Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan frissithetném fel a 20...

Hogyan frissithetném fel a 20 éve tartó házasságomat?

Figyelt kérdés
A feleségem részéről teljesen ellaposodott, már azt sem szereti ha hozzáérek, állandóan vitazkozunk.Nen nagyon van közös érdeklődési körünk.Még ugyan egy ágyban alszunk de minnek.Nem akarom a teljes elhidegülkést hisz még mindig bizok valamibe.
2011. jan. 2. 11:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
51%
szeret korizni a feleséged? mert akkor vidd el valahová vegyél neki forrócsokit wagy akár 1 scokor virág is jól eshet neki nemtudom én nem ismerem régen mit szerettetek együtt csinálni? csináljátok azt vagy vegyél elő régi fényképketet és mutogasd neki..bókóólj :)
2011. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

nektek adrenalin kell!


először is készíts egy finom vacsit, (ha nem tudsz főzmi, rendelj:-) bor, gyertya, miegymás, és üljetek le beszélgetni!!


kérdezd meg, mit szeretne, hogyan tovább, mit csináljatok együtt, mihez lenne kedve stb... és legyél rá nyitott...


az a lényeg, hogy ne veszekedjetek, lehet hogy kitör belőle az egész, hogy "te soha, de soha", meg "te mindig stb" nem mindneki tudja jól tálalni a bajait... mindegy, bólogass, és gondolkozz el a mondandón , akkor is, ha ő is hibás de az egészet rád keni, el kell kezdnei változatni legalább te nyitott vagy rá. és akkor majd ő is fog.


lehet hogy felvet valami vad ötletet, menjetek hegyetmászni, búvárkodni, barlangászni, ejtőernyőzni együtt, mindegy, de tényleg olyan legyen amit még soha nem cisnáltatok, nézzetek körbe neten mi van hozzátok közel, ami anyagilag megoldható.


a sok apróság is számít, ha főz vagy mosogat vagy tereget állj mellé szótlanul segíteni :-D én az ilyenekért iszonyú hálás tudok lenni.

dícsérd meg sokszor., a finom főztjét, a haját, akármi... nem kell áradozni, de néha. vigyél egy csokor virágot. mondd neki, hogy szereted és hálás vagy hogy 20 éve kitart melletted és szeretnéd ha a következő 20 év még ennél is jobb lenne, bla-bla-bla-bla-bla.


mindegy, hogy ő a házsártos, vagy mogorva, vagy vitatkozós, nem számít, hogy esetleg neked van igazad, az most mindegy :-)

2011. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Utolsóé a pont.

Én csak annyit fűznék hozzá,hogy nagyon jó ilyet olvasni.Mondom én ezt úgy,hogy az én szüleim 20év után nem leültek megbeszélni,hanem inkább se szó,se beszéd elváltak.

Örülök,h vannak még ilyen emberek!


Annyit fűznék még hozzá,hogy én ugyan egy birkatürelmű ember vagyok,de...ilyenkor tényleg mindent,MINDENT nyelj le,a kapcsolat kedvéért.Nem biztos,hogy azért mondja,mert meg akar bántani,hanem azért,mert nem tudja máshogy elmondani!Mert benne van a keserűség,a fájdalom.


Esetleg,ha van rá való,vidd el oda,ahol megkérted a kezét,és kérd meg újra :) De ha csak egy szál virágot tudsz adni neki "lánykérés" kíséretében,az is jó lenne,sztem.

Én fix h örülnék neki :)

2011. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Majd írd meg,hogy hogyan sikerült :) Én szurkolok :)

