Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem megbántva magam?

Jogosan érzem megbántva magam?

Figyelt kérdés
Karácsonykor ebédre hívtam meg az anyósomat és a sógornőmet. A kapcsolatunk egyébként teljesen normális, nem vagyunk legjobb barátnők, de sosem volt vita, veszekedés, mindig kedvesek voltunk egymással oda-vissza. Szóval 24-én ebédre hívatm őket (nem egy városban lakunk és este már otthon akartak lenni), ráadásul a két és féléves fiam mellett idén már a 6 hetes kisbabánkkal is együtt ünnepelhettünk. Ők pedig reggel 8-ra érkeztek a városba, a férjemmel fuvaroztatták magukat egy nagy sportáruházba (nem vettek semmit), majd egy nagy bevásárlóközpontba, ahol butikokban vásárolgattak (nem karácsonyra, arra már minden megvolt, a férjemmel haza is küldték), és nézegelődtek. A férjem otthagyta őket, és amikor telefonáltak, értük ment. Ez délután fél kettőkor volt, holott tudták, hogy ebédre voltak meghívva. Ami persze kihűlt addigra ( a kisfiam miatt kénytelen voltam délre elkészíteni). Majdnem 2 volt már, mire megérkeztek, elnézést sem kértek. Én karácsonyra való tekintettel nem csináltam jelenetet, nem szóltam erre semmit, hanem feltátlaltam az ebédet és megettük a tortát, de belül nagyon megbántottak, tiszteletlenségnek és neveletlenségnek éreztem a dolgot. Jogosan?
2010. dec. 28. 19:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
nem falusiak, bár kisebb városban laknak. És biztosan nem karácsonyra vásároltak, mi vásárlási utalványokat kaptunk, amit előre megvettek. Annyit azért tudni kell róluk, akárhányszor jönnek látogatóba hozzánk az mindig úgy néz ki, hogy 5-6 óra pláza és max. egy óra nálunk. De akkor nincs karácsony és akkor nincs ebédmeghívás, vagy ha van, akkor rugalmasabb vagyok (pl. nem beszélünk meg időpontot).
2010. dec. 28. 19:38
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
Karácsonykor nyitva vannak a boltok?
2010. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
itt nyitva voltak, Győrről van szó
2010. dec. 28. 19:39
 14/27 anonim ***** válasza:
16%
Nem. Tedd magad túl a dolgon. A kicsi, meg a baba úgyse tudott volna a rendes ebédből enni. Jobb, hogy ők már túl voltak a hacacárén. Már ne haragudj, de hogy jön a képbe, hogy a sportáruházban nem vettek semmit? Megnézték, azt annyi. Mi bánt téged tul. képen? Hogy Te nagyon készültél, ők meg semmibe vették? Ne lásd így a dolgokat. Ha a kicsi bekakil, akkor, amikor már indulásra készen vagytok, és mennétek valahova, akkor azt te bosszúnak látod?
2010. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
Én viszont nem értem miért kell ebből ügyet csinálni. Nem voltak ott délre, kapták, ami maradt és kész. Őket sem érdekelte, hogy utólag melegített kaját kaptak nem? Én ugyan nem szeretek vásárolni, viszont ők lehet hogy örültek, hogy végre van idejük nézelődni, mert gondolom egyébként nem jutnak el oda.
2010. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

természetesen nem látom úgy a dolgot, ha a kicsi bekakil. De szerintem a karácsony az karácsony, és ha valakit ebédre hívnak (és azt lekesen elfogadják), akkor illik a megbszélt időpontban ott lenni, és nem két órával később.

Azt meg, hogy a sportboltban nem vettek semmit azt azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy nem karácsonyra, vagy valami fontos dolog miatt vásároltak, hanem csak úgy.

2010. dec. 28. 19:41
 17/27 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálod a dolgot, de én megértelek. SŐT! Csodállak, hogy meg tudtad állni szó nélkül, bár azt is látom, hogy ez nem először fordult elő. (5-6 óra pláza, 1 óra nálatok)

Nagyon jól csináltátok a pároddal. Kár lett volna emiatt elrontani a napot.

Én tutira majd valamikor viccesen felemlegetném, hogy milyen hősök vagytok, mert mennyire rosszul esett, de ti tűrtőztettétek magatokat. :)


Egyébként nem együtt karácsonyoztatok?

2010. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

az ebéd és az utána eltöltött kb. 1 óra volt a közös karácsony, ők aztán mentek haza, mert a sógornőm barátja ment hozzájuk estére.

Egyébként szerintem nem reagálom túl a dolgot, hiszen nekik szóvá sem tettem, a férjemnek sem én hoztam fel, hanem ő, mert elege volt, hogy még karácsonkor is plázáznak (mint írtam, hozzánk még nem jöttek úgy, hogy előtte, vagy utána ne a plázába mentek volna). Ez az egyetlen hely eddig, ahol megkérdeztem erről más emberek véleményét is (úgy hiszem, ez az oldal pont erre van). Ha túlreagáltam volna, akkor minimum szóvá teszem.

2010. dec. 28. 19:52
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Szeretném, ha írnál nekem egy emailt, mert azt gondolom kedves sógornőm, hogy te rólam és az anyámról írtál most kérdést, ugyanis 24.-én velünk pont ez történt meg és a hely is stimmel, a körülmények is. Tudod nem azért vásárolgattunk órákig, mert neveletlenek vagyunk hanem mert rohadtul nem tisztáztuk, hogy délben már vigyázzban kéne állni nálatok! És szeretném, ha írnál egy emailt vagy most azonnal felhívnál, mert ez azért túlmegy minden határon. Így lejáratni mások előtt, ne haragudj!
2010. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm szépen!
2010. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!