Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kéri a testvérem,...

Jogosan kéri a testvérem, hogy fizessek? Hogyan mondjam meg neki a véleményem?

Figyelt kérdés

Van egy közös házunk vidéken. Én kb 10 éve nem voltam lent nyaralni, viszont a testvérem rendszeresen lent van a kb 10-15 haverjával. Soha nem beszélünk egymással, csak olyankor hív fel ha valamit fizetni kell. Pl: eltörött a vízvezetékcső, új fürdőszobát akar, a villanyórában valami közel 30 ezres kütyüt kell kicserélni és hasonlók. A házra én fizetem a biztosítást minden hónapban. Jogosan kéri tőlem a pénzt? Ha nem fizetek akkor mit tehet?


És még valami: mikor felhív először mindig jópofizik, aztán rátér arra hogy fizessek.

Hogyan mondjam meg neki, hogy ne hízelegjen? Nem szeretem ezt a képmutatást...


2010. jún. 28. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi kérdésre rövidebb a válasz: egyszerűen magyarul, úgy, ahogy ide leírtad. Ha felhív és jópofizik állítsd le és kérdezd meg, hogy mit akar, miért hívott.

A fő kérdésre: mivel félig a te tulajdonod, a költségek fele is a tied. Az, hogy te nem jársz oda, nem használod a tulajdonodat, az a te magánügyed, jogod lenne használni. A költségeknek azon része, ami a használattal függ össze, pl közüzemi számlák, nyilván azt illeti, aki használja. De az állagmegóvás, pl eltört vezeték, a te kötelességed is. A fürdőszobafelújításban pedig közösen kell megegyeznetek, a te tulajdonod értékét is növeli, ha jobb állapotú, viszont nem vagy köteles kacsalábon forgó palotát csinálni, ha nincs rá szükséged.

2010. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Jogtalanul kéri! Ne fizess!
2010. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát így hogy te nem jársz a házba, szerintem nem kell fizetned, nem kötelezhet rá.De nem tudom hogy jogilag hogy van, nem vagyok ügyvéd.De jogilag is csak akkor követelőzhet szerintem, ha ez szerződésben le van fektetve hogy ha valami meghibásodik az kettőtöket terhel.

Amugy ha te rá sem nézel a házra, miért nem adod el neki a tulajdon részed?

Csak kérdezem, mert hát semmi közöm hozzá.

De igen, sajnos erre szokták azt mondani hogy közös lónak túrós a háta..

2010. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért nem adhatom el a részemet, mert neki nincs pénze megvenni. Mondtam, hogy fizesse ki a részemet, de erre az volt a válasza, hogy nincs pénze. Harmadik félnek meg nem adhatom el, mert ki az aki egy házat 1/2 tulajdonban megvenne...

2010. jún. 28. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Jogilag közösen kell fizetnetek, erkölcsileg -szerintem- nem. Valóban ilyen esetekre szokták mondani, hogy közös lónak túros a háta. DE mindenre van megoldás! Én úgy mondanám el a problémákat, ahogy itt leírtad.
2010. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag az első válaszolónak van igaza. Ha nincs szükség a házra, eladhatod, csak a tesódnak kell először felajánlani. Ha ő nem tudja kifizetni, akkor idegennek kell eladni, ezt egy jó ügyvéd semmi perc alatt rendezi.
2010. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van abban, hogy a közös tulajdon költségeihez neked is hozzá kell járulnod.

Egy ötletet mondanék, hogy Te is részesedj a haszonból. Úgy veszem ki, hogy ez egy nyaraló féleség, ha esetleg kiadnád, mint fizető szállás turistaszezonban akkor abból neked is lenne hasznod. A testvéreddel hivatalosan is meg tudsz egyezni, hogy hetente cseréltek, így egy turistaszezonban akár 10 heted is lehet amikor kiadod.

2010. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kiadnám fele nyárra, vagy eladnám a fél házat, megflelően kigyúrt embereknek, ha a tesóm nem akarná velem együtt eladni. Biztos hamar meggondolná magát, ha egy kigyúrt fej néz vissza rá, hogy na én lennék az új fél-tulaj, ha nem gond...
2010. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!