Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolatban élek, de én...

Távkapcsolatban élek, de én nem bírom tovább, szerintetek?

Figyelt kérdés
Havonta egyszer látjuk egymást. Néha megígéri, hogy többször is fogjuk, olyankor pontos dátumot is megbeszélünk, csak ezek sose jönnek össze, a családja miatt. Az otthoni programok az mind szent. Ő 20 én 18. Ezzel az a gond, hogy én beleélem magam, hogy végre látom, és akkor pofára esek, az nagyon rosszul esik. Amikor itt a hónap vége és láthatnám, az is körülményes, és nagy nehezen jön csak össze. Szeretem, szóval rosszul esik, hogy minden olyan macerás, 2hét után minden este ugy fekszem, hogy sírok, és alig tudok elaludni. Amikor megigéri, hogy felhiv másnap délután, és csak még plusz egy nap mulva ir egy sms-t más telefonjáról, amikor tudja, hogy számitana, ha felhivott volna, mert napi 1x ha beszélünk. Megértem, hogy nincs pénz a kártyáján, de hülyén fog hangzani, nem jelentene gondot neki az, hogy feltöltse, ez is inkább csak lustaság. És amikor a végére az sms-ben odairja, hogy veled fogok álmodni stb.. már csak üröm az örömben számomra, mert aznap is ugy aludtam el, hogy sirtam, és ezzel ő se tud mit csinálni igazán meg én sem. Szerintem ettől enyhén depressziós vagyok állandóan, vagy nem is tudom. Szeretem igen, elvileg ő is. De mit csinálok rosszul, hogy ez nekem ilyen rosszul megy?
2010. dec. 31. 04:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
mindent.-mert bízol benne.nem éri meg,akárhogy is szereted.ha fontos lennél neki,nem a családjához rohanna,hanem hozzád hogy minnél elöbb láthasson téged,és olyan nincs hogy nem tudna hívni ha akarna,mert ez nem lustaság,hanem érdektelenség.hidd el tapasztalatból mondom.bocsi nem elkeseríteni akarlak még jobban,de nem éri meg.keress olyan embert akinek te vagy az első,aki megbecsül!és ne tedd magad tönkre idegileg miatta,mert nem éri meg.
2010. dec. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyet kell értenem az első válaszolóval. Nekem is az jön le ebből a történetből, hogy ő nem akar Téged. 20 évesen már nem a "hétköznapi" családi programok a fontosak, hidd el! A telefonját meg, ha lenne pénze feltölteni, akkor miért nem teszi? Írtad, hogy lustaságból. Ezek szerint a lustasága, a kényelme fontosabb, mint Te.

Keress magadnak egy rendes fiút, akinek Te vagy az első! Ennek a srácnak meg próbáld meg sírás nélkül elmondani a szakítás okát. Ne alázd meg magad még azzal is, hogy sírsz előtte!!!

Légy erős és bízz önmagadban!!!!!!!

2010. dec. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

1. Mennyi a távolság?

2. Te is utazol hozzá, vagy csak ő hozzád?


Szerintem a család nagyon fontos, sokkal fontosabb, mint egy nő. Az hülyeség, hogy ha valaki már 20 éves, akkor a családját eldobva rohannia kell a nőhöz. Ha egy családtagomnak születésnapja volt, vagy egyéb családi program akadt, akkor a nő mindig másodlagos lett. Amikor pedig megtaláltam az igazit, akkor ő is családtaggá vált, összeköltöztünk, és onnantól ő is jogosult lett a családi összejöveteleken való részvételre. De addig nem.

Nem igaz, hogy csak egyetlen időpont van, amikor találkozni lehet egy hónapban. Ha pedig állandóan családi programra hivatkozik, akkor már unja a távkapcsolatot, az utazgatást, a kiadásokat. Ezt meg is lehet érteni, pláne, ha csak ő utazik hozzád.

2010. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 5 évig éltem távkapcsolatban a jelenlegi férjemmel, akinek a saját városában is volt egy komoly kapcsolata (kezdettől tudtam!). KÉthetente láttuk egymást, voltak azonban akár féléves kimaradások is, mert külföldi ösztöndíjat kaptam, és nem tudott kijönni utánam látogatóba. Nagyon nehéz volt. Az is igaz, hogy ő törődött velem pl. napi szinten telefonáltunk, cseteltünk, sokat udvarolt, ritkán szegte meg a szavát, ha igérte, hogy jön. Szóval szerintem inkább az a gond nálatok, hogy nem tartja amit igér. Ha tudom, hogy kevés pénz van a kártyámon, nem igérek olyasmit amit aztán nem tudok betartani. Ugyanígy a találkákkal. Én inkább ezt látom problémának
2010. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Jó lenne még több információt tudni a kapcsolatotokról, mert így nehéz okosat mondani.