2011. jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a fenti ötleteket köszönöm,de mind kipróbáltam.Valahogy mindig sikerül valamivel elbaltázni pedig nem k.zok, nem részegeskedek és alapvetően nem vagyok kritizálós vagy morgós.Igaz,hogy nevelős párti vagyok és tudom,hogy ez megy az agyára,de ilyen vagyok.köszönöm a válaszokat.Már annak is nagyon örülök,hogy senki nem azt ajánlotta,hogy ne próbálkozz. BUÉK
2011. jan. 2. 12:39
 6/29 anonim ***** válasza:
Szerintem probáld meg felelenevitteni a régi dolgokat,amikor összejöttetek,mintha most ismertétek volna meg egymást,mint régen,Kicsit felbezsditteni a dolgokat.Vidd el korcsolyázni,moziba,vacsorázni,koncertre,sétálni,utazzatok,nézzetek meg egy filmet közben igyatok meg egy üveg bort,vagy kettőt:)esetleg menjél el kondi terembe,keresd fel a régi cimborákat,nekem ezek mindig segítettek,és a lényeg hogy ezt a szintet tartsátok.Persze ezt ne csak egyszer csináld meg,hanem rendszeressen legyen valami közös program,esetleg új emberekkel megismerkedni.Egyszerüen élvezzétek az életet.Valahogy a szürke hétköznapokban mindig vigyetek bele valami kis plusszt,én szerintem ez a lényege.Hogy ne csak a hétköznapi hajtásról és ezekről a sablonos dolgokról szóljon az élet.Persze tudom ezt könnyü mondani,de megvalósittani sem olyan nehéz én szerintem.A lényeg az hogy ha elindulsz és kiléptek ebből az állapotból,akkor ha elérsz egy jobb állapotot,akkor a szinten tartás a lényeg,hogy ne laposodjon el megint!Sok sikert!!!!
2011. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen kapcsolatot felesleges menteni, pláne, hogy egyoldalú. A sértések lenyelése sem segít az ilyesmin, mert ha az ember már eljutott arra a pontra, hogy ne érdekelje a másik, és még az érintését is utálja, akkor néhány apró gesztus nem fog segíteni semmin. Ez tapasztalat. Innentől már csak időhúzás az egész, és voltaképpen csak azért van még együtt a pár, mert rettegnek az újrakezdéstől, és az ismeretlentől. Ám ha van annyi lelkierőd, hogy kilépj a halott házasságból és újrakezdj, akkor megteszed az első lépést a boldogságod felé. Ha továbbra is csak reménykedsz, hogy majd csak valami változik, akkor semmi sem fog változni jó irányba, csak rosszabb lesz. A büszkeség sem utolsó, mert aki állandóan lenyeli, amit a másik a fejéhez vág, az megkeseredik, és esélye sem lesz a boldogságra.

És még egy tipikus tévedés: sokan azt hiszik, hogy csak egy új kapcsolatba ugrással lehet váltani, pedig ilyenkor az egyedüllét a lehető legüdítőbb, esetleg kalandok, semmi komoly.

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Mi változik meg egy mozitól?



Hát erről beszélek!Nem csak egy mozi,sokan abba a tévhitben vannak hogy egyszer elviszem moziba aztán minden olyan frankó.Itt a szinten tartás a lényeg,hogy ha sikerül újra felpezsditteni,akkor szinten tartani és utánna mindig valami közös programot kitalálni.Mert ha csak a hétköznapi dolgokról szól az életed,minden egyes nap,akkor még jó hogy ellaposodik.Mindig kell bele vinni valami kis őrültséget,ez a lényeg.

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

és még az érintését is utálja, akkor néhány apró gesztus nem fog segíteni semmin.



Elárulom féfriassan hogy a párom nekem se akarta hozzá érjek.De amióta kiccit felkavartam az álló vízet,azóta minden rendben a szexuális életünkben.Eljárok futni,kondizni,régi cimboráimmal elmegyek egyet sörözni és azóta kicsit megfickósodtam és ezt érzi a partner.De ne félj azóta szinte könyörög a szexért,meg hogy menjünk el valamerre egyet.Persze nem akarásnak nyögés a vége,ha te nem teszek semmit és várod a csodát,hogy az asszony újból megkinánjon,akkor persze nem lesz semmi!

2011. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hallgass azokra, akik azt mondják, hagyd a fenébe. Egy-két próbát azért megér az a 20 év. (A nagymamám szerint, aki vagy 70 éve házas, mindig vannak problémák, de attól még nem kell elválni.) Én is azt mondanám, hogy próbáld meglepni valamivel, első próbának nem rossz. Mondjuk szerintem nagyon szuper lenne, ha valahogy el lehetne intézni, hogy egy hétvégéje szabad legyen. Lefoglalnál valami jó kis szállást, összecsomagolnál neki pár cuccot, és egészen egyszerűen péntek este ott várnád a munkahelye előtt. (Ha ez kivitelezhető) Amikor jön, mondanád neki, hogy most el van rabolva és kész.

Aztán szerintem fontos az is, hogy hiába nem érdekel, hogy ő tudom is én mit csinál, érdeklődj iránta. Kérdezd róla, hallgasd meg. Az én férjem nagy focibolond, engem meg abszolút hidegen hagy, de mindig meg szoktam hallgatni, meg nézek is vele meccset, mert tudom, hogy fontos neki.

Emlékszel még hogy becézted a kapcsolat elején? Vagy már az a szó is üres lett? (Édesem, drágám, stb.) Mert ha csak elmaradt, akkor használhatod újra. Én pl. mindig szétolvadok, ha úgy szólít.

Aztán még szerintem fontos lenne, hogy elmondd neki, úgy érzed valami más lett köztetek, és te még szereted, és nem akarod elveszíteni. Lehetőleg ebből ne legyen veszekedés, ahogy írta már valaki.

És ami mindig jól esik. Pár szál virág, pár őszinte szó. Az újbóli leánykérés is szerintem nagyon jó ötlet. Lehetne úgy is, hogy megmondod, hogy úgy érzed, hogy már nem minden olyan, mint régen, ezért szeretnéd újra meghódítani, újra udvarolni neki.

Meglátjuk hogy reagál...majd írd meg!

2011. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!