Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Gyermekemért mindent?!

A Gyermekemért mindent?!

Figyelt kérdés

21éves anyuka vagyok egy 17hónapos kislánnyal.A "párommal" lassan 8 hónapja külön élünk de a kapcsolatunk még mindig a "régi".Azért írtam ezt a két szót idézőjelbe mert én már nem vagyok belé szerelmes, és az utána jövő szeretetet sem csak kis mértékben,ha tudnám definiálni annyit mondanék rá hogy egy nagyon jó baráti szeretetet érzek iránta.

De ő máshogy van ezzel ő nagyon szeret(legalábbis azt mondja,sajnos nincs sok bizalmam iránta de ennek saját magát okolhatja) meg a kicsit is szereti és felvetette az újra összeköltözés gondolatát.Érdekelne hogy szerintetek még így is megéri vele újra megpróbálni már csak a gyermek miatt is hiszen neki joga van családban felnőni és ettől nem szeretném megfosztani hamár van rá lehetőség.Kérdés hogy ez mennyire müködne így hogy már nem vagyok szerelmes.

Érdekelne hogy ti mit gondoltok erről? esetleg valami jó tanács? :)

Tudom hogy nem dönthettek helyettem nem is kérem :)

Esetleg valaki volt már ilyen helyzetben?

Köszönöm hogy elolvastad és ha írsz is azt is! ÜDv


2011. jan. 1. 22:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%
Én mindennél jobban szeretném, ha az igazi apjával nevelhetném a gyerekemet, de ő nem akarja.Szerintem adj neki egy esélyt.Ha találsz valakit a későbbiekben és szerelmes leszel, attól is elválhatsz, akkor már inkább az igazi apja legyen mellette.
2011. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.:)
2011. jan. 3. 21:39
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia,én megpróbálnám újra a helyedben.Az első pici gyermek nevelése új élethelyzet elé állítja a szülőket,talán te is fáradtabb,ingerültebb vagy,nem foglalkoztál annyit a férjeddel,másképp reagálsz a dolgokra.Hidd el tapasztalatból beszélek,a második gyermekemet már sokkal érettebb fejjel vártam és az itthonlét alatt is sokkal nyugodtabb vagyok.A másik meg,hogy fiatalok is vagytok nagyon.A szerelem pedig egy idő után szeretetté alakul,ha az megvan,akkor oké.Hidd el a másik kapcsolatban is egy idő után elmúlik a rózsaszín felhő és akkor inkább már a gyerekem apjával legyek.A ti kapcsolatotok még az első pár évben járhat,ez abszolút az összeszokás ideje,itt tanul meg az ember kompromisszumot kötni,ill. itt még sokat lázadunk.Hidd el,hogy kell pár év az összecsiszolódáshoz.Édesapám azt mondta nekem mindig,hgoy onnantól,hogy gyermeked van,felelősséggel tartozol iránta és mindig alaposan mérlegelj,mert néha olyan dolgokból csinálunk elefántot,amikből nem kéne.A gyermeknek joga van családban felnőni és amíg van esély,addig a szart a fosra ne cseréld le.Tudom,sokan lefognak pontozni és nem is tudom,hogy mik pontosan a férjed vétkei,de nekem akkor is ez a véleményem.
2011. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
"Csak a gyermek miatt" SEMMIKÉPP.Ha te ugy érzed csak a gyermek miatt akkor gondolj bele abba hogy a gyermek érezni fogja mi zajlik benned az apa iránt.És ezzel magadat is megfosztod a boldogsától amiből persze a gyermeked is károsul mert nem az édesanyja kiegyensúlyozott NŐ.Akkor most azt hiszem le is írtam az én meglátásom.
2011. jan. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Előző vok.Bocs fordítva írtam :-MERT AZ ÉDESANYJA NEM KIEGYENSÚLYOZOTT NŐ.
2011. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Kriszti83 ***** válasza:
A szerelem múlandó, sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben (milyen apuka, milyen társ a párod?). Egy próbát megér, de csak a gyermek miatt ne maradjatok együtt.
2011. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted már ne költözz vele össze. De ne haragudj lenne egy kérdésem. A szüleiddel laksz? Mi a párommal tervezzük a babát, de mind2-en szülőkkel lakunk, csak mi szeretjük egymást:D. 22/L. Ja és a családodk, h fogadta a kicsit?
2011. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Ameddig fel nem nőtt a lánya, addig nem kereset maga mellé senkit."

