Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem megbántva magam?

Jogosan érzem megbántva magam?

Figyelt kérdés
Karácsonykor ebédre hívtam meg az anyósomat és a sógornőmet. A kapcsolatunk egyébként teljesen normális, nem vagyunk legjobb barátnők, de sosem volt vita, veszekedés, mindig kedvesek voltunk egymással oda-vissza. Szóval 24-én ebédre hívatm őket (nem egy városban lakunk és este már otthon akartak lenni), ráadásul a két és féléves fiam mellett idén már a 6 hetes kisbabánkkal is együtt ünnepelhettünk. Ők pedig reggel 8-ra érkeztek a városba, a férjemmel fuvaroztatták magukat egy nagy sportáruházba (nem vettek semmit), majd egy nagy bevásárlóközpontba, ahol butikokban vásárolgattak (nem karácsonyra, arra már minden megvolt, a férjemmel haza is küldték), és nézegelődtek. A férjem otthagyta őket, és amikor telefonáltak, értük ment. Ez délután fél kettőkor volt, holott tudták, hogy ebédre voltak meghívva. Ami persze kihűlt addigra ( a kisfiam miatt kénytelen voltam délre elkészíteni). Majdnem 2 volt már, mire megérkeztek, elnézést sem kértek. Én karácsonyra való tekintettel nem csináltam jelenetet, nem szóltam erre semmit, hanem feltátlaltam az ebédet és megettük a tortát, de belül nagyon megbántottak, tiszteletlenségnek és neveletlenségnek éreztem a dolgot. Jogosan?
2010. dec. 28. 19:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%
Kicsit szerintem túlreagáltad a dolgot. Végülis nem este 6-ra értek oda, csak 2 órával később.
2010. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jogos a sértődésed, én simán kivertem volna a biztosítékot a helyedben. Elvileg vendégségbe jöttek és nem plázázni...
2010. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha nem beszéltétek meg a pontban 12-t, hanem csak az ebédet, akkor nem jogos a megbántódásod. Nem mindenki ebédel tizenkettő-nullanullakor.
2010. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
ez igaz, bár szerintem ha valakit ebédre hívnak, az ne kettőre érjen oda, mert az neveletlenség, pláne egy ünnepnapon. És főként ne azért, mert inkább shoppingolna egy kicsit (közel 6 órán keresztül).
2010. dec. 28. 19:31
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

a leírtak alapján, igen jogosan érzed magad megbántva.

És minden tiszteletem a tiéd, hogy bírtad szó nélkül,és végig csináltad az ebédet, vagy inkább uzsonnát?:S:)


22L

2010. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
bocs, a komment az első bválaszolónak szólt.
2010. dec. 28. 19:31
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jogosan érzed, hogy megbántottak.

Beszéld meg a pároddal, ő megnyugtat majd hidd el :)

2010. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
második válaszolónak: délre vártam őket, sőt azt is tudták, hogy húst sütök, mivel elég válogatósak ezért egyeztettük a menüt. Tudták, hogy az időre készül el a sütőben, ezért is egyeztünk meg délben.
2010. dec. 28. 19:33
 9/27 A kérdező kommentje:
a párom is ki volt akadva, de megegyeztünk, hogy mivel karácsony van, mi nem szólunk most ezért.
2010. dec. 28. 19:34
 10/27 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk annyira nem kell felfújni, jól tetted, hogy nem csináltál jelenetet, még ha jól is esett volna, viszont tényleg szemtelenség volt tőlük. Egyébként falusiak? Mert lehet, hogy csak el akartak menni egy jót vásárolni, vagy csak beugrani, és eredetileg nektek akartak valamit venni, csak nem volt, így azt vettek, ami volt, még ha nem is karácsonyra kellett. Nemtudom érted-e... szóval, jogos azért, ha megbántottnak érzed magad, de ettől vannak sokkal rosszabb családi ügyek is. Úgyhogy emiatt nem kell nagy ügyet csinálni. Maximum a párodnak említsd azért meg, hogy ez rosszul esett.
2010. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!