Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz az ilyen gyerekből 18...

Mi lesz az ilyen gyerekből 18 éves korára?

Figyelt kérdés
Hozzám közel álló családról van szó,van egy óvodás és egy másodikos gyerekük,sajnálom őket,mert nincs normális gyerekkoruk.Nem nézhetnek meséket kiskoruk óta,meg koruknak megfeleleő dolgokkal nem foglakozhatnak,hanem ilyen színházi előadásokra hordják őket ,és múzeumokba,persze nem egy ilyen idős korú gyerekeknek szóló kiállításra és előadásra,meg ilyeneket kell otthon is nézniük,ez persze a gyrekeknek nem tetszik,mivel nekik ez ennyi idősen nem való..Tv-t nem nézhetnek,ezt a szüleik azért teszik,mert azt hiszik,hogy így tinikorukban nem discoba és bulikba fognak járni,hanem ilyen elegáns helyekre,és nem fognak így elzülleni.De ez szerintem nincs jól így,bár lehet,hogy műveltebbek lesznek,de rendes gyerekkoruk se lesz.
2011. jan. 1. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Majd lesznek máshol. Vagy megtanulja elfogadni, hogy a többiekkel sajnos csak néhány témáról lehet beszélgetni.

Ha elmegy egy normális gimnáziumba, máris lesznek barátai, akik olyanok, mint ő.

Miért kellene neki változni és nem a környezetén változtatni? Ha hosszú távon gondolkoznak a szülei, pontosan tudják, hogy jót tesznek a gyereknek ezzel.

2011. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
neked mi közöd hozzá? jólesik fröcsögni, megmondani a frankot, látom...sepregess a saját portádon.
2011. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
32%
Barátnőm volt igy, anno midentől tiltották,barátai se lehettek,mert minek,elkerült egytemre mindent kipróbált,drog,csoport szex,alkohol,vad bulik,a szexre azt hitte az a szeretet,ha megdugják=pszichiátria...Gratuálok az ilyen szülőnek,elérik hogy se gyerekkora se normális felnőttkora ne legyen...
2011. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%
Életképtelenné teszik őket...
2011. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gyerekeket úgy múzeumba vinni, hogy felkeltik az érdeklődésüket az ott látok tárgyak, képek iránt, megszerettetik velük a történelmet. Vagy csak sznobságból viszik őket oda?

A normális gyerekkorba feltétlenül beletartoznak mondjuk a Minimaxon futó agymosó, az arca kifacsart bájvigyort grimaszoló mesék, vagy a Cartoon networkből fröcsögő erőszak? Bár nem ettől függ, hogy discóba jár-e valaki. Sokkal jobbak a hagyományos könyves mesék, népmesék. A színházi előadások is jók, Shakespearet megszerettetni mondjuk nem rossz a kicsikkel. Több darabja pl. elég meseszerű, gondolom nem modern, bonyolult drámákat nézetnek velük.

Nem lehet, hogy csak irigykedsz egy picit?:)

A gyerekkor szeretet, törődés, anyu és apu közelsége, játék, fantázia, ismerkedés a világgal. Jobb hétvégenként egy kiállításra menni, mint otthon punnyadni a tévé előtt, vagy mint kint kínozni macskákat a többi unatkozó gyerekkel.

2011. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
47%

Vagy tutyimutyi szerencsétlenség lesz belőlük,vagy titokban lázadók,akik amint kiteszik egyedül a lábukat,megcsinálnak mindent,amit a szüleik tiltanának.Bárhogy is lesz,egyik változat sem lesz jó sem a szülőknek,sem a gyerekeknek.

Persze nem a színházzal meg múzeummal van baj,oda is el kell vinni a gyerekeket,én a szülők hozzáállásában látom inkább a problémát.

2011. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Előzőnél a pont,csak a sok macska kinzó azért nem tud értelmesen játszani,mert otthon se játszanak velük a szülők,mert könnyebb kib*szni a kertbe ,vagy berkni a tévé elé,mint foglalkozni vele...Amig a képcsövet bambulja addig se őket zavarja...Munkám során látom hogy sokan a tévével neveltetik fel a gyereket...

28N

2011. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
39%

Nem tudom mi lesz ezekből a gyerekekből Igazából ha elég erős a szülői terror, vagy ha nagyon szeretik őket. Akkor meg próbálnak majd minden áron megfelelni nekik, és folyamatosan saját magukat fogják tépni ha lazítani mernek(barátnőm sajnos pontosan így nőt fel, és él ma is. Illetve lelépet otthonról és kezd normalizálódni az élete).

Az igazi gond itt, hogy egy gyereknek nem _csak_ színház és kiállítás kell és nem _csak_ a minimax, hanem mind kettő egyszerre. Illetve ilyen kicsi gyerekkel Shakespeare-ét nézetni igen nagy botorság, mivel nem értik még. A gyereknek nem csak műveltnek kell lennie hanem szociálisnak is, tudnia kell kapcsolgatott létesíteni a környezetével. Illetve szerintem az hogy van valakinek hivatása meg munkája, az nagyon nem minden. Lelki életnek is kell lennie.

2011. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%

engem is így neveltek: so csoki, se tv, szülői szigor, múzeumok, színház, zongora, gitár, tánc, nyelvek. 15 éves koromra nem találtam a helyem, felnőttnek kicsi voltam, gyereknek nagy. Nem voltak barátaim, aztán teljesen véletlenül a könyvártban való netezés során találtam 2 embert, velük a mai napig jóban vagyok, mindenről tudunk beszélgetni.

Gyerekkorom nem volt, később 12 évesen fellázadtam, megismertem a "züllöttebb" kortársaimat. Valóban sokáig nem tudtam a témáikhoz hozzászólni, de aztán elszöktem velük bulikba, mindent kipróbáltam, amit ők.

Ma már bármilyen társaságban helyt állok, de csak azért, mert alapjában véve erős személyiség vagyok, és exrtovertált. Ha a kicsik is erős akaratúak, egy idő után őket sem tudják befolyásolni, de ha nem, tehetetlen bábuként fognak vergődni.

Ma, 20 éves fejjel örülök, hogy 5 nyelven beszélek, 2 hangszeren játszok, és széleskörűen tájékozott vagyok az iromalomban, a művészettörténetben, de elvesztettem valamit, ami a többi embernek adatott - sosem tudom elengedni magam annyira társaságban, és nincs bennem közvetlenség. Valahogy egy láthatatlan falat húzok magam köré, a kapcsolataim felszínesek.

2011. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem csak a két véglet létezik. Lehet Tv-zni is és hetente egyszer kiállításra, múzeumba menni. Miért kell ennyire különválasztani a kettőt? Mellesleg egy gyereknek igenis szüksége van mesékre (nem a véres, brutális mesékre gondolok) és a korának megfelelő programokra. Nem tartom normálisnak, hogy egy gyereket burokban akarnak felnevelni.

Volt egy ilyen osztálytársam. A szülei nem engedték, hogy filmet, meséket nézzen, nem mehetett el sehova a barátokkal. Ugyanez a két testvérével is. A vége az lett, hogy mindegyikük magába forduló, különc ember lett, akik senkivel nem tudják megtalálni a közös hangot és semmit nem tudnak önállóan elvégezni.

2011. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!