Hogyan jöttetek össze?

Mióta vagytok együtt?

Mennyi a távolság?

Tanultok vagy dolgoztok?


Egyébként én valamelyest tudom miről beszélsz, ugyanis mi is hasonlóan éltünk 3 évig. A párom ekkor járt fősulira és csak hétvégente találkoztunk. DE! Ő direkt úgy állította össze az órarendjét, hogy már csütörtökön itt volt és csak hétfőn reggel ment. Ha arról volt szó és úgy jöttek össze a suliban a dolgaim, akkor felültem egy vonatra és felmentem hozzá, pedig több mint 100 km-ről beszélünk. Eleinte én is féltem, hogy megcsal, vagy történik vele valami, de aztán hozzászoktunk. Nagyon vártuk már a diplomaosztót, mert az azt jelentette, hogy onnantól csak egymáséi vagyunk. Azóta együtt élünk és több mint 5 éve vagyunk együtt, közös életet tervezünk házzal, gyerekekkel!


Kitartás! De ennyit te is megtehetnél, hogy elmész hozzá! Neked ugyanannyi az út oda, mint neki ide!

2010. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is éltem távkapcsolatban, nem is közel egymáshoz. De akkor mindkettőnknek a másik volt a legfontosabb. Mindketten tettünk rá magasról, mit gondol a család és igyekeztünk egészséges kompromisszumokat kötni. Pl. szülinap, ünnepek szentek, de a szokásos vasárnapi ebéd helyett azért elmehetek a párommal valahova, ha csak akkor ér rá. Ha meg nem engedtek volna, az sem érdekelt volna, mert szerettem és egy falat se csúszott volna le a torkomon azon a vasárnapi ebéden, ha nem láthatom őt emiatt.

Kezdetben nagy volt a családi felháborodás, de aztán megértették, hogy felnőttem, és a mai világban, suli és munka mellett nem mindig lehet a családi ebéd időpontját szabaddá tenni. Régen nem így volt, változik a világ ezt meg kell érteni a szülőknek is.

2010. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

miért nem beszéltek skypeon? az ingyé van.


egyébként 18 évesen szerintem felesleges ennyi szenvedni egyetlen pasi miatt is. a távkapcsolatokat meg eleve marhaságnak tartom.

ha szeretek valakit, azzal együtt akarok élni, és nem telefonszexelni heti 1x...

szakíts vele, verd ki a fejedből.

úgy tűnik, hogy neki nem vagy olyan fontos, mint neked ő.


fiatal vagy még, ne pazarold az idődet és az érzelmeidet értelmetlen dolgokra.

2010. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
09:04: 5 év? Oo És tudtad, hogy ebből x év után lesz köztetek komolyabb is, vagy csak remélted?
2010. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én lassan 4 éve vagyok együtt a párommal távkapcsolatban. Az a rossz, hogy ez sose volt más, mindig távkapcsolat volt, de nagyon jól bírjuk :) Már legalább 2 éve össze akarunk költözni, de sajna a munka és a suli miatt nem tudjuk még megoldani. Viszont tuti, hogy komoly a dolog, mi hosszútávra tervezgetünk, csak attól félek, hogy amikor összeköltözünk, megunjuk egymást, mert ugye most ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy hetente, néha 3 hetente lássuk egymást.

A lényeg, hogy távkapcsolatom fényében tudom veled közölni kedves kérdező: ennek a fiúnak te csak egy pót játékszer vagy. Biztos vagyok benne, hogy van neki normális kapcsolata is otthon, és néha ha hisztizik az "asszony", vagy unja a banánt, elmegy hozzád kikapcsolódni egy kicsit. Én még abban sem vagyok biztos, hogy a telefonja feltöltőkártyás, csak neked könnyű ezt mondani, hogy nem tudott hívni, mert így arra számít, hogy megértő leszel. Az a helyzet, hogy nekem is volt egy hasonló pasim, mikor én 15 éves voltam, csak ő nem lakott messze, és úgy maradozott el egy idő után, de egy idő után rájöttem, hogy valószínűleg gáz van, és dobtam őt. Nos neked is ezt ajánlom! Méghozzá minél előbb!!

2010. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaaaaj nem figyeltem oda! Szóval nem *lássuk, hanem látjuk egymást.
2010. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!