viselkedik. Mint egy 15 éves tinilány. Ha megyünk az utcán,s "jó pasik" jönnek szembe hangosan és idétlenül vihorászik,riszálja magát...Persze ilyenkor nekem majd lesül a bőr a képemről.Még mindig a szüleinél lakik,részben a szülei is tartják el,s ahelyett,hogy család alapításon vagy karrier építésen gondolkodna,szinte csak a bulizáson jár az esze. A chaten összeszed mindenféle arab pasikat, minden hétvégén másikkal találkozik,s erre ő büszke. Nem fekszik le velük,de az arabok meg utána zaklatják,ő meg nem győz "bujkálni" előlük.

Félreértés ne essék,én ezeket nem irigylem tőle,meg nem tartom őt ez miatt rossz embernek,csupán gyerekesnek. Csak sajnálom őt,mert a fél város rajta röhög,amivel ő nem biztos,hogy tisztában van. Azon gondolkodtam,hogyha elmondanám neki is a fent leírtakat, akkor talán észbe kapna! Ti mit gondoltok erről? Finoman elmondjam neki?


2011. jan. 4. 23:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

00:18


Értem,köszi a választ. Akkor majd finoman rávezetem,hogy gáz amit csinál.

2011. jan. 5. 00:20
 12/18 anonim ***** válasza:
30%
Hidd el majd neked is lesz egyszer olyanod, hogy hirtelen megnyílj valaki előtt, aki aztán majd köpni nyelni nem tud a döbbenettől!
2011. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek megfelelő lenne, ha legközelebb, amikor az általad leírt módon gyerekesen vihog és feltűnősködik az utcán, jeleznéd neki, hogy te ettől kínosan érzed magad, és finoman megkérnéd, hogy ne csinálja ezt. (Hiszen egyébként is ez az igazság, és ha ezt nem fogod szóba hozni, előbb-utóbb úgyis feszültséget fog okozni közöttetek.) A reakcióiból szerintem arra is lehetne következtetni, hogy várhatóan mekkora esély van rá, hogy a chaten összeszedett ismerősökkel kapcsolatosan elmondhatod a véleményedet anélkül, hogy megbántódna... Persze azt a beszélgetést mindenképp egy későbbi alkalommal érdemes kezdeményezni. Egyébként teljesen egyetértek veled abban, hogy amennyiben baráti kapcsolatot szeretnél vele fenntartani, akkor mindenképpen jobb, ha valamilyen tapintatos módon rávezeted annak felismerésére, hogy a viselkedése milyen hatást vált ki a szűkebb környezetében. Mondjon bárki bármit, az emberek véleményétől nem függetleníthetjük magunkat, és az ilyesmi nagyon visszaüthet, különösen, ha kisebb városról van szó, ahol mindenki ismer mindenkit, és ahol várhatóan 20 év múlva is ugyanazok fognak körülöttünk lakni. Szerintem az olyan barát, aki nem próbál meg tenni valamit azért, hogy a barátján ne "röhögjön a fél város", nem is igazi barát.
2011. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jan. 5. 12:31
 15/18 anonim ***** válasza:

elmondok egy hasonló sztorit! barátnőm 34 éves, van egy 10 éves fia, akivel egy ágyban alszanak. nem anya van a gyerekért, hanem gyerek az anyáért, mivel ez a barátnőm lelkileg teljesen kakukk, nagyobb baj, hogy agyilag is kezd, mivel folyamatosan narkózik és bomlanak az agysejtjei. mindenkinek tartozik, míg ő csak ruhákra, cipőkre és bulira költi a pénzét, persze a gyerek szakadt ruhákban jár. nem főz, nem takarít. Hát én leültettem és elmondtam neki szépen, mázosan, barátilag, hogy ez nem tesz túl jót az ő gyerekének, aki mellesleg nagyon okos fiú. ezzel azt értem el, hogy kioktatott, hogy mit képzelek én 23 éves kis csitri, mikor ő egy 34 éves, sokat megélt felnőtt nő, 15 év házassággal, és 1 válással a háta mögött.


tehát a helyedben én is elmondanám neki a véleményemet, de mivel már felvilágosítottak, hogy egy csitri vagyok, inkább mégsem!

2011. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ma 17:13 Már bocs de ha a nő narkos a gyámügynek szólj, mért gondolod hogy egy drogfüggő észheztér mert te beszélgetsz vele orvosra van szükség nem fejmosásra a gyereknek meg szülöre.
2011. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

17:13


Szerintem jól tetted,hogy elmondtad!

Azt úgy bírom,amikor valakit a kora miatt lecsitriznek...ne foglalkozz vele,látszik, hogy neked 23 évesen több eszed van,mint neki 34 évesen.

2011. jan. 6. 09:30
 18/18 anonim ***** válasza:

17:13 vagyok

Igazad van, Kedves előttem szóló!

Volt már 1x elvonón, mondtam neki, h menjen el megint, addig én vezetem a boltját (mert volt egy vállalkozása) és vigyázok a gyerekre. Szívesen segítettem volna neki, akkor úgy láttam, h szeretne változni, normális életet élni. Gyámügyre azért nem megyek, mert már folyamatban van, h az apuka magához vegye a fiút. Ennek örülök! Remélem nem sérült meg lelkileg, vagy legalább még rendbe hozható.

2011. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!