Anyukám se nagyon akart, de érdekes, zavart, hogy nem látom boldognak. Mindig örültem, ha ismerkedett valakivel. (Nagyon ritkán, pár éves szünetekkel próbálkozott...)

Amikor már tizenéves lettem, főleg borzalmas volt, hogy egyedül van a gondjaival - nekem is és neki is.

Pl. Ilyenkor szokták a tizenévestől elvárni azt a komolyságot, a számlák stb. megbeszélését, amire pedig csak egy felnőtt társ alkalmas.


A kérdezőnek: attól függ, miért szakítottatok. Soraidból úgy jön le, az exed csinált valamit. (bántott? megcsalt? eljátszotta a pénzt? stb.) Ez esetben ne békülj. (És nyugodtan keress új párt.)

Ha enyhébb konfliktusról van szó: attól függ, ő mennyire igyekszik, és bele tudnál-e szeretni újra. De amit leírtál, az nem hangzik túl biztatónak.

2011. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, nekem az jött le, hogy te csak simán nem vagy belé szerelmes. Én is voltam így, csak nálunk még épp a baba projekt előtt jöttem rá erre, és szépen elbúcsúztam. A mai napig nagyon jó barátok vagyunk, neki már van családja, a felesége lefogad engem mint barátot, úgyhogy semmi gond. Én jóval idősebb voltam mint te, amikor döntenem kellett, hogy a barátommal akarom-e folytatni, vagy kilépek, és én a kilépés mellett döntöttem. Azóta több kapcsolatom volt, nem mentem még férjhez, de egyáltalán nem bántam meg a döntésemet, sőt. Ami barátság az barátság, nem házastársi kapcsolat. A barát tovább megmarad. És miért kényszerítsen az ember magára olyan vállalást, amit nem biztos hogy be tud tartani. Te őszinte szívvel azt tudnád neki mondani, hogy örökké vele maradsz, mint férfivel? hogy nem leszel másba szerelmes? Szerintem nem.


Végig kell gondolnod, hogy mit érzel iránta. Felnézel-e rá. Vonzónak találod-e. Persze, a hosszú kapcsolatok alatt a másik iránt érzett szerelem nagy heve kopik, de attól még folyton vonzónak találod a másikat. Örülsz ha hozzád ér, akár szexuális indíttatásból is. Nálad ez megvan? Jól esik ha hozzábújsz?


És azt is figyelembe kell ám venni, hogy ha azt mondod, hogy rendben, a gyerek miatt maradjunk együtt, legyünk egy család, mit mondasz akkor, ha pár év múlva mégis beleszeretsz valakibe. Akkor a férjed joggal fogja ezt a szemedre hányni, hiszen nem erről volt szó. Vagy úgy maradsz vele együtt, hogy megmondod, nem tudsz mit ígérni. Lehet hogy ebbe bele megy, lehet hogy nem. Tudod, ha az ember nem érzi azt a másik iránt, hogy igen, ő az akire vágytam, (a szerelemtől függetlenül, mert ugye te már nagyon jól ismered őt) akkor előbb utóbb óhatatlanul beleszeret másba. Ez nem döntés kérdése, csak megtörténik, és akkor ott állsz hogy mit tegyél. Rendkívül kellemetlen ám.


A helyzethez még hozzá tartozik, hogy nagyon fiatal vagy, nem lehetett sok kapcsolatod, nem igazán ismered a férfiakat. Így, már megbocsáss, még inkább bedőlhetsz egy esetleges kísértésnek, hiszen nem tudod hova tenni. Hidd el, hiába mondod azt, hogy dehogy, pedig igen.


Szóval én a helyedben nem költöznék vele össze megint, hanem jöjjön minél többet, csinálni kell közös programokat, minden kötelezettség nélkül. És még az is lehet, hogy ismét beleszeretsz, de ehhez az kell, hogy ne legyen kötelező a dolog.


32/N

2011. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A gyermekem apjába már én sem vagyok szerelmes, ő sem az már belém. Nálunk is "csak" baráti érzelmek maradtak. De harmonikus, békés és nyugodt családi életet élünk.

Én simán kiegyeznék ezzel az állapottal életem végéig. Ezt csak egy harmadik belépése, egy hirtelen jött szerelem tudná tönkretenni.


Ha barátként együtt tudtok élni és szeretni a kicsit, akkor legyél vele.

2011. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!