Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondjam meg neki a véleményem,...

Mondjam meg neki a véleményem, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Van egy csaj ismerősöm, kb. 2 hónapja ismerjük egymást. Nem mondanám,hogy olyan nagy barátnők lennénk,inkább még csak most kezd kialakulni. Neki nincs túl sok barátja,mondhatni rajtam kívül csak egy van neki.

Tehát az "új" barátnőm nagyon aranyos csaj, jó szívű,segítőkész,egy valami viszont néha zavar vele kapcsolatba. 30 éves,de sokszor nagyon gyerekesen viselkedik. Mint egy 15 éves tinilány. Ha megyünk az utcán,s "jó pasik" jönnek szembe hangosan és idétlenül vihorászik,riszálja magát...Persze ilyenkor nekem majd lesül a bőr a képemről.Még mindig a szüleinél lakik,részben a szülei is tartják el,s ahelyett,hogy család alapításon vagy karrier építésen gondolkodna,szinte csak a bulizáson jár az esze. A chaten összeszed mindenféle arab pasikat, minden hétvégén másikkal találkozik,s erre ő büszke. Nem fekszik le velük,de az arabok meg utána zaklatják,ő meg nem győz "bujkálni" előlük.

Félreértés ne essék,én ezeket nem irigylem tőle,meg nem tartom őt ez miatt rossz embernek,csupán gyerekesnek. Csak sajnálom őt,mert a fél város rajta röhög,amivel ő nem biztos,hogy tisztában van. Azon gondolkodtam,hogyha elmondanám neki is a fent leírtakat, akkor talán észbe kapna! Ti mit gondoltok erről? Finoman elmondjam neki?


2011. jan. 4. 23:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Én 21/L
2011. jan. 4. 23:39
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mondd el neki,de tényleg csak finoman.
2011. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Felnött nő nem értem kinek mi köze ahoz hogy kivel szexel és mikor alapitt családott. Az emberek a saját életükkel törödjenek te is.
2011. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

23:52


Persze,felnőtt nő,s ha egy vadidegen lenne számomra,akkor nyilván nem érdekelne. De mivel ő bízik bennem,és barátnak tart,tartozom neki annyival,hogy őszinte leszek hozzá. Ha már a másik barátnője nem hívja fel a figyelmét...

2011. jan. 4. 23:57
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Mit vársz attól hogy felvilágositod komolyon gondolod hogy ő nem ismeri saját magát 30 évesen és kiokatás kell neki egy 21 évestől. Rengeteg ember él a világon akik lelkileg sose nönek fel ezzen nem segit egy alig ismert vadideg példabeszéde. 2 hónap ismeretség után nem is ismerheted úgy igazából.
2011. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ilyen a személyisége, valószínűleg nem fogja megváltoztatni, csak mert másoknak nem tetszik.
2011. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Megértem, hogy jót akarsz neki, de szerintem még nem tart ott a kapcsolatotok, hogy ilyen dolgokban elmondd a véleményed neki. Más lenne, ha ősrégi, közeli barátnőd lenne... akkor megmondhatnád, de szerintem most nem venné ki jól magát. Lehet, hogy nem venné jó néven.


Van egy ilyen mondás (kicsit kegyetlen, de igaznak tartom), hogy: "A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra." :D Szerintem ez a mondás az ilyen esetekre eléggé ráillik. Én azt javaslom, ne mondj neki semmit. Esetleg nagyon diszkréten, finoman kérdezd meg, hogy ő most jól érzi-e így magát. Ha igen, hagyd, hadd csinálja. Mindenkinek hagyni kell elkövetni a saját hülyeségeit.

2011. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

00:05


Ne azzal törődjél,hogy én hány éves vagyok. Hidd el nekem, hogy 21 évesen elég sok dolgon átmentem ahhoz,hogy tudjam miről beszélek...

2011. jan. 5. 00:12
 9/18 A kérdező kommentje:

00:08


Valóban,frissnek számít az a 2 hónap,csak hogy ő első perctől kezdve nagyon nyílt volt, már akkor úgy kezelt,mintha 1000 év barátok lennénk. Szóval megbízik bennem. Ő az aki jobban kötődik,inkább részemről van még elején a dolog,szóval én még annyira nem nyíltam meg előtte,viszont mindig kikéri a véleményem mindenben. Bocsi,ha ezt a kérdésben nem sikerült rendesen megfogalmaznom!

2011. jan. 5. 00:15
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem. Mondjuk az tényleg más, ha kikéri a véleményed. Hát... ha kifejezetten ebben a témában kérdez, akkor nagyon finoman megmondhatod neki, mit gondolsz erről, de akkor is inkább kérdezd meg, hogy most ez tényleg jó-e neki. Ha meg igent mond, akkor ne nagyon firtasd.


Legalábbis én ezt tenném. Azt tapasztalom, hogy nem mindig célravezető a "megmondom a frankót" viselkedés. De hát mindenkinél más jön be, ez csak az én tapasztalatom.

2011. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!