Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem megbántva magam?

Jogosan érzem megbántva magam?

Figyelt kérdés
Karácsonykor ebédre hívtam meg az anyósomat és a sógornőmet. A kapcsolatunk egyébként teljesen normális, nem vagyunk legjobb barátnők, de sosem volt vita, veszekedés, mindig kedvesek voltunk egymással oda-vissza. Szóval 24-én ebédre hívatm őket (nem egy városban lakunk és este már otthon akartak lenni), ráadásul a két és féléves fiam mellett idén már a 6 hetes kisbabánkkal is együtt ünnepelhettünk. Ők pedig reggel 8-ra érkeztek a városba, a férjemmel fuvaroztatták magukat egy nagy sportáruházba (nem vettek semmit), majd egy nagy bevásárlóközpontba, ahol butikokban vásárolgattak (nem karácsonyra, arra már minden megvolt, a férjemmel haza is küldték), és nézegelődtek. A férjem otthagyta őket, és amikor telefonáltak, értük ment. Ez délután fél kettőkor volt, holott tudták, hogy ebédre voltak meghívva. Ami persze kihűlt addigra ( a kisfiam miatt kénytelen voltam délre elkészíteni). Majdnem 2 volt már, mire megérkeztek, elnézést sem kértek. Én karácsonyra való tekintettel nem csináltam jelenetet, nem szóltam erre semmit, hanem feltátlaltam az ebédet és megettük a tortát, de belül nagyon megbántottak, tiszteletlenségnek és neveletlenségnek éreztem a dolgot. Jogosan?
2010. dec. 28. 19:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló, én tisztáztam a meghívottakkal, hogy mikorra jöjjenek, és ők ezt örömmel nyugtázták is, így kérlek ne írj hülyeségeket, hanem olvasd el a kommenteket is.

A válaszok nagyon megoszlanak, így én ezt a dolgot a részemről azzal zárnám le, hogy minden neveltetés kérdése. Van, akinek fontos az ünnep, és annak megfelelően viselkedik, van, akit ha délre hívnak délre érkezik, és nem késik 2 órát és nem veszi semmibe a másikat, mert tudja, hogy az neveletlenség. És vannak olyanok is, ahol ezek a dolgok nem számítanak, ezért nem is érzik, mi lehet a probléma itt. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, és további szép estét.

2010. dec. 28. 20:32
 22/27 anonim ***** válasza:
hát persze nem igazán tudom elhinni, hogy azt az "én vagyok a sógórnőd" kommentet, tényleg az igazi sógornőd írta! Szerintem csak vki unatkozik, aztán kicsit idegelni akart téged! Egyébként is?! Ha Télleg ő, akkor mért nem ő hív fel téged? Talán nem tudja a számodat? Ja... Mert nem is ő az!! Könyörgök! Mekkora esélye van annak, hogy vki megtalálja a sógornőjét egy ilyen népszerű honlapon, ráadásul úgy hogy az illető róla ír?! Ez teljesen lehetetlen! Egyébként az én véleményem az, hogy jogosan akadtál ki, én is gyűlölöm ha valaki késik, úgy indokoltan, hogy az teljesen értelmetlen! Mert az ember vásárolni ne csak akkor vásároljon amikor vendágságbe megy! És gratulálok, hogy kibírtad, egy pici célzás nélkül is!
2010. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
ja nekem is ez a véleményem, hogy ez az állítólagos "sógornő" csak hergelni akar. Istenem, hova fajul már ez az oldal is.:S
2010. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Lehet ez a kérdés a kérdező dühe is, amit magába fojtott az ebédkor. Lehet, hogy tudja, hogy a sógornő szokta olvasni ezt az oldalt, pl. beszélgettek róla már korábban, és a kérdező úgy érezte, valahogy a sógornő tudtára kell adnia, hogy megbántotta őt.

Ezért írt le olyan részleteket, amikből biztosan magára ismer a sógornő.


A problémáról meg azt gondolom, hogy igazából a férjed helyzetéről és szerepéről szól a családban, hozzád nincs köze, hacsaknem a házasságotok ellen voltak. Ugye nőuralom van anyósodéknál?

2010. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
már nem azért, de a sógornőd bocsánatot kért:) Ott írta, hogy ...ne haragudj! Komcsi az első üzenete végén!
2010. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

18:00


már ne haragudj, de meg kéne tanulnod szöveget értelmezni!:)

az nem bocsánatkérés, hanem kikéri magának az állítólagos sógornő, hogy a kérdező lejáratta őt azzal, hogy ország-világ előtt feltette ezt a kérdést, és leírta a körülményeket!

Még csak véletlen sem bocsánatkérés....


22L

2010. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
az állítólagos sógornő biztosan nem a sógornőm, mivel van egyrészt mert szerintem nincs fent ezen az oldalon, másrészt mert az általa írtakban egy apró részlet nem stimmel:) Az egyik válaszoló rátapintott a lényegre: a férjem családjában nőuralom van (de tudtommal a mi házasságunkat nem ellenezték, sőt).
2010. dec. 30. